February 22, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Naveyh Frost JR Godby 12.29 10
2 Keyeria White Sophomore Valdosta 12.32 8
3 A'Kyrah O'Banner SR Godby 12.37 6
4 Jacquell Lewis SR Florida High 12.38 5
5 Madison King SR Godby 12.49 4
6 Destiny Forbes JR Godby 12.60 3
7 Nyvay Davis SR Lincoln 12.77 2
8 Asherah Collins SR Columbia 12.80 1
9 Naudia Williams FR Lincoln 13.02 -
10 Shanelle Grant SR North Bay Haven 13.05 -
11 Alexandria Jordan JR Lincoln 13.11 -
12 Ameion Hamlet SR Godby 13.17 -
13 Irisa Reynolds SR Rutherford 13.20 -
14 Jazlyne Farmer FR Lincoln 13.26 -
15 Derrah Jones FR Rickards 13.31 -
16 Makayah Jamison Junior Valdosta 13.36 -
17 Nia Similien SO Leon 13.36 -
18 Lexis Fountain FR Port St. Joe 13.58 -
19 Sanaa Crumiel JR FAMU DRS 13.59 -
20 Makayla Caldwell FR Rickards 13.62 -
21 Ari Dorsey SO FAMU DRS 13.70 -
22 Taniyah Arnold Freshman Valdosta 13.71 -
23 Ja'Mayah Bozman Junior Valdosta 13.72 -
24 Riley Karpinski SO Maclay 13.77 -
25 Kya Colston FR Mosley 13.78 -
26 Ashanti Cotton SO Rickards 13.78 -
27 Elizabeth Barwick JR Wakulla 13.80 -
28 Zinaya Arnold SO Godby 13.84 -
29 Shurrell Jackson FR Wewahitchka 13.85 -
30 Carlissa Shuler JR Jefferson County 13.90 -
31 Treazure West FR Rickards 13.92 -
32 Madelyn Gortemoller SO Port St. Joe 13.96 -
33 Amyah Jones FR Suwannee 13.98 -
34 Christina Walker 8 Jefferson County 13.99 -
35 Jaszmin Nobles SO Godby 14.00 -
36 Gabrielle Rolle Sophomore Maclay 14.02 -
37 Ka'Nyah Fuller FR Leon 14.05 -
38 Stacy White FR Columbia 14.07 -
39 Tyra Kalandyk SO Suwannee 14.12 -
40 Haeven Jay SO Taylor County 14.12 -
41 Madalena Meeker Freshman Maclay 14.13 -
42 Anese Steele JR North Bay Haven 14.15 -
43 Molly Oliver FR North Bay Haven 14.17 -
44 Alyssa Cooper SO Chiles 14.30 -
45 Matti Tosen SR North Bay Haven 14.40 -
46 Izabele Sostre JR Chiles 14.42 -
47 Destiny Cohen FR North Florida Christian 14.45 -
48 Kalia Webster SO Godby 14.49 -
49 Tiana Williams FR Leon 14.51 -
50 Lindsey Davis JR Wakulla 14.52 -
51 Jocelyn Eby FR South Walton 14.55 -
52 Alysa Berryman SO Wakulla 14.59 -
53 Jania Jelks SO Suwannee 14.62 -
54 Saniaa Dickey SO Leon 14.67 -
55 Ashanti Peterson Junior Bainbridge 14.68 -
56 Brianna Nipper SO Godby 14.73 -
57 Shalana Perkins JR Suwannee 14.77 -
58 Ai'Yana Black JR Rutherford 14.85 -
59 Peyton Crumpler FR Maclay 14.92 -
60 Jade Smith SO Chiles 14.98 -
61 Aleeia Mitchner FR Godby 15.01 -
62 Promise Jackson SR Taylor County 15.07 -
63 Madison Wood 8 Wewahitchka 15.16 -
64 Devyn Governale JR Wakulla 15.17 -
65 Emeria Spear Senior Bainbridge 15.18 -
66 sarah Gendusa SO Chiles 15.29 -
67 Becky Presnell FR North Florida Christian 15.37 -
68 Sydni Taite SO Mosley 15.44 -
69 Katelyn Kemp 7 Wewahitchka 15.51 -
70 Hannah Ludurg FR Godby 15.57 -
71 Kai Morris SO Jefferson County 15.67 -
72 D Williams SO Godby 15.85 -
73 Courtney Loturco FR Mosley 15.94 -
74 Delta May SO Freeport 16.13 -
75 Haley Weston 7 Wewahitchka 16.84 -
76 Omonte Taylor JR Taylor County 16.99 -
77 Anna Becker FR North Florida Christian 21.00 -
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Lexis Fountain FR Port St. Joe 13.58 -
40 Haeven Jay SO Taylor County 14.12 -
54 Saniaa Dickey SO Leon 14.67 -
56 Brianna Nipper SO Godby 14.73 -
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Jazlyne Farmer FR Lincoln 13.26 -
27 Elizabeth Barwick JR Wakulla 13.80 -
62 Promise Jackson SR Taylor County 15.07 -
