February 22, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Deshawn Rucker JR Godby 13.35 12.27 13.67 10.76 10
2 Avery Boyd SR Godby 12.51 7.55 9.60 10.78 8
3 Dominic Larry JR Lincoln 10.06 13.78 13.67 10.93 6
4 Curtis Williams JR Leon 13.19 9.79 10.55 10.99 5
5 Devin Bailey SR Rickards 10.27 12.81 9.06 11.04 3.5
5 Tracy White SR Columbia 13.36 14.25 12.59 11.04 3.5
7 Stephen Barton FR Rutherford 12.16 14.15 13.04 11.05 2
8 Tashod Wingfield SR Godby 10.69 7.80 8.35 11.13 1
9 Tarrel Roberts Senior Valdosta 14.52 13.28 12.27 11.25 -
10 Khalil Gunn SO Gadsden County 10.64 12.11 11.99 11.31 -
11 James Williamson JR Columbia 9.17 10.76 14.72 11.32 -
12 Jalen Herring JR Chiles 14.17 10.77 9.52 11.33 -
13 Detrevian Nealy SR Jefferson County 13.42 14.67 12.97 11.37 -
14 Sheldon Richardson FR Rickards 11.83 10.24 12.85 11.37 -
14 Caleb Douglass SR Rickards 10.24 11.15 13.42 11.37 -
16 Omari Smith SO Wildwood 8.55 11.05 11.17 11.39 -
17 Deandrae McCray JR North Florida Christian 14.06 8.92 8.01 11.43 -
18 Javonta Anderson SR Leon 14.08 9.73 8.93 11.44 -
19 Jaylon Worsham SR Wakulla 11.14 9.65 14.12 11.48 -
20 Leon Watkins SR Fort White 14.61 10.12 8.17 11.50 -
21 Coy Bess Senior Valdosta 10.14 10.26 11.29 11.52 -
22 Maxwell Cherelus Junior Valdosta 13.03 9.57 13.03 11.53 -
23 Trecavian Hoyt Junior Valdosta 8.32 9.13 14.90 11.55 -
24 Savion Knight JR Chiles 14.94 13.21 13.21 11.58 -
25 Jalen Oliver SO Lincoln 10.44 12.06 13.33 11.59 -
26 Devin Johnson SR Columbia 9.18 11.61 14.05 11.61 -
27 Kajuan Banks SO Godby 12.89 14.75 11.38 11.61 -
28 Jalon Carter FR Florida High 13.51 12.69 10.36 11.64 -
29 Izaya Latham SR Fort White 11.09 14.36 14.36 11.67 -
30 Lamar Clark SO Mosley 14.25 8.65 12.62 11.68 -
31 Jayden Jefferson SO Godby 11.86 14.80 10.69 11.74 -
32 Ja'kari Ervin JR Wakulla 13.16 10.23 11.28 11.75 -
33 Devon Jackson FR North Florida Christian 9.65 14.47 14.12 11.76 -
34 Devon Reshard SO Leon 10.71 8.83 10.01 11.77 -
35 Jaquez Moore JR Suwannee 13.80 13.92 13.33 11.79 -
36 Jackell Leland SR Godby 13.59 9.69 14.88 11.81 -
37 Kyron Belton SO Mosley 13.11 12.17 15.24 11.81 -
38 Donovan Barnes FR Florida High 9.23 15.26 11.36 11.83 -
39 Tyler Mitchum   South Walton 11.61 10.42 11.96 11.84 -
40 Kenny Jenkins FR Godby 10.91 14.82 9.01 11.85 -
41 Nicholas Adams JR Lincoln 14.35 8.42 14.00 11.86 -
42 Tanner Martin Senior South Walton 14.12 14.12 10.92 11.86 -
43 Raylen Wilson FR Lincoln 14.01 11.16 10.92 11.87 -
44 Isaac Paul FR Mosley 9.14 15.20 10.57 11.87 -
45 Tayquel Hall SO Gadsden County 11.88 14.02 9.86 11.88 -
46 Caleb Dixon JR Columbia 8.49 11.95 10.16 11.95 -
47 Alan Jackson SO Florida High 10.28 12.67 14.34 11.95 -
48 Chance Glanton SO Taylor County 10.44 14.75 13.55 11.99 -
49 Will Boggs JR St. John Paul Catholic 12.84 14.52 14.76 12.00 -
50 Khayman Barnes JR Godby 12.24 11.16 14.88 12.00 -
51 Jay Smith FR Suwannee 14.18 14.18 13.34 12.01 -
52 Casey Boyd SO Rutherford 11.56 9.88 13.97 12.04 -
