February 29, 2020
|
Lincoln HS - Tallahassee, FL

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nadia Collins JR Leon 59.93
2 Naudia Williams FR Lincoln 1:00.27
3 Shania Cromartie SR Leon 1:00.83
4 Taryn Henry SR Lincoln 1:01.09
5 Destiny Forbes JR Godby 1:01.45
6 Naveyh Frost JR Godby 1:01.45
7 Amaya Jones JR Godby 1:01.91
8 Miahna Harden JR Lincoln 1:02.99
9 Imani Walker SO Leon 1:03.14
10 Nyvay Davis SR Lincoln 1:04.64
11 Janaysia Jennings FR Lincoln 1:05.90
12 Angel Roberts FR Rickards 1:05.93
13 Terri Anderson SO Rickards 1:06.01
14 Tanyia Harris FR Godby 1:06.30
15 Elizabeth Zedaker JR St. John Paul Catholic 1:08.93
16 Christina Walker 8 Jefferson County 1:09.69
17 Arie Wilson 7 FAMU DRS 1:09.80
18 Savanna Young FR North Florida Christian 1:10.48
19 Ashanti Cotton SO Rickards 1:10.49
20 Jovani Washington 8 FAMU DRS 1:11.80
21 Tatiana Riveria 7 Jefferson County 1:14.19
22 Nisa Muhammad JR Leon 1:15.08
23 Promise Jackson SR Taylor County 1:15.32
24 Leeanna Manning SO Lincoln 1:17.82
25 Carlissa Shuler JR Jefferson County 1:19.26
26 Kennedy Middleton 8 FAMU DRS 1:19.44
27 Akyma David SR Rickards 1:25.66
  Anala Anderson SO Chiles 1:10.42
  Madison King SR Godby DNS
  A'Kyrah O'Banner SR Godby DNS
  Faith Steen 6 Jefferson County DNS
  Nija Ligon 7 FAMU DRS DNS
  Destinee Sims SO Rickards DNS
  Sadaf Mahdavinejad FR Chiles DNS
  Susanna Hoeft FR Chiles DNS
  Jade Smith SO Chiles DNS
  Madison Drew SO Chiles DNS
  sarah Gendusa SO Chiles DNS
  Lexi Davis SO St. John Paul Catholic DNS
  Ari Dorsey SO FAMU DRS DNS
  Sanaa Crumiel JR FAMU DRS DNS
  Savanna Young FR North Florida Christian DNS
  Omonte Taylor JR Taylor County DNS
  Aniya Henley SR Rickards DNS
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Jade Smith SO Chiles DNS
  Savanna Young FR North Florida Christian DNS
  Omonte Taylor JR Taylor County DNS
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Angel Roberts FR Rickards 1:05.93
17 Arie Wilson 7 FAMU DRS 1:09.80
20 Jovani Washington 8 FAMU DRS 1:11.80
  Faith Steen 6 Jefferson County DNS
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Promise Jackson SR Taylor County 1:15.32
24 Leeanna Manning SO Lincoln 1:17.82
26 Kennedy Middleton 8 FAMU DRS 1:19.44
  Sadaf Mahdavinejad FR Chiles DNS
  Susanna Hoeft FR Chiles DNS
  Nija Ligon 7 FAMU DRS DNS
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Destiny Forbes JR Godby 1:01.45
8 Miahna Harden JR Lincoln 1:02.99
27 Akyma David SR Rickards 1:25.66
  Madison Drew SO Chiles DNS
  sarah Gendusa SO Chiles DNS
  Ari Dorsey SO FAMU DRS DNS
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Terri Anderson SO Rickards 1:06.01
16 Christina Walker 8 Jefferson County 1:09.69
21 Tatiana Riveria 7 Jefferson County 1:14.19
22 Nisa Muhammad JR Leon 1:15.08
25 Carlissa Shuler JR Jefferson County 1:19.26
  Lexi Davis SO St. John Paul Catholic DNS
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Nyvay Davis SR Lincoln 1:04.64
11 Janaysia Jennings FR Lincoln 1:05.90
14 Tanyia Harris FR Godby 1:06.30
15 Elizabeth Zedaker JR St. John Paul Catholic 1:08.93
18 Savanna Young FR North Florida Christian 1:10.48
19 Ashanti Cotton SO Rickards 1:10.49
  Anala Anderson SO Chiles 1:10.42
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Naudia Williams FR Lincoln 1:00.27
7 Amaya Jones JR Godby 1:01.91
9 Imani Walker SO Leon 1:03.14
  Aniya Henley SR Rickards DNS
  Destinee Sims SO Rickards DNS
  Sanaa Crumiel JR FAMU DRS DNS
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nadia Collins JR Leon 59.93
3 Shania Cromartie SR Leon 1:00.83
4 Taryn Henry SR Lincoln 1:01.09
6 Naveyh Frost JR Godby 1:01.45
  Madison King SR Godby DNS
  A'Kyrah O'Banner SR Godby DNS