72 D Williams SO Godby 15.85 -
75 Haley Weston 7 Wewahitchka 16.84 -
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Naudia Williams FR Lincoln 13.02 -
37 Ka'Nyah Fuller FR Leon 14.05 -
49 Tiana Williams FR Leon 14.51 -
50 Lindsey Davis JR Wakulla 14.52 -
52 Alysa Berryman SO Wakulla 14.59 -
66 sarah Gendusa SO Chiles 15.29 -
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
38 Stacy White FR Columbia 14.07 -
59 Peyton Crumpler FR Maclay 14.92 -
64 Devyn Governale JR Wakulla 15.17 -
69 Katelyn Kemp 7 Wewahitchka 15.51 -
70 Hannah Ludurg FR Godby 15.57 -
77 Anna Becker FR North Florida Christian 21.00 -
Girls' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Irisa Reynolds SR Rutherford 13.20 -
22 Taniyah Arnold Freshman Valdosta 13.71 -
60 Jade Smith SO Chiles 14.98 -
61 Aleeia Mitchner FR Godby 15.01 -
63 Madison Wood 8 Wewahitchka 15.16 -
76 Omonte Taylor JR Taylor County 16.99 -
Girls' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Makayla Caldwell FR Rickards 13.62 -
31 Treazure West FR Rickards 13.92 -
65 Emeria Spear Senior Bainbridge 15.18 -
71 Kai Morris SO Jefferson County 15.67 -
73 Courtney Loturco FR Mosley 15.94 -
74 Delta May SO Freeport 16.13 -
Girls' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
46 Izabele Sostre JR Chiles 14.42 -
47 Destiny Cohen FR North Florida Christian 14.45 -
48 Kalia Webster SO Godby 14.49 -
53 Jania Jelks SO Suwannee 14.62 -
58 Ai'Yana Black JR Rutherford 14.85 -
67 Becky Presnell FR North Florida Christian 15.37 -
Girls' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Riley Karpinski SO Maclay 13.77 -
34 Christina Walker 8 Jefferson County 13.99 -
43 Molly Oliver FR North Bay Haven 14.17 -
44 Alyssa Cooper SO Chiles 14.30 -
45 Matti Tosen SR North Bay Haven 14.40 -
51 Jocelyn Eby FR South Walton 14.55 -
Girls' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Kya Colston FR Mosley 13.78 -
33 Amyah Jones FR Suwannee 13.98 -
41 Madalena Meeker Freshman Maclay 14.13 -
57 Shalana Perkins JR Suwannee 14.77 -
68 Sydni Taite SO Mosley 15.44 -
Girls' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Sanaa Crumiel JR FAMU DRS 13.59 -
30 Carlissa Shuler JR Jefferson County 13.90 -
32 Madelyn Gortemoller SO Port St. Joe 13.96 -
35 Jaszmin Nobles SO Godby 14.00 -
36 Gabrielle Rolle Sophomore Maclay 14.02 -
42 Anese Steele JR North Bay Haven 14.15 -
Girls' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Derrah Jones FR Rickards 13.31 -
16 Makayah Jamison Junior Valdosta 13.36 -
21 Ari Dorsey SO FAMU DRS 13.70 -
26 Ashanti Cotton SO Rickards 13.78 -
28 Zinaya Arnold SO Godby 13.84 -
Girls' 100 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Nyvay Davis SR Lincoln 12.77 2
11 Alexandria Jordan JR Lincoln 13.11 -
17 Nia Similien SO Leon 13.36 -
29 Shurrell Jackson FR Wewahitchka 13.85 -
39 Tyra Kalandyk SO Suwannee 14.12 -
55 Ashanti Peterson Junior Bainbridge 14.68 -
Girls' 100 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Destiny Forbes JR Godby 12.60 3
10 Shanelle Grant SR North Bay Haven 13.05 -
12 Ameion Hamlet SR Godby 13.17 -
23 Ja'Mayah Bozman Junior Valdosta 13.72 -
Girls' 100 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Naveyh Frost JR Godby 12.29 10
2 Keyeria White Sophomore Valdosta 12.32 8
3 A'Kyrah O'Banner SR Godby 12.37 6
4 Jacquell Lewis SR Florida High 12.38 5
5 Madison King SR Godby 12.49 4
8 Asherah Collins SR Columbia 12.80 1