February 13, 2020
|
East Lake - Tarpon Springs, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Edward Scheid SR Sunlake 4:40.41 10
2 Alex Pena FR Sunlake 4:45.76 8
3 Cade Whitfield JR Sunlake 4:45.88 6
4 Zachary Rathburn JR North Port 4:47.87 5
5 Teage Elsey SO North Port 4:50.42 4
6 Noah Palamar SR Mitchell 4:50.89 3
7 Cason Meyer SO Sunlake 4:52.01 2
8 Matthew Kodberg JR North Port 4:52.31 1
9 Cade Deputy SO Clearwater Central Catholic 4:53.13 -
10 Ronald Aeschleman SO George Steinbrenner 4:53.20 -
11 Jason Kirchner SO River Ridge 4:53.41 -
12 Chase Thurber FR River Ridge 4:54.01 -
13 Brian Williams SO Venice 4:54.75 -
14 David Cosgray SO Clearwater Central Catholic 4:59.46 -
15 Samuel Howard JR Dunedin 5:00.30 -
16 Tyler Galley FR Palm Harbor University 5:00.95 -
17 Sean Koletsos SO Clearwater Central Catholic 5:02.29 -
18 Conor Laue JR Seminole 5:02.77 -
19 Dylan Howard SO Braden River 5:02.98 -
20 Chandler Wright JR East Lake 5:04.02 -
21 Ethan Laue FR Seminole 5:06.35 -
22 John Ward SR Osceola (Seminole) 5:07.62 -
23 Johannes Van Ooyen SR Mitchell 5:08.82 -
24 Clemente Esponilla SO Dunedin 5:09.02 -
25 Aidan Fullem SR Dunedin 5:11.43 -
26 Indigo Theiss SO Dunedin 5:13.78 -
27 Addison Cooper SO Mitchell 5:15.18 -
28 Wes D'Angio FR Osceola (Seminole) 5:16.72 -
29 David Jensen SO Osceola (Seminole) 5:16.93 -
30 Aaron Rubaii SO Osceola (Seminole) 5:21.33 -
31 Enrique Maduro SO River Ridge 5:25.27 -
32 Adrian Solis FR Braden River 5:42.11 -
  Finlay Williamson SO Clearwater Central Catholic NT -
  Nicholas Pimentel FR Dunedin NT -
  Victor Stephens JR Clearwater Central Catholic NT -
  Tyler Sutherland JR Dunedin NT -
  Tyler Speed FR Clearwater Central Catholic NT -
  Douglas Natoce SR Clearwater Central Catholic NT -
  Landon Joseph JR Dunedin NT -
  Connor Martin FR Dunedin NT -
  Andrew Miley SO Clearwater Central Catholic NT -
  Devan Rojas SO Clearwater Central Catholic NT -
  Justin Ming SO Clearwater Central Catholic NT -
  Giovanni Siracusa FR Clearwater Central Catholic NT -
  Aiden Steely SR Clearwater NT -
  Steven Gowski SO Clearwater Central Catholic NT -
  Alan Custic   Clearwater NT -
  Kenneth Jacek SO Clearwater NT -
  Cullen Moorhead SR Clearwater Central Catholic NT -
  Scott Richarz SO Clearwater Central Catholic NT -
  Hernandez Craig SO Gulf NT -
  Schoeppe Henry   Gulf NT -
  William Martin SO Venice NT -
  Calvin Sweiderk JR Venice NT -
  Tyson Possehl SR Venice NT -
  Nicholas Deg SO River Ridge NT -
  Arian Bizama Barraza SO River Ridge NT -
  Benjamin McQuatters JR River Ridge NT -
  Matthew Bell SO River Ridge NT -
  Ethan Cole SR George Steinbrenner NT -
  Andrew Villicana SR Mitchell NT -
  Jeremy Duque FR North Port NT -
  Samuel Knight SO George Steinbrenner NT -
  Wesley Ray FR Seminole NT -
  Donald Bitler FR Seminole NT -
  Keenan Laperriere FR Seminole NT -
  Ngo Ashton SO Gulf NT -
  Luis Flores-Pena FR Gulf NT -
  Farhan Mardhani FR Palm Harbor University NT -
  Ian Johnson SR Palm Harbor University NT -
  Luke Unbehagen JR Palm Harbor University NT -
  Shane Cataldo SO Seminole NT -
  Jackson Bradley FR Seminole NT -
  Brendan Black FR Seminole NT -
  Samuel Timberlake SR Seminole NT -
  James Moran JR Seminole NT -
  Angus Kilroy FR Seminole NT -
  Nicholas Bucciarelli JR George Steinbrenner NT -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Cason Meyer SO Sunlake 4:52.01 2
8 Matthew Kodberg JR North Port 4:52.31 1
9 Cade Deputy SO Clearwater Central Catholic 4:53.13 -
12 Chase Thurber FR River Ridge 4:54.01 -
13 Brian Williams SO Venice 4:54.75 -
14 David Cosgray SO Clearwater Central Catholic 4:59.46 -
16 Tyler Galley FR Palm Harbor University 5:00.95 -
17 Sean Koletsos SO Clearwater Central Catholic 5:02.29 -
18 Conor Laue JR Seminole 5:02.77 -
19 Dylan Howard SO Braden River 5:02.98 -
21 Ethan Laue FR Seminole 5:06.35 -
26 Indigo Theiss SO Dunedin 5:13.78 -
27 Addison Cooper SO Mitchell 5:15.18 -
28 Wes D'Angio FR Osceola (Seminole) 5:16.72 -
31 Enrique Maduro SO River Ridge 5:25.27 -
32 Adrian Solis FR Braden River 5:42.11 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Edward Scheid SR Sunlake 4:40.41 10
2 Alex Pena FR Sunlake 4:45.76 8
3 Cade Whitfield JR Sunlake 4:45.88 6
4 Zachary Rathburn JR North Port 4:47.87 5
5 Teage Elsey SO North Port 4:50.42 4
6 Noah Palamar SR Mitchell 4:50.89 3
10 Ronald Aeschleman SO George Steinbrenner 4:53.20 -
11 Jason Kirchner SO River Ridge 4:53.41 -
15 Samuel Howard JR Dunedin 5:00.30 -
20 Chandler Wright JR East Lake 5:04.02 -
22 John Ward SR Osceola (Seminole) 5:07.62 -
23 Johannes Van Ooyen SR Mitchell 5:08.82 -
24 Clemente Esponilla SO Dunedin 5:09.02 -
25 Aidan Fullem SR Dunedin 5:11.43 -
29 David Jensen SO Osceola (Seminole) 5:16.93 -
30 Aaron Rubaii SO Osceola (Seminole) 5:21.33 -