February 29, 2020
|
Lincoln HS - Tallahassee, FL

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Deandrae McCray JR North Florida Christian 11.03
2 Javonta Anderson SR Leon 11.21
3 Tiki Netherland SR Rickards 11.25
4 Kameron Bell JR Rickards 11.29
5 Larry Williams SR Lincoln 11.33
6 Jordan Greenwood SR Rickards 11.33
7 Jamal Watkins SR Rickards 11.36
8 Makari Vicker FR Gadsden County 11.36
9 Caleb Douglas SR Rickards 11.37
10 Kajuan Banks SO Godby 11.38
11 Da'Nilio McCloud SO Gadsden County 11.41
12 Rico Watkins FR Rickards 11.44
13 Jaden Bates SO Rickards 11.45
14 Denvantae Roberts JR Gadsden County 11.55
15 Tayquel Hall SO Gadsden County 11.56
16 Kaden Hankins JR Lincoln 11.63
17 Jackell Leland SR Godby 11.73
18 Titus Goines SO Leon 11.75
19 Nicholas Adams JR Lincoln 11.76
20 Chance Glanton SO Taylor County 11.76
21 Devon Reshard SO Leon 11.79
21 Jayden Jefferson SO Godby 11.79
23 Will Boggs JR St. John Paul Catholic 11.84
24 Kenny Jenkins FR Godby 11.85
25 Jordan James SO Lincoln 11.91
26 Michael Ash Jr FR Godby 12.08
27 Gregory Chatman JR Leon 12.17
28 Leroy Travis SR Jefferson County 12.26
29 Johntarious Thomas SO Gadsden County 12.26
30 Tamari Wright SO Lincoln 12.33
31 Carl Shuler FR Jefferson County 12.37
32 Caden Stone SR Chiles 12.42
33 William Evans SR FAMU DRS 12.44
34 Lonnie Williams JR Godby 12.47
35 Stylez Williams SO Taylor County 12.52
36 Charles Simmons SO Taylor County 12.56
37 Jarvis Williams JR Leon 12.63
38 Joshua Davis SO Lincoln 12.66
39 Carl Moore JR Lincoln 12.70
40 Sean Carabello-Velez FR Chiles 12.79
41 Gavin Payne SR Community Christian (Tal) 12.79
42 Marlon Barrington FR Jefferson County 12.94
43 Gekobe Smith SR Jefferson County 12.95
44 Lance Footman JR Jefferson County 13.00
45 Jeremiah Phillips SO Community Christian (Tal) 13.09
46 Sampson Jackson FR FAMU DRS 13.28
47 Cooper Johnson FR Community Christian (Tal) 13.83
48 Sam Rodefer FR Chiles 13.92
49 Nathan Schlazer FR Chiles 14.13
50 Jack Wollerman FR Chiles 14.28
51 Grant Payne SO Community Christian (Tal) 15.71
  Lacory Levens SR Chiles DNS
  Aaron Simmons FR FAMU DRS DNS
  Dontreal Hall SR Gadsden County DNS
  Ja'Hunter Jackson JR Taylor County DNS
  Wreylon Moye SR St. John Paul Catholic DNS
  Tadarius Smith SO St. John Paul Catholic DNS
  Terrion Arnold JR St. John Paul Catholic DNS
  Raylen Wilson FR Lincoln DNS
  Jamichael Steen SR Jefferson County DNS
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Larry Williams SR Lincoln 11.33
8 Makari Vicker FR Gadsden County 11.36
9 Caleb Douglas SR Rickards 11.37
25 Jordan James SO Lincoln 11.91
34 Lonnie Williams JR Godby 12.47
50 Jack Wollerman FR Chiles 14.28
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Rico Watkins FR Rickards 11.44
32 Caden Stone SR Chiles 12.42
38 Joshua Davis SO Lincoln 12.66
48 Sam Rodefer FR Chiles 13.92
  Lacory Levens SR Chiles DNS
  Tadarius Smith SO St. John Paul Catholic DNS
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
26 Michael Ash Jr FR Godby 12.08
40 Sean Carabello-Velez FR Chiles 12.79
44 Lance Footman JR Jefferson County 13.00
  Terrion Arnold JR St. John Paul Catholic DNS
  Ja'Hunter Jackson JR Taylor County DNS
  Dontreal Hall SR Gadsden County DNS
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
27 Gregory Chatman JR Leon 12.17
28 Leroy Travis SR Jefferson County 12.26
30 Tamari Wright SO Lincoln 12.33
35 Stylez Williams SO Taylor County 12.52
36 Charles Simmons SO Taylor County 12.56
46 Sampson Jackson FR FAMU DRS 13.28
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
31 Carl Shuler FR Jefferson County 12.37
33 William Evans SR FAMU DRS 12.44
37 Jarvis Williams JR Leon 12.63
39 Carl Moore JR Lincoln 12.70
43 Gekobe Smith SR Jefferson County 12.95
  Aaron Simmons FR FAMU DRS DNS
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Denvantae Roberts JR Gadsden County 11.55
18 Titus Goines SO Leon 11.75
20 Chance Glanton SO Taylor County 11.76
23 Will Boggs JR St. John Paul Catholic 11.84
  Wreylon Moye SR St. John Paul Catholic DNS
  Jamichael Steen SR Jefferson County DNS
Boys' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Da'Nilio McCloud SO Gadsden County 11.41
17 Jackell Leland SR Godby 11.73
19 Nicholas Adams JR Lincoln 11.76
21 Devon Reshard SO Leon 11.79
24 Kenny Jenkins FR Godby 11.85
  Raylen Wilson FR Lincoln DNS
Boys' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Jamal Watkins SR Rickards 11.36
10 Kajuan Banks SO Godby 11.38
15 Tayquel Hall SO Gadsden County 11.56
16 Kaden Hankins JR Lincoln 11.63
21 Jayden Jefferson SO Godby 11.79
29 Johntarious Thomas SO Gadsden County 12.26
Boys' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Deandrae McCray JR North Florida Christian 11.03
2 Javonta Anderson SR Leon 11.21
3 Tiki Netherland SR Rickards 11.25
4 Kameron Bell JR Rickards 11.29
6 Jordan Greenwood SR Rickards 11.33
13 Jaden Bates SO Rickards 11.45