February 13, 2020
|
St. Augustine HS - St. Augustine, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jacob Walrod SR Fleming Island 2:07.93 1:50.02 10
2 Jack McDade JR Fleming Island 2:09.18 1:57.56 8
3 Michael Lyon JR Fleming Island 2:09.19 2:37.62 6
4 Joseph Alford JR Creekside 2:11.02 1:31.72 5
5 Connor Searcy JR Creekside 2:13.58 1:44.20 4
6 Benjamin Koppman SO St. Augustine 2:15.44 1:51.06 3
7 Hudson Finocchio FR Creekside 2:18.29 2:59.78 2
8 Daniel Farson SO Creekside 2:18.68 2:13.14 1
9 Bryan Soudrain SO Flagler Palm Coast 2:20.26 2:34.29 -
10 Isaac Davis FR Menendez 2:21.84 2:23.26 -
11 Victor Farfan SO St. Joseph 2:21.97 2:48.95 -
12 Nicholas Melgard SO Menendez 2:23.08 1:44.45 -
13 Bryce Ingle JR Nease 2:25.76 2:46.17 -
14 Andrew Ibuoye JR Fleming Island 2:25.95 1:48.01 -
15 Noah Connor SO Nease 2:26.94 3:05.15 -
16 Brandon Stowell-Campos SO Nease 2:27.09 2:34.45 -
17 Dillon Mantei FR St. Augustine 2:28.26 2:47.54 -
18 Marcus Guillou SO Florida Deaf and Blind 2:37.98 3:25.38 -
19 Peyton Woodward FR Flagler Palm Coast 2:38.95 2:37.36 -
20 Luis Lopez Martinez SO Florida Deaf and Blind 2:39.29 2:55.22 -
21 Jeffrey Cernese FR St. Augustine 2:40.05 3:02.46 -
22 Auzzie Escoffery SO Nease 2:40.38 2:51.61 -
23 Micah Carter JR Menendez 2:40.81 1:55.79 -
24 Jacob Joseph JR Florida Deaf and Blind 2:43.86 2:07.81 -
25 Ryan Castiglia JR St. Joseph 2:44.73 2:46.38 -
26 Aiden Miner JR Flagler Palm Coast 2:45.99 2:29.40 -
27 Trey Smith JR Menendez 2:46.73 2:41.73 -
28 Tommy Tickle 8 Trinity Christian (Jax) 2:48.03 3:30.04 -
29 Connor Scott 8 Trinity Christian (Jax) 2:49.47 3:35.23 -
30 Jackson Vandelinder 7 Trinity Christian (Jax) 2:56.05 2:27.89 -
31 Carson Ivey 8 Trinity Christian (Jax) 3:27.15 3:39.58 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Isaac Davis FR Menendez 2:04.82 2:13.33 2:03.40 1:56.31 2:53.05 2:21.84 -
11 Victor Farfan SO St. Joseph 2:02.10 2:50.37 2:21.97 1:52.16 2:29.07 2:21.97 -
12 Nicholas Melgard SO Menendez 2:35.96 2:21.65 2:03.05 2:50.27 3:03.15 2:23.08 -
16 Brandon Stowell-Campos SO Nease 2:57.98 2:41.80 2:46.22 2:24.15 2:32.98 2:27.09 -
17 Dillon Mantei FR St. Augustine 3:11.26 1:49.72 2:10.47 3:00.88 2:32.71 2:28.26 -
20 Luis Lopez Martinez SO Florida Deaf and Blind 2:07.44 1:56.29 2:09.03 3:22.30 2:56.82 2:39.29 -
21 Jeffrey Cernese FR St. Augustine 2:30.45 2:48.06 2:09.64 3:21.67 1:58.44 2:40.05 -
22 Auzzie Escoffery SO Nease 2:29.16 3:09.25 2:59.63 3:23.69 2:38.78 2:40.38 -
23 Micah Carter JR Menendez 2:07.04 1:54.18 3:06.54 3:00.11 2:55.29 2:40.81 -
27 Trey Smith JR Menendez 2:26.73 3:11.74 2:20.06 2:45.07 2:10.05 2:46.73 -
28 Tommy Tickle 8 Trinity Christian (Jax) 2:19.47 3:28.36 2:59.80 2:29.55 2:27.87 2:48.03 -
29 Connor Scott 8 Trinity Christian (Jax) 2:34.22 3:35.23 3:26.76 2:44.39 2:30.83 2:49.47 -
30 Jackson Vandelinder 7 Trinity Christian (Jax) 2:06.76 2:29.65 3:18.94 3:47.11 2:24.37 2:56.05 -
31 Carson Ivey 8 Trinity Christian (Jax) 4:16.87 4:18.94 3:39.58 2:33.30 3:43.73 3:27.15 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacob Walrod SR Fleming Island 2:07.93 10
2 Jack McDade JR Fleming Island 2:09.18 8
3 Michael Lyon JR Fleming Island 2:09.19 6
4 Joseph Alford JR Creekside 2:11.02 5
5 Connor Searcy JR Creekside 2:13.58 4
6 Benjamin Koppman SO St. Augustine 2:15.44 3
7 Hudson Finocchio FR Creekside 2:18.29 2
8 Daniel Farson SO Creekside 2:18.68 1
9 Bryan Soudrain SO Flagler Palm Coast 2:20.26 -
13 Bryce Ingle JR Nease 2:25.76 -
14 Andrew Ibuoye JR Fleming Island 2:25.95 -
15 Noah Connor SO Nease 2:26.94 -
18 Marcus Guillou SO Florida Deaf and Blind 2:37.98 -
19 Peyton Woodward FR Flagler Palm Coast 2:38.95 -
24 Jacob Joseph JR Florida Deaf and Blind 2:43.86 -
25 Ryan Castiglia JR St. Joseph 2:44.73 -
26 Aiden Miner JR Flagler Palm Coast 2:45.99 -