February 22, 2020
|
Deputy Scott Community Park - Windermere, FL

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Janiyah Townsend SR Jones 11.88 10
2 Alexis Glasco JR St. Thomas Aquinas 11.95 8
3 Miracle Johnson SO Ocoee 12.12 6
4 Jade Blake SR Jones 12.17 5
5 Maya Collins 8 Holy Trinity 12.41 4
6 Eddiyah Frye JR St. Thomas Aquinas 12.54 3
7 Azaria White JR Jones 12.59 1.5
7 Javia Lee JR Boone 12.59 1.5
9 Alaijah Buie SR Lake Brantley 12.65 -
10 Nikia Smith SR St. Thomas Aquinas 12.69 -
11 Sophia Jordan JR Boone 12.82 -
12 Shaliyah Brown SR Windermere 12.90 -
13 Tinaya Walker FR Matanzas 13.07 -
13 Rikiya Mitchell SR West Orange 13.07 -
15 Sydney Larramore SO