53 Calbert McMillian JR Gadsden County 10.06 11.39 11.75 12.11 -
54 Travale Caldwell SR Godby 10.31 15.03 10.31 12.12 -
55 Adrian Dickens SO North Bay Haven 9.23 15.06 10.93 12.14 -
56 Markeem Martin SR Godby 15.43 9.97 9.97 12.15 -
57 Brayun Richardson SO Rutherford 14.83 13.61 9.60 12.15 -
58 Tevin McCray Senior Bainbridge 9.72 15.43 13.25 12.15 -
59 Cade Latasiewicz SO Chiles 15.47 11.21 9.87 12.18 -
60 Jeremiah Reid SR Suwannee 14.28 11.59 10.13 12.20 -
61 Matthew Steen JR Jefferson County 10.63 13.68 13.19 12.21 -
62 Keiarryien Green JR Florida High 14.90 9.77 15.63 12.21 -
63 Markel James FR Jefferson County 13.02 14.86 10.07 12.28 -
64 Brandon Siples SR Freeport 13.47 11.49 12.60 12.35 -
65 Kenneth Jackson Freshman Bainbridge 13.35 14.22 12.98 12.36 -
66 Trevion Milton FR Suwannee 9.64 8.66 10.39 12.36 -
67 Douglas Harrell FR Maclay 14.11 14.72 14.35 12.37 -
68 Kaleem Harris FR Leon 12.51 14.98 14.49 12.38 -
69 William Evans SR FAMU DRS 10.72 12.84 14.71 12.46 -
70 Aaron Simmons FR FAMU DRS 9.86 12.10 11.73 12.47 -
71 Peyton Krueger FR Freeport 11.01 10.76 11.39 12.51 -
72 Aiden Samano SO Taylor County 11.66 13.54 13.41 12.53 -
73 Latravian Bouie Sophomore Bainbridge 11.54 12.29 10.16 12.54 -
74 Zion Bouie Sophomore Bainbridge 9.72 11.11 13.26 12.62 -
75 Jaylyn Lucious JR Freeport 12.42 13.05 12.17 12.67 -
76 Baquare Whitaker JR North Florida Christian 13.09 13.72 11.18 12.70 -
77 Charles Simmons SO Taylor County 10.86 10.73 10.48 12.77 -
78 Parker McCranie JR North Florida Christian 14.45 15.47 15.60 12.78 -
79 William Michael JR Godby 15.21 9.84 11.12 12.78 -
80 Dylan Howard SO Mosley 16.26 10.50 14.98 12.80 -
81 Steven Ray JR North Bay Haven 16.14 12.69 13.07 12.81 -
82 Gekobe Smith SR Jefferson County 10.42 15.95 12.99 12.86 -
83 Denim Harris SO Godby 12.44 12.82 11.66 12.95 -
84 Victor Hunt SO North Bay Haven 9.09 15.19 14.02 12.98 -
85 Romain Phillips   South Walton 12.73 15.07 9.75 12.99 -
86 Tan Nguyen Sophomore Maclay 10.44 15.91 11.74 13.04 -
87 Marco Cosio JR Freeport 14.39 13.07 16.24 13.20 -
88 Ja'Hunter Jackson JR Taylor County 16.05 14.19 14.19 13.26 -
89 Sampson Jackson FR FAMU DRS 9.83 9.96 9.70 13.28 -
90 Jimichael Lawson FR Godby 13.35 16.31 10.25 13.48 -
91 Trevor Waller FR Community Christian (Tal) 15.16 17.23 12.68 13.78 -
92 Meshack Jackson SR Wewahitchka 10.75 16.12 11.74 14.14 -
93 Cooper Johnson FR Community Christian (Tal) 15.22 11.81 11.52 14.22 -
94 Nathan Schlazer FR Chiles 16.14 13.84 14.13 14.41 -
95 Anthony Forbes SO FAMU DRS 11.25 15.33 11.98 14.60 -
  Jaden Bates SO Rickards FS FS FS FS -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
39 Tyler Mitchum   South Walton 11.84 11.84 -
76 Baquare Whitaker JR North Florida Christian 12.70 14.10 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
40 Kenny Jenkins FR Godby 14.46 12.80 11.85 14.58 13.04 -
63 Markel James FR Jefferson County 14.74 13.63 12.28 12.16 9.71 -
