February 29, 2020
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
|
Timing: Elite TIming

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Deandre Knighten JR Frostproof 50.56 10
2 Corey Williams JR Lake Nona 50.89 8
3 Kareem Dinzey SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 51.67 6
4 Jeremiah Odie JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 53.15 5
5 Mark Van De Meene SR Winter Park 53.43 4
6 Dinari Bennett SO Faith Christian 53.57 3
7 Jacquez Knighten SR Frostproof 53.70 2
8 Blake Cain SR Winter Park 53.86 1
9 Eric Sherwood JR Ocoee 54.01 -
10 Rodney Vickers JR Apopka 54.17 -
11 Kevin Byrd SR Winter Park 54.45 -
12 Jordan Vil JR Olympia 54.66 -
13 Christopher White FR Ocoee 55.00 -
14 Dylan Hamby SR Lake Nona 55.23 -
15 Austin Wyatt SR Villages 55.78 -
16 Andres Soto SO Osceola (Kissimmee) 56.50 -
17 Andrew Trewin FR Ocoee 56.92 -
18 Alauddin Ridoy SR Freedom (Orlando) 56.99 -
19 Vidal Aguiler SO Villages 57.68 -
20 Michael Johnson Jr. JR Gateway 57.70 -
21 Eydan Torres JR Lake Nona 58.36 -
22 Hector Perez FR Gateway 58.47 -
23 Cameron Friedman FR Olympia 58.55 -
24 Zy/Keifh Taylor SO Apopka 59.01 -
25 Najji Darcelin SO Apopka 59.63 -
26 Juan Soto SR Osceola (Kissimmee) 59.72 -
27 Hector Martinez SR Osceola (Kissimmee) 1:01.72 -
28 Glendy Sierra JR Villages 1:01.80 -
29 Aidan Camacho SO Four Corners 1:02.96 -
30 Jonathon Tsui SR Freedom (Orlando) 1:05.12 -
31 Tyson True JR Frostproof 1:07.67 -
32 Austin Poonia SR Four Corners 1:17.58 -
  Devin Johnson SO Faith Christian DNS   
  Edgar Rodriguez SO Faith Christian DNS   
  Wesley Blanc SR Freedom (Orlando) DNS   
  Keon Satchell SO Olympia DNS   
  Dorian Thimote SR Gateway DNS   
  Oscar Mera FR Four Corners DNS   
  Sir Giles JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Deandre Knighten JR Frostproof 50.56 10
2 Corey Williams JR Lake Nona 50.89 8
3 Kareem Dinzey SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 51.67 6
5 Mark Van De Meene SR Winter Park 53.43 4
9 Eric Sherwood JR Ocoee 54.01 -
11 Kevin Byrd SR Winter Park 54.45 -
13 Christopher White FR Ocoee 55.00 -
  Wesley Blanc SR Freedom (Orlando) DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Jeremiah Odie JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 53.15 5
6 Dinari Bennett SO Faith Christian 53.57 3
8 Blake Cain SR Winter Park 53.86 1
10 Rodney Vickers JR Apopka 54.17 -
14 Dylan Hamby SR Lake Nona 55.23 -
17 Andrew Trewin FR Ocoee 56.92 -
30 Jonathon Tsui SR Freedom (Orlando) 1:05.12 -
  Sir Giles JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jacquez Knighten SR Frostproof 53.70 2
18 Alauddin Ridoy SR Freedom (Orlando) 56.99 -
19 Vidal Aguiler SO Villages 57.68 -
21 Eydan Torres JR Lake Nona 58.36 -
22 Hector Perez FR Gateway 58.47 -
24 Zy/Keifh Taylor SO Apopka 59.01 -
25 Najji Darcelin SO Apopka 59.63 -
26 Juan Soto SR Osceola (Kissimmee) 59.72 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Andres Soto SO Osceola (Kissimmee) 56.50 -
20 Michael Johnson Jr. JR Gateway 57.70 -
27 Hector Martinez SR Osceola (Kissimmee) 1:01.72 -
29 Aidan Camacho SO Four Corners 1:02.96 -
32 Austin Poonia SR Four Corners 1:17.58 -
  Oscar Mera FR Four Corners DNS   
  Devin Johnson SO Faith Christian DNS   
  Dorian Thimote SR Gateway DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Jordan Vil JR Olympia 54.66 -
15 Austin Wyatt SR Villages 55.78 -
23 Cameron Friedman FR Olympia 58.55 -
28 Glendy Sierra JR Villages 1:01.80 -
31 Tyson True JR Frostproof 1:07.67 -
  Keon Satchell SO Olympia DNS   
  Edgar Rodriguez SO Faith Christian DNS