February 29, 2020
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
|
Timing: Elite TIming

Men's 800m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Adolfo Castro SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:03.24 10
2 Austin Wyatt SR Villages 2:08.07 8
3 Kamari Garcon JR Ocoee 2:08.71 6
4 Wesley Blanc SR Freedom (Orlando) 2:08.72 5
5 Freddy Pardo FR Freedom (Orlando) 2:12.15 4
6 Edward Abisada SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:12.28 3
7 Javier Luna SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:12.42 2
8 Andrew Miller Junior Olympia 2:13.91 1
9 Nolan Wood FR Winter Park 2:13.91 -
10 Matthew Fuller SO Winter Park 2:14.17 -
11 Walter Nolasco SO Apopka 2:14.75 -
12 Jesse Watson JR Ocoee 2:15.87 -
13 Jack Sangmeister JR Lake Nona 2:16.41 -
14 Fernando Santiago SO Winter Park 2:17.43 -
15 Jacquez Knighten SR Frostproof 2:20.90 -
16 Anthony Camacho SR Ocoee 2:21.08 -
17 Owen Fletcher SR Lake Nona 2:21.29 -
18 Vidal Aguiler SO Villages 2:22.17 -
19 Brian Criollo JR Freedom (Orlando) 2:24.71 -
20 Mauro Vasquez Munez SO Gateway 2:27.79 -
21 Yael Betancourt SO Frostproof 2:30.08 -
22 Julius Persaud FR Freedom (Orlando) 2:30.57 -
23 Tyler Marthinsen SO Freedom (Orlando) 2:31.24 -
24 Raphael Mars FR Gateway 2:32.45 -
25 Daniel Velez SO Freedom (Orlando) 2:34.17 -
26 Angel Jimenez SR Gateway 2:39.04 -
27 Kaleik Lewis SO Four Corners 2:40.58 -
28 Kristian James SR Gateway 2:43.97 -
29 Tyson True JR Frostproof 2:45.64 -
30 Neil Cabrera SR Gateway 2:45.76 -
31 William Martinez FR Gateway 2:45.78 -
32 Joshua McDowell SR Four Corners 2:52.70 -
33 Ethan Head FR Villages 2:54.00 -
34 Ethan Sarasty FR Faith Christian 2:54.06 -
35 Ian Rosado FR Frostproof 2:58.23 -
  Jonathon Tsui SR Freedom (Orlando) NT   
  Hector Perez FR Gateway DNF   
  Jorge Pitre JR Gateway DNS   
  Michael Billeh JR Gateway DNS   
  Kai Komatsu Junior Olympia DNS   
  Cirilo Valdez SR Frostproof DNS   
  Robert Valese SR Lake Nona DNS   
  Erick Rivas-Yurz JR Gateway DNS   
  Christoffer Garcia SO Frostproof DNS   
  Emanuel Izquierdo SR Gateway DNS   
  Shu Komatsu Junior Olympia DNS   
  Fredy Abreu SR Gateway DNS   
  Alan Mejin SO Gateway DNS   
  Mateo Martinez SO Gateway DNS   
  Juan Solano SR Gateway DNS   
  Manuel Martinez FR Gateway DNS   
  Hector Martinez SR Osceola (Kissimmee) DNS   
  Juan Soto SR Osceola (Kissimmee) DNS   
  Mario Harris SR Osceola (Kissimmee) DNS   
  Andres Soto SO Osceola (Kissimmee) DNS   
  Manuel Nolasco FR Four Corners DNS   
  Kensy Acetuno SR Faith Christian DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Adolfo Castro SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:03.24 10
3 Kamari Garcon JR Ocoee 2:08.71 6
4 Wesley Blanc SR Freedom (Orlando) 2:08.72 5
6 Edward Abisada SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:12.28 3
7 Javier Luna SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 2:12.42 2
9 Nolan Wood FR Winter Park 2:13.91 -
10 Matthew Fuller SO Winter Park 2:14.17 -
11 Walter Nolasco SO Apopka 2:14.75 -
12 Jesse Watson JR Ocoee 2:15.87 -
13 Jack Sangmeister JR Lake Nona 2:16.41 -
14 Fernando Santiago SO Winter Park 2:17.43 -
16 Anthony Camacho SR Ocoee 2:21.08 -
  Hector Perez FR Gateway DNF   
  Robert Valese SR Lake Nona DNS   
  Kai Komatsu Junior Olympia DNS   
  Andres Soto SO Osceola (Kissimmee) DNS   
  Mario Harris SR Osceola (Kissimmee) DNS   
  Fredy Abreu SR Gateway DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Austin Wyatt SR Villages 2:08.07 8
19 Brian Criollo JR Freedom (Orlando) 2:24.71 -
20 Mauro Vasquez Munez SO Gateway 2:27.79 -
21 Yael Betancourt SO Frostproof 2:30.08 -
22 Julius Persaud FR Freedom (Orlando) 2:30.57 -
23 Tyler Marthinsen SO Freedom (Orlando) 2:31.24 -
24 Raphael Mars FR Gateway 2:32.45 -
27 Kaleik Lewis SO Four Corners 2:40.58 -
32 Joshua McDowell SR Four Corners 2:52.70 -
33 Ethan Head FR Villages 2:54.00 -
34 Ethan Sarasty FR Faith Christian 2:54.06 -
35 Ian Rosado FR Frostproof 2:58.23 -
  Hector Martinez SR Osceola (Kissimmee) DNS   
  Christoffer Garcia SO Frostproof DNS   
  Cirilo Valdez SR Frostproof DNS   
  Erick Rivas-Yurz JR Gateway DNS   
  Mateo Martinez SO Gateway DNS   
  Manuel Martinez FR Gateway DNS   
  Juan Soto SR Osceola (Kissimmee) DNS   
  Manuel Nolasco FR Four Corners DNS   
Men's 800m Run Varsity Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Freddy Pardo FR Freedom (Orlando) 2:12.15 4
8 Andrew Miller Junior Olympia 2:13.91 1
15 Jacquez Knighten SR Frostproof 2:20.90 -
17 Owen Fletcher SR Lake Nona 2:21.29 -
18 Vidal Aguiler SO Villages 2:22.17 -
25 Daniel Velez SO Freedom (Orlando) 2:34.17 -
26 Angel Jimenez SR Gateway 2:39.04 -
28 Kristian James SR Gateway 2:43.97 -
29 Tyson True JR Frostproof 2:45.64 -
30 Neil Cabrera SR Gateway 2:45.76 -
31 William Martinez FR Gateway 2:45.78 -
  Jonathon Tsui SR Freedom (Orlando) NT   
  Alan Mejin SO Gateway DNS   
  Juan Solano SR Gateway DNS   
  Emanuel Izquierdo SR Gateway DNS   
  Kensy Acetuno SR Faith Christian DNS   
  Michael Billeh JR Gateway DNS   
  Jorge Pitre JR Gateway DNS   
  Shu Komatsu Junior Olympia DNS