February 28-29, 2020
|
Wharton High School - Tampa, FL

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jaden Francis JR IMG Academy 58.80 10
2 Sanaa Rae Morris SO IMG Academy 59.85 8
3 Nia Randell FR Hillsborough 1:01.76 6
4 Lillian Rohrer SO Alonso 1:03.84 5
5 Alajai Plair JR Vanguard (Ocala) 1:06.79 4
6 Dahlia Williams SO Wiregrass Ranch 1:08.46 3

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sanaa Rae Morris SO IMG Academy 1:00.09
2 Jaden Francis JR IMG Academy 1:00.31
3 Nia Randell FR Hillsborough 1:03.39
4 Alajai Plair JR Vanguard (Ocala) 1:03.53
5 Lillian Rohrer SO Alonso 1:03.88
6 Leona Gibbs SR Manatee 1:05.81
7 Dahlia Williams SO Wiregrass Ranch 1:06.61
8 Brianna Flake JR Armwood 1:07.47
9 Tonija Love JR Armwood 1:04.26
10 Jetzymar Rivera SR Osceola (Kissimmee) 1:04.51
11 Resinia Troupe JR Manatee 1:05.97
12 Sydney Brown FR Tampa Bay Tech 1:06.12
13 Mary Flook SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 1:06.54
14 Abigail Bernard SO East Bay 1:06.56
15 Emmalise Feliciano SO Zephyrhills 1:06.93
16 Victoria Oliver SR Wiregrass Ranch 1:06.99
17 Meaghan Stephens SO King 1:07.32
18 BRIANNA COOK JR Hillsborough 1:08.48
19 Gabrielle Schuldt SO Newsome 1:09.29
20 Kelliana Mack FR Osceola (Kissimmee) 1:09.37
21 Serena Mercer SO Alonso 1:09.40
22 Afiya Thompson JR Wiregrass Ranch 1:10.20
23 Aysia Stokes FR Osceola (Kissimmee) 1:10.47
24 Chyanne Chambers JR Wiregrass Ranch 1:10.54
25 Sarah Glahn SR East Bay 1:11.16
26 Haillie Stephens JR Newsome 1:11.74
27 Asia Wilner JR Zephyrhills 1:12.57
28 Zora Strawder SR Seffner Christian 1:13.55
29 Samantha Tapanes SO Sunlake 1:13.69
30 Reagyn Lee FR Bloomingdale 1:14.29
31 Melanie Arriola JR Osceola (Kissimmee) 1:14.29
32 Makenna Howell FR Alonso 1:14.97
33 Ruth Thomas SO Wharton 1:15.06
34 Micah Bowen JR King 1:15.36
35 Riley Christy SO Sunlake 1:15.42
36 Teneah Richards SO Freedom (Tampa) 1:15.51
37 Re’na Ashley SR Vanguard (Ocala) 1:16.37
38 Bailey Antunez JR Sunlake 1:16.70
39 Chloe Jones FR Hillsborough 1:17.25
40 Anijah Lewis SO Vanguard (Ocala) 1:19.20
41 Britney Pun FR Freedom (Tampa) 1:19.44
42 Riliene Merant SR Bloomingdale 1:19.70
43 Mia Moody FR Wharton 1:19.78
44 Liyah Lovett SO Bloomingdale 1:20.53
45 Michelle Zurita SO Freedom (Tampa) 1:24.36
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Alajai Plair JR Vanguard (Ocala) 1:03.53
26 Haillie Stephens JR Newsome 1:11.74
30 Reagyn Lee FR Bloomingdale 1:14.29
32 Makenna Howell FR Alonso 1:14.97
37 Re’na Ashley SR Vanguard (Ocala) 1:16.37
43 Mia Moody FR Wharton 1:19.78
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Leona Gibbs SR Manatee 1:05.81
14 Abigail Bernard SO East Bay 1:06.56
17 Meaghan Stephens SO King 1:07.32
19 Gabrielle Schuldt SO Newsome 1:09.29
21 Serena Mercer SO Alonso 1:09.40
31 Melanie Arriola JR Osceola (Kissimmee) 1:14.29
36 Teneah Richards SO Freedom (Tampa) 1:15.51
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Brianna Flake JR Armwood 1:07.47
18 BRIANNA COOK JR Hillsborough 1:08.48
23 Aysia Stokes FR Osceola (Kissimmee) 1:10.47
25 Sarah Glahn SR East Bay 1:11.16
38 Bailey Antunez JR Sunlake 1:16.70
42 Riliene Merant SR Bloomingdale 1:19.70
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Lillian Rohrer SO Alonso 1:03.88
10 Jetzymar Rivera SR Osceola (Kissimmee) 1:04.51
16 Victoria Oliver SR Wiregrass Ranch 1:06.99
44 Liyah Lovett SO Bloomingdale 1:20.53
45 Michelle Zurita SO Freedom (Tampa) 1:24.36
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Dahlia Williams SO Wiregrass Ranch 1:06.61
15 Emmalise Feliciano SO Zephyrhills 1:06.93
20 Kelliana Mack FR Osceola (Kissimmee) 1:09.37
29 Samantha Tapanes SO Sunlake 1:13.69
39 Chloe Jones FR Hillsborough 1:17.25
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Nia Randell FR Hillsborough 1:03.39
12 Sydney Brown FR Tampa Bay Tech 1:06.12
28 Zora Strawder SR Seffner Christian 1:13.55
33 Ruth Thomas SO Wharton 1:15.06
34 Micah Bowen JR King 1:15.36
35 Riley Christy SO Sunlake 1:15.42
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sanaa Rae Morris SO IMG Academy 1:00.09
9 Tonija Love JR Armwood 1:04.26
22 Afiya Thompson JR Wiregrass Ranch 1:10.20
41 Britney Pun FR Freedom (Tampa) 1:19.44
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Jaden Francis JR IMG Academy 1:00.31
11 Resinia Troupe JR Manatee 1:05.97
13 Mary Flook SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 1:06.54
24 Chyanne Chambers JR Wiregrass Ranch 1:10.54
27 Asia Wilner JR Zephyrhills 1:12.57
40 Anijah Lewis SO Vanguard (Ocala) 1:19.20