March 6, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kaseem Ibraheem-Washington SO Rickards 49.97 10
2 Detrevian Nealy SR Jefferson County 50.56 8
3 Curtis Williams JR Leon 50.59 6
4 Jordan Greenwood SR Rickards 51.19 5
5 Corneilus Barnes SR Godby 51.29 4
6 Robert Wilson SO Lincoln 51.39 3
7 Jamal Watkins SR Rickards 51.67 2
8 Ian Clark JR Leon 52.03 1
9 Kelani King JR Jefferson County 54.46 -
10 Rajauhn Sancho JR Lincoln 54.73 -
11 Chance Glanton SO Taylor County 55.85 -
12 Miles Stanley SR Madison County 55.86 -
13 Nick Strachan SR St. John Paul Catholic 55.96 -
14 Sheldon Walker SR Florida High 56.24 -
15 Michael Ash Jr FR Godby 56.39 -
16 Kobe Buggs JR Leon 56.49 -
17 Zamarion Smith SO Wakulla 56.55 -
18 Roberto Rosa SO Blountstown 57.06 -
19 Leonard Arrington SO Godby 57.07 -
20 Tate Daniels SO Wakulla Christian 58.69 -
21 Shemuel Roberts JR FAMU DRS 58.88 -
22 Ostin Perkins 8 North Florida Christian 59.16 -
23 Gavin Payne SR Community Christian (Tal) 59.38 -
24 Jayden Haedicke SR Chiles 59.76 -
25 Akil Rivers SR Godby 59.82 -
26 Sammy Taylor JR Wakulla 59.82 -
27 Damon McMillan SR Wakulla Christian 59.99 -
28 Wyatt Calam JR Blountstown 1:00.18 -
29 Dylan McClellan SO Blountstown 1:00.41 -
30 Za'Tavion Young JR Godby 1:00.81 -
31 Stavon McCreary SO Madison County 1:01.18 -
32 Arrow Harris 8 Community Christian (Tal) 1:02.02 -
33 Trent Hackett JR Florida High 1:04.83 -
34 Jaquan West FR FAMU DRS 1:06.17 -
35 Nathan Behrens JR Wakulla 1:07.15 -
36 Conner Roberts FR Wewahitchka 1:07.38 -
37 Jonathan Adams 6 Chiefland 1:09.58 -
38 Ja'Hunter Jackson JR Taylor County 1:10.66 -
39 Lance Petersen 8 Franklin County 1:10.80 -
40 Nathaniel Young 7 Wewahitchka 1:15.58 -
41 Jeremiah Phillips SO Community Christian (Tal) 1:21.35 -
42 Justin Johnson FR Wewahitchka 1:23.74 -
43 Ja'marion White 7 Chiefland 1:24.20 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Michael Ash Jr FR Godby 56.39 -
20 Tate Daniels SO Wakulla Christian 58.69 -
36 Conner Roberts FR Wewahitchka 1:07.38 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 Jonathan Adams 6 Chiefland 1:09.58 -
39 Lance Petersen 8 Franklin County 1:10.80 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Chance Glanton SO Taylor County 55.85 -
33 Trent Hackett JR Florida High 1:04.83 -
34 Jaquan West FR FAMU DRS 1:06.17 -
43 Ja'marion White 7 Chiefland 1:24.20 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Nathan Behrens JR Wakulla 1:07.15 -
38 Ja'Hunter Jackson JR Taylor County 1:10.66 -
40 Nathaniel Young 7 Wewahitchka 1:15.58 -
41 Jeremiah Phillips SO Community Christian (Tal) 1:21.35 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Kelani King JR Jefferson County 54.46 -
19 Leonard Arrington SO Godby 57.07 -
21 Shemuel Roberts JR FAMU DRS 58.88 -
29 Dylan McClellan SO Blountstown 1:00.41 -
32 Arrow Harris 8 Community Christian (Tal) 1:02.02 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Roberto Rosa SO Blountstown 57.06 -
23 Gavin Payne SR Community Christian (Tal) 59.38 -
27 Damon McMillan SR Wakulla Christian 59.99 -
28 Wyatt Calam JR Blountstown 1:00.18 -
31 Stavon McCreary SO Madison County 1:01.18 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Miles Stanley SR Madison County 55.86 -
16 Kobe Buggs JR Leon 56.49 -
22 Ostin Perkins 8 North Florida Christian 59.16 -
30 Za'Tavion Young JR Godby 1:00.81 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Nick Strachan SR St. John Paul Catholic 55.96 -
14 Sheldon Walker SR Florida High 56.24 -
17 Zamarion Smith SO Wakulla 56.55 -
24 Jayden Haedicke SR Chiles 59.76 -
26 Sammy Taylor JR Wakulla 59.82 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Curtis Williams JR Leon 50.59 6
8 Ian Clark JR Leon 52.03 1
10 Rajauhn Sancho JR Lincoln 54.73 -
25 Akil Rivers SR Godby 59.82 -
42 Justin Johnson FR Wewahitchka 1:23.74 -
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kaseem Ibraheem-Washington SO Rickards 49.97 10
2 Detrevian Nealy SR Jefferson County 50.56 8
4 Jordan Greenwood SR Rickards 51.19 5
5 Corneilus Barnes SR Godby 51.29 4
6 Robert Wilson SO Lincoln 51.39 3
7 Jamal Watkins SR Rickards 51.67 2