March 11, 2020
|
George Steinbrenner - Lutz, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joshua King SR George Steinbrenner 2:00.91 8
2 Zachary Harrigan JR George Steinbrenner 2:01.51 6
3 Brandon Castillo JR Land O'Lakes 2:08.32 4
4 Jahbari Newton SR Sickles 2:08.83 2
5 Andres Alfonso-Herrera SO Sunlake 2:08.92 1
6 Nicholas Sowell SR George Steinbrenner 2:09.84 -
7 Matthew Martin JR Land O'Lakes 2:13.65 -
8 Elijah Ferreira SR Land O'Lakes 2:13.69 -
9 Joseph Levesque JR Land O'Lakes 2:14.08 -
10 Maximillian Goserud SO Sunlake 2:14.71 -
11 Frank McBride FR George Steinbrenner 2:15.22 -
12 Isaac Taveras SR Sunlake 2:16.01 -
13 Joseph Obradovich JR Land O'Lakes 2:19.05 -
14 Colin Boni SR Sickles 2:19.51 -
15 Andrew Levesque FR Land O'Lakes 2:20.78 -
16 Dalton Sallengs FR Land O'Lakes 2:20.91 -
17 Andrew Vega SO Alonso 2:21.57 -
18 Daniel Valdes SR Sunlake 2:21.92 -
19 Sebastian Victores SO Alonso 2:22.46 -
20 Ian Ludlam FR Alonso 2:23.62 -
21 Javier Abanses SO George Steinbrenner 2:24.34 -
22 Marcelo Carrioni JR Sunlake 2:25.37 -
23 Daniel Urbonas SO Land O'Lakes 2:27.40 -
24 Kameron Edmundson JR Sunlake 2:29.64 -
25 Connor Caravella SO Alonso 2:31.04 -
26 James Knighton FR Sickles 2:37.89 -
27 Gabriel Ellis SO Sickles 2:45.08 -
28 Jakson Bozied FR Alonso 2:48.77 -
  Raekwon Hopkins SO Alonso NT   
  Merlin Pacheco SR Alonso NT   
  Gabriel Lara SR George Steinbrenner NT   
  Jacob Mckeirnan SO Sickles NT   
  Enzo Rodas SO Sickles NT   
  Blake Walker SR George Steinbrenner NT   
  Isaiah King SR George Steinbrenner NT   
  Will Smith FR Sunlake NT   
  David Koscielniak JR Sunlake NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Maximillian Goserud SO Sunlake 2:14.71 -
12 Isaac Taveras SR Sunlake 2:16.01 -
13 Joseph Obradovich JR Land O'Lakes 2:19.05 -
16 Dalton Sallengs FR Land O'Lakes 2:20.91 -
18 Daniel Valdes SR Sunlake 2:21.92 -
19 Sebastian Victores SO Alonso 2:22.46 -
20 Ian Ludlam FR Alonso 2:23.62 -
21 Javier Abanses SO George Steinbrenner 2:24.34 -
22 Marcelo Carrioni JR Sunlake 2:25.37 -
23 Daniel Urbonas SO Land O'Lakes 2:27.40 -
24 Kameron Edmundson JR Sunlake 2:29.64 -
25 Connor Caravella SO Alonso 2:31.04 -
26 James Knighton FR Sickles 2:37.89 -
27 Gabriel Ellis SO Sickles 2:45.08 -
28 Jakson Bozied FR Alonso 2:48.77 -
  Jacob Mckeirnan SO Sickles NT   
  Enzo Rodas SO Sickles NT   
  Merlin Pacheco SR Alonso NT   
  Will Smith FR Sunlake NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joshua King SR George Steinbrenner 2:00.91 8
2 Zachary Harrigan JR George Steinbrenner 2:01.51 6
3 Brandon Castillo JR Land O'Lakes 2:08.32 4
4 Jahbari Newton SR Sickles 2:08.83 2
5 Andres Alfonso-Herrera SO Sunlake 2:08.92 1
6 Nicholas Sowell SR George Steinbrenner 2:09.84 -
7 Matthew Martin JR Land O'Lakes 2:13.65 -
8 Elijah Ferreira SR Land O'Lakes 2:13.69 -
9 Joseph Levesque JR Land O'Lakes 2:14.08 -
11 Frank McBride FR George Steinbrenner 2:15.22 -
14 Colin Boni SR Sickles 2:19.51 -
15 Andrew Levesque FR Land O'Lakes 2:20.78 -
17 Andrew Vega SO Alonso 2:21.57 -
  David Koscielniak JR Sunlake NT   
  Isaiah King SR George Steinbrenner NT   
  Blake Walker SR George Steinbrenner NT   
  Gabriel Lara SR George Steinbrenner NT   
  Raekwon Hopkins SO Alonso NT