February 22, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Trecavian Hoyt Junior Valdosta 13.22m 10.05m 10.31m 16.26m 14.54m 10.31m 14.41m 43' 4.5" 10
2 Willie Trapp Senior Valdosta 13.05m 13.57m 9.27m 10.70m 12.79m 12.40m 11.35m 42' 9.75" 8
3 Hayden Moore JR South Walton 12.90m 12.64m 14.58m 12.64m 10.06m 10.97m 14.32m 42' 4" 6
4 Jarien Allen SR Wakulla 12.81m 13.96m 10.76m 9.22m 13.83m 11.66m 11.14m 42' 0.5" 5
5 Tashod Wingfield SR Godby 12.80m 11.39m 15.49m 10.24m 13.31m 15.62m 11.52m 42' 0" 4
6 Joshua Mills-Kelly JR Rickards 12.72m 12.59m 16.15m 15.01m 12.21m 11.32m 10.43m 41' 8.75" 3
7 Trevon Campbell Sophomore Bainbridge 12.50m 11.00m 13.38m 10.00m 11.00m 11.25m 13.00m 41' 0.25" 2
8 Khalil Gunn SO Gadsden County 12.49m 13.24m 13.61m 13.74m 9.62m 15.36m 15.24m 40' 11.75" 1
9 Ahman Philmore FR Suwannee 12.40m 15.00m 9.55m 11.16m 12.28m 15.13m 15.87m 40' 8.25" -
10 TJ Derico FR Suwannee 12.35m 9.76m 15.31m 11.12m 15.19m 10.99m 14.94m 40' 6.25" -
11 Artis Carter Senior Valdosta 12.19m 13.41m 13.65m 14.87m 11.95m 11.21m 14.38m 40' 0" -
12 Tyler Mitchum   South Walton 12.02m 12.62m 10.94m 13.94m 11.66m 12.14m 14.06m 39' 5.25" -
13 Le’Tavion Chandler JR Rickards 11.78m 14.73m 12.49m 14.84m 15.08m 10.96m 13.55m 38' 7.75" -
14 Chase Linville FR Wakulla 11.76m 10.58m 13.88m 14.11m 14.94m 14.94m 13.29m 38' 7" -
15 Calvin Bowens Senior Bainbridge 11.52m 11.98m 10.48m 9.10m 13.82m 11.17m 12.79m 37' 9.5" -
16 Gabe Nance SO Rickards 11.44m 12.81m 10.87m 9.72m 14.19m 8.69m 12.93m 37' 6.5" -
17 Cameron Lee JR Wakulla 11.33m 13.26m 14.50m 13.26m 14.62m 10.08m 9.63m 37' 2.25" -
18 Zion Cook JR Rutherford 11.32m 11.43m 13.70m 9.17m 9.62m 8.72m 8.26m 37' 1.75" -
19 Austin Smith SO Suwannee 11.19m 9.85m 13.20m 8.28m 10.97m 10.29m 14.10m 36' 8.5" -
20 Malek Jackson FR Leon 11.15m 10.37m 13.60m 8.47m 12.82m 12.82m 13.71m 36' 7" -
21 Evan Summerlin FR South Walton 11.10m 13.21m 14.21m 10.21m 13.76m 8.88m 7.77m 36' 5" -
22 Gregory Chatman JR Leon 11.00m 11.44m 13.53m 8.58m 13.20m 11.44m 13.86m 36' 1.25" -
23 Noah Dalbey FR South Walton 10.95m 13.47m 13.25m 8.65m 10.84m 9.09m 7.88m 35' 11.25" -
24 Amari Ross Freshman Bainbridge 10.77m 13.35m 9.48m 7.54m 8.40m 12.49m 14.00m 35' 4" -
25 An Chang SO North Bay Haven 10.68m 10.04m 8.76m 10.79m 8.01m 8.01m 8.76m 35' 0.5" -
26 Jackson Hinds SR Leon 10.45m 9.72m 11.81m 12.64m 8.57m 11.50m 7.52m 34' 3.5" -
27 Tyson Diallo SO North Bay Haven 8.77m 8.77m 10.17m 7.54m 6.84m 8.51m 11.23m 28' 9.25" -
  Malcolm Cole JR Leon FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  Jordan James SO Lincoln FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
Boys' Triple Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Trecavian Hoyt Junior Valdosta 16.79m 15.07m 16.13m 13.22m 14.41m 15.20m 43' 4.5" 10
2 Willie Trapp Senior Valdosta 16.44m 11.35m 11.22m 13.05m 15.92m 16.18m 42' 9.75" 8
3 Hayden Moore JR South Walton 11.09m 10.45m 12.38m 12.90m 12.64m 15.48m 42' 4" 6
4 Jarien Allen SR Wakulla 16.40m 15.12m 11.02m 12.81m 16.01m 9.86m 42' 0.5" 5
6 Joshua Mills-Kelly JR Rickards 15.01m 15.52m 13.99m 12.72m 15.26m 10.43m 41' 8.75" 3
11 Artis Carter Senior Valdosta 15.24m 12.80m 10.48m 12.19m 11.09m 15.60m 40' 0" -
13 Le’Tavion Chandler JR Rickards 15.31m 14.84m 10.25m 11.78m 13.19m 14.96m 38' 7.75" -
16 Gabe Nance SO Rickards 11.55m 11.67m 11.78m 11.44m 9.72m 8.01m 37' 6.5" -
18 Zion Cook JR Rutherford 14.26m 13.47m 10.30m 11.32m 13.92m 12.23m 37' 1.75" -
25 An Chang SO North Bay Haven 12.71m 8.01m 8.44m 10.68m 9.18m 7.48m 35' 0.5" -
Boys' Triple Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
10 TJ Derico FR Suwannee 12.35m 9.02m 12.60m 11.24m 9.63m 12.35m 40' 6.25" -
12 Tyler Mitchum   South Walton 8.89m 12.26m 11.66m 8.77m 13.10m 12.02m 39' 5.25" -
15 Calvin Bowens Senior Bainbridge 13.82m 10.94m 12.21m 8.29m 10.60m 11.52m 37' 9.5" -
17 Cameron Lee JR Wakulla 10.88m 9.86m 12.12m 13.37m 9.97m 11.33m 37' 2.25" -
20 Malek Jackson FR Leon 8.47m 9.59m 8.70m 9.48m 9.70m 11.15m 36' 7" -
21 Evan Summerlin FR South Walton 8.33m 10.21m 12.21m 9.21m 10.66m 11.10m 36' 5" -
27 Tyson Diallo SO North Bay Haven 6.75m 10.79m 9.56m 9.56m 8.42m 8.77m 28' 9.25" -
Boys' Triple Jump Flight 3
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
5 Tashod Wingfield SR Godby 12.80m 42' 0" 4
7 Trevon Campbell Sophomore Bainbridge 12.50m 41' 0.25" 2
8 Khalil Gunn SO Gadsden County 12.49m 40' 11.75" 1
9 Ahman Philmore FR Suwannee 12.40m 40' 8.25" -
14 Chase Linville FR Wakulla 11.76m 38' 7" -
19 Austin Smith SO Suwannee 11.19m 36' 8.5" -
22 Gregory Chatman JR Leon 11.00m 36' 1.25" -
23 Noah Dalbey FR South Walton 10.95m 35' 11.25" -
24 Amari Ross Freshman Bainbridge 10.77m 35' 4" -
26 Jackson Hinds SR Leon 10.45m 34' 3.5" -
  Malcolm Cole JR Leon FOUL NM -
  Jordan James SO Lincoln FOUL NM -