February 6, 2020
|
Celebration - Celebration, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 DJ Boykin   South Lake 40.40 59.25 53.86 10
2 Eric Sherwood JR Ocoee 1:04.74 38.31 53.95 8
3 Sirr Andrews SR Jones 55.92 47.24 54.29 6
4 Jacob Goldbergh SR Windermere 50.98 1:10.16 54.81 5
5 Lee Hodge Junior South Lake 57.39 43.46 55.71 4
6 Michael Poole SR Windermere 1:02.09 48.66 55.93 3
7 Joseph Price SR Celebration 1:10.05 44.84 56.04 2
8 Keon Williams JR Ocoee 49.40 40.98 56.13 1
9 Trent Seidl JR Clearwater Central Catholic 1:07.74 39.52 56.45 -
10 Omarion Sherwood JR Ocoee 1:02.81 1:03.37 56.58 -
11 Adams Hernandez SR Cypress Creek 55.58 1:00.68 56.71 -
12 Jeremiah Paul SR Victory Christian (LL) 1:02.57 58.55 57.40 -
13 Javier Hernandez SO Cypress Creek 57.45 1:02.62 57.45 -
14 Andrew Trewin FR Ocoee 59.67 56.16 58.50 -
15 Damaris Robinson JR South Lake 57.35 1:02.67 59.12 -
16 Amari Rivers SR South Lake 47.20 1:02.73 59.74 -
17 Santos Aguilar   South Lake 46.14 1:13.11 59.92 -
18 Michael Ivanescu JR Windermere Prep 1:13.73 48.35 1:00.43 -
19 Will Nunez JR Victory Christian (LL) 44.05 49.56 1:01.18 -
20 Adian Parrow SO Victory Christian (LL) 1:05.22 51.68 1:01.52 -
21 Christoper Martinez JR Celebration 57.54 58.78 1:01.87 -
22 Quavantez Jackson SO Kathleen 58.24 56.99 1:02.62 -
23 Eric Quintana SO South Lake 51.36 50.11 1:02.63 -
24 Jaden Weistein SO South Lake 1:06.59 1:20.41 1:02.82 -
25 Keyven Satar JR Windermere Prep 57.19 47.02 1:03.54 -
26 Gabriel Mantovani FR Windermere Prep 59.83 1:10.77 1:04.33 -
27 Dominic Cosentino SR Clearwater Central Catholic 1:10.31 55.34 1:05.10 -
28 Jason Schwartz FR Windermere Prep 1:21.70 1:09.08 1:06.42 -
29 Baylor Walsh FR Windermere Prep 1:20.72 1:18.20 1:24.08 -
30 Kendrick Pinion JR Kathleen 1:10.67 1:29.22 1:28.33 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Jeremiah Paul SR Victory Christian (LL) 57.40 1:04.29 57.40 1:08.31 -
22 Quavantez Jackson SO Kathleen 1:02.62 1:20.16 1:02.62 44.46 -
30 Kendrick Pinion JR Kathleen 1:25.68 1:08.02 1:28.33 1:54.83 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Sirr Andrews SR Jones 54.29 6
15 Damaris Robinson JR South Lake 59.12 -
16 Amari Rivers SR South Lake 59.74 -
19 Will Nunez JR Victory Christian (LL) 1:01.18 -
24 Jaden Weistein SO South Lake 1:02.82 -
27 Dominic Cosentino SR Clearwater Central Catholic 1:05.10 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Andrew Trewin FR Ocoee 58.50 -
20 Adian Parrow SO Victory Christian (LL) 1:01.52 -
21 Christoper Martinez JR Celebration 1:01.87 -
23 Eric Quintana SO South Lake 1:02.63 -
28 Jason Schwartz FR Windermere Prep 1:06.42 -
29 Baylor Walsh FR Windermere Prep 1:24.08 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Joseph Price SR Celebration 45.96 1:04.45 42.03 56.04 54.36 58.29 2
8 Keon Williams JR Ocoee 56.13 1:10.73 1:00.62 56.13 1:10.17 56.13 1
11 Adams Hernandez SR Cypress Creek 43.67 46.51 41.97 56.71 1:13.73 50.48 -
17 Santos Aguilar   South Lake 1:11.31 42.55 58.73 59.92 1:11.91 50.34 -
18 Michael Ivanescu JR Windermere Prep 1:06.48 44.72 45.93 1:00.43 1:15.54 1:15.54 -
25 Keyven Satar JR Windermere Prep 45.75 52.74 47.66 1:03.54 1:02.27 1:07.36 -
26 Gabriel Mantovani FR Windermere Prep 55.97 1:10.77 1:13.98 1:04.33 1:06.91 1:04.98 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 DJ Boykin   South Lake 58.71 40.40 45.79 50.63 53.86 53.33 10
2 Eric Sherwood JR Ocoee 57.19 51.80 43.70 1:06.36 53.95 53.41 8
4 Jacob Goldbergh SR Windermere 1:05.78 51.53 57.55 1:01.94 54.81 1:11.26 5
5 Lee Hodge Junior South Lake 1:05.18 1:06.30 50.14 1:00.17 55.71 1:01.29 4
6 Michael Poole SR Windermere 59.29 1:07.12 39.71 48.66 55.93 56.49 3
9 Trent Seidl JR Clearwater Central Catholic 45.16 1:09.44 41.78 39.52 56.45 44.60 -
10 Omarion Sherwood JR Ocoee 48.10 48.10 1:01.68 49.79 56.58 52.06 -
13 Javier Hernandez SO Cypress Creek 1:07.22 55.16 44.82 1:06.65 57.45 56.88 -