February 22, 2020
|
Golden Gate High School - Naples, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Walker Brunner SR Barron Collier 1:59.83 10
2 Andrew Mitchell SR St. John Neumann 2:05.11 8
3 Bradley Menzel JR Port Charlotte 2:06.85 6
4 Willie McCray JR Lehigh 2:07.77 5
5 Benjamin Garrett SO St. John Neumann 2:09.08 4
6 Zachary Bonyman SR Naples 2:09.69 3
7 Richard Suarez SR Golden Gate 2:09.76 2
8 Joshua Ostler SO Barron Collier 2:11.27 1
9 Timothy Birmingham SR St. John Neumann 2:11.36 -
10 Brady Gibson SR Naples 2:12.44 -
11 Anthony Mustari SR Naples 2:12.52 -
12 Josh Van'toff JR Barron Collier 2:14.80 -
13 Emmanuel Nelson SR Port Charlotte 2:16.57 -
14 Wesley Podos FR Gulf Coast 2:17.87 -
15 Preston Fuller JR Golden Gate 2:18.38 -
16 Isaiah Herard SR Mason Classical Academy 2:18.68 -
17 Jonathan Sims JR Lehigh 2:20.93 -
18 Beckham Borgerink SO Bonita Springs 2:22.36 -
19 Brian Martin SO Gulf Coast 2:22.42 -
20 Javier Paz SO Lehigh 2:23.07 -
21 Jeremy Seitz SR Southwest Florida Christian 2:24.82 -
22 Zac Phillips SO Ida Baker 2:28.66 -
23 Davin Wadsworth SR Port Charlotte 2:31.99 -
24 Jules De Ron JR Bonita Springs 2:33.54 -
25 Tyler Faucette FR Southwest Florida Christian 2:35.71 -
26 Dylan Davenport FR Bonita Springs 2:36.42 -
27 Tristan Palmer JR Ida Baker 2:36.88 -
28 Azael Romero SR Golden Gate 2:37.76 -
  Cody Brown SR Ida Baker DNF -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Willie McCray JR Lehigh 2:07.77 5
15 Preston Fuller JR Golden Gate 2:18.38 -
17 Jonathan Sims JR Lehigh 2:20.93 -
18 Beckham Borgerink SO Bonita Springs 2:22.36 -
20 Javier Paz SO Lehigh 2:23.07 -
21 Jeremy Seitz SR Southwest Florida Christian 2:24.82 -
22 Zac Phillips SO Ida Baker 2:28.66 -
23 Davin Wadsworth SR Port Charlotte 2:31.99 -
24 Jules De Ron JR Bonita Springs 2:33.54 -
25 Tyler Faucette FR Southwest Florida Christian 2:35.71 -
26 Dylan Davenport FR Bonita Springs 2:36.42 -
27 Tristan Palmer JR Ida Baker 2:36.88 -
28 Azael Romero SR Golden Gate 2:37.76 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Walker Brunner SR Barron Collier 1:59.83 10
2 Andrew Mitchell SR St. John Neumann 2:05.11 8
3 Bradley Menzel JR Port Charlotte 2:06.85 6
5 Benjamin Garrett SO St. John Neumann 2:09.08 4
6 Zachary Bonyman SR Naples 2:09.69 3
7 Richard Suarez SR Golden Gate 2:09.76 2
8 Joshua Ostler SO Barron Collier 2:11.27 1
9 Timothy Birmingham SR St. John Neumann 2:11.36 -
10 Brady Gibson SR Naples 2:12.44 -
11 Anthony Mustari SR Naples 2:12.52 -
12 Josh Van'toff JR Barron Collier 2:14.80 -
13 Emmanuel Nelson SR Port Charlotte 2:16.57 -
14 Wesley Podos FR Gulf Coast 2:17.87 -
16 Isaiah Herard SR Mason Classical Academy 2:18.68 -
19 Brian Martin SO Gulf Coast 2:22.42 -
  Cody Brown SR Ida Baker DNF -