67 Douglas Harrell FR Maclay 13.86 10.27 12.37 10.64 15.59 -
69 William Evans SR FAMU DRS 13.83 13.83 12.46 14.83 9.35 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
28 Jalon Carter FR Florida High 11.64 14.44 -
65 Kenneth Jackson Freshman Bainbridge 12.36 13.11 -
71 Peyton Krueger FR Freeport 12.51 15.64 -
78 Parker McCranie JR North Florida Christian 12.78 15.08 -
80 Dylan Howard SO Mosley 12.80 8.96 -
88 Ja'Hunter Jackson JR Taylor County 13.26 13.93 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
44 Isaac Paul FR Mosley 13.89 11.40 11.87 10.45 11.52 14.37 -
58 Tevin McCray Senior Bainbridge 9.00 14.22 12.15 13.25 13.61 13.25 -
74 Zion Bouie Sophomore Bainbridge 9.72 15.15 12.62 15.65 14.77 8.84 -
89 Sampson Jackson FR FAMU DRS 10.10 10.10 13.28 15.28 14.35 11.96 -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Sheldon Richardson FR Rickards 11.37 13.65 14.10 12.17 13.08 -
27 Kajuan Banks SO Godby 11.61 12.89 13.82 12.78 10.69 -
43 Raylen Wilson FR Lincoln 11.87 10.09 14.84 15.32 15.32 -
70 Aaron Simmons FR FAMU DRS 12.47 10.98 11.10 12.60 14.22 -
94 Nathan Schlazer FR Chiles 14.41 18.02 17.87 14.41 11.82 -
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
38 Donovan Barnes FR Florida High 10.53 11.83 -
68 Kaleem Harris FR Leon 13.75 12.38 -
79 William Michael JR Godby 12.27 12.78 -
95 Anthony Forbes SO FAMU DRS 13.73 14.60 -
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
84 Victor Hunt SO North Bay Haven 10.78 14.28 12.98 -
91 Trevor Waller FR Community Christian (Tal) 16.95 16.68 13.78 -
93 Cooper Johnson FR Community Christian (Tal) 18.21 15.08 14.22 -
Boys' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
72 Aiden Samano SO Taylor County 14.54 12.53 -
83 Denim Harris SO Godby 13.08 12.95 -
85 Romain Phillips   South Walton 11.82 12.99 -
86 Tan Nguyen Sophomore Maclay 12.13 13.04 -
87 Marco Cosio JR Freeport 16.11 13.20 -
92 Meshack Jackson SR Wewahitchka 13.58 14.14 -
Boys' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
56 Markeem Martin SR Godby 10.82 12.15 -
57 Brayun Richardson SO Rutherford 14.71 12.15 -
61 Matthew Steen JR Jefferson County 11.36 12.21 -
75 Jaylyn Lucious JR Freeport 10.77 12.67 -
77 Charles Simmons SO Taylor County 11.11 12.77 -
81 Steven Ray JR North Bay Haven 16.02 12.81 -
Boys' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
49 Will Boggs JR St. John Paul Catholic 12.00 8.76 -
52 Casey Boyd SO Rutherford 12.04 11.92 -
54 Travale Caldwell SR Godby 12.12 14.55 -
82 Gekobe Smith SR Jefferson County 12.86 13.76 -
Boys' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Devon Reshard SO Leon 11.77 -
41 Nicholas Adams JR Lincoln 11.86 -
50 Khayman Barnes JR Godby 12.00 -
53 Calbert McMillian JR Gadsden County 12.11 -
60 Jeremiah Reid SR Suwannee 12.20 -
90 Jimichael Lawson FR Godby 13.48 -
Boys' 100 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 Kyron Belton SO Mosley 11.81 -
