February 29, 2020
|
Lincoln HS - Tallahassee, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 David Keen SR North Florida Christian 4:41.42
2 Jordan Guice JR Rickards 4:42.24
3 Jake Rogers FR Leon 4:42.66
4 Nicholas Samuel JR Lincoln 4:44.05
5 Joey Jung SR Lincoln 4:51.90
6 Jalen Brownlee JR Rickards 4:56.80
7 Leo Kelly SO Leon 4:59.78
8 Nicholas Ciarlariello JR Community Christian (Tal) 5:04.70
9 Owen Franklin FR Chiles 5:08.95
10 Carson Freeland 8 Community Christian (Tal) 5:13.59
11 Lucca Garrison FR Rickards 5:16.06
12 Ben Middleton FR Chiles 5:27.54
13 Branden Gold FR Leon 5:32.44
14 Alex Kellberg SO Chiles 5:33.00
15 Shiquel Tucker FR Godby 5:36.42
16 Assencha Ashebo SR Leon 5:37.73
17 Wilson Roberts JR Leon 5:37.87
18 Nathan Morris FR Chiles 5:38.00
19 Tony Guillen SO Chiles 5:38.50
20 Dylan Harry FR Lincoln 5:39.16
21 Jackson DelMarco-Poore FR Leon 5:47.31
22 Deshawn Jackson FR Leon 5:47.34
23 Trey Black FR Leon 5:51.04
24 Luke Aagaard JR Community Christian (Tal) 5:51.74
25 Christopher Tychsen 8 Community Christian (Tal) 5:52.86
26 Nolan Quinton JR Community Christian (Tal) 5:54.41
27 Arrow Harris 8 Community Christian (Tal) 5:55.62
28 Cole Manning FR Community Christian (Tal) 5:57.71
29 Eukovi Smith SO Gadsden County 6:00.14
30 Tommy Baughman SO Chiles 6:04.07
31 Deshawn Jackson FR Leon 6:09.86
32 Cam Methvin 8 North Florida Christian 6:10.19
33 Jordan Dougherty FR Lincoln 6:19.30
34 Amari Moreland JR Lincoln 6:27.80
35 Jaquan West FR FAMU DRS 6:40.34
  Joseph McLeod FR Lincoln DNS
  Titus Jackson FR Lincoln DNS
  Christopher Parker JR Taylor County DNS
  Miles Davis FR Lincoln DNS
  Jaron Potter FR Leon DNS
  Keelan Tidwell SO Community Christian (Tal) DNS
  Bryce Bass SR Leon DNS
  Carlos Macedo FR Leon DNS
  Caleb Schaefer FR Leon DNS
  Zakeric Whitehead JR Leon DNS
  Jordan Washington FR Gadsden County DNS
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 David Keen SR North Florida Christian 4:41.42
2 Jordan Guice JR Rickards 4:42.24
3 Jake Rogers FR Leon 4:42.66
4 Nicholas Samuel JR Lincoln 4:44.05
5 Joey Jung SR Lincoln 4:51.90
6 Jalen Brownlee JR Rickards 4:56.80
7 Leo Kelly SO Leon 4:59.78
8 Nicholas Ciarlariello JR Community Christian (Tal) 5:04.70
9 Owen Franklin FR Chiles 5:08.95
10 Carson Freeland 8 Community Christian (Tal) 5:13.59
11 Lucca Garrison FR Rickards 5:16.06
12 Ben Middleton FR Chiles 5:27.54
13 Branden Gold FR Leon 5:32.44
14 Alex Kellberg SO Chiles 5:33.00
16 Assencha Ashebo SR Leon 5:37.73
17 Wilson Roberts JR Leon 5:37.87
18 Nathan Morris FR Chiles 5:38.00
19 Tony Guillen SO Chiles 5:38.50
35 Jaquan West FR FAMU DRS 6:40.34
  Caleb Schaefer FR Leon DNS
  Bryce Bass SR Leon DNS
  Zakeric Whitehead JR Leon DNS
  Jaron Potter FR Leon DNS
  Keelan Tidwell SO Community Christian (Tal) DNS
  Joseph McLeod FR Lincoln DNS