48 Chance Glanton SO Taylor County 11.99 -
55 Adrian Dickens SO North Bay Haven 12.14 -
59 Cade Latasiewicz SO Chiles 12.18 -
64 Brandon Siples SR Freeport 12.35 -
66 Trevion Milton FR Suwannee 12.36 -
Boys' 100 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Omari Smith SO Wildwood 11.39 -
36 Jackell Leland SR Godby 11.81 -
47 Alan Jackson SO Florida High 11.95 -
51 Jay Smith FR Suwannee 12.01 -
Boys' 100 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Jalen Herring JR Chiles 11.33 10.88 -
24 Savion Knight JR Chiles 11.58 15.06 -
32 Ja'kari Ervin JR Wakulla 11.75 12.46 -
42 Tanner Martin Senior South Walton 11.86 12.69 -
62 Keiarryien Green JR Florida High 12.21 15.63 -
73 Latravian Bouie Sophomore Bainbridge 12.54 10.79 -
Boys' 100 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
17 Deandrae McCray JR North Florida Christian 11.09 11.43 -
20 Leon Watkins SR Fort White 14.61 11.50 -
30 Lamar Clark SO Mosley 9.58 11.68 -
33 Devon Jackson FR North Florida Christian 14.47 11.76 -
35 Jaquez Moore JR Suwannee 10.50 11.79 -
45 Tayquel Hall SO Gadsden County 14.62 11.88 -
Boys' 100 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Khalil Gunn SO Gadsden County 14.37 9.28 10.86 11.31 9.28 12.67 -
25 Jalen Oliver SO Lincoln 13.45 14.49 9.04 11.59 9.97 10.20 -
26 Devin Johnson SR Columbia 12.31 13.36 9.29 11.61 10.69 10.22 -
31 Jayden Jefferson SO Godby 14.68 11.51 9.87 11.74 12.45 10.80 -
46 Caleb Dixon JR Columbia 10.88 9.80 8.97 11.95 8.73 13.51 -
  Jaden Bates SO Rickards FS FS FS FS FS FS -
Boys' 100 Meters Section 17
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Caleb Douglass SR Rickards 11.37 12.62 13.88 11.37 11.37 9.21 8.53 -
18 Javonta Anderson SR Leon 10.07 14.65 13.05 11.44 12.24 11.56 12.36 -
21 Coy Bess Senior Valdosta 14.86 13.37 14.52 11.52 13.94 10.95 9.57 -
22 Maxwell Cherelus Junior Valdosta 11.53 11.88 13.38 11.53 9.46 12.92 11.07 -
23 Trecavian Hoyt Junior Valdosta 8.09 9.24 10.05 11.55 8.20 9.13 14.79 -
29 Izaya Latham SR Fort White 10.97 13.31 9.22 11.67 9.57 10.27 9.81 -
Boys' 100 Meters Section 18
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Dominic Larry JR Lincoln 9.51 11.81 8.42 8.86 9.08 10.93 8.97 6
5 Devin Bailey SR Rickards 11.26 13.14 9.72 13.14 9.28 11.04 14.02 3.5
7 Stephen Barton FR Rutherford 9.62 8.62 8.07 13.15 9.07 11.05 13.26 2
8 Tashod Wingfield SR Godby 12.36 7.91 10.02 13.92 8.24 11.13 11.91 1
13 Detrevian Nealy SR Jefferson County 10.12 9.10 14.22 8.65 10.92 11.37 12.17 -
19 Jaylon Worsham SR Wakulla 10.68 12.17 9.76 12.98 14.24 11.48 14.70 -
Boys' 100 Meters Section 19
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Deshawn Rucker JR Godby 13.88 8.50 13.35 10.76 10
2 Avery Boyd SR Godby 9.60 10.25 13.37 10.78 8
4 Curtis Williams JR Leon 8.58 8.14 7.92 10.99 5
5 Tracy White SR Columbia 10.49 8.50 9.94 11.04 3.5
9 Tarrel Roberts Senior Valdosta 9.00 12.83 13.17 11.25 -
11 James Williamson JR Columbia 8.04 9.29 12.23 11.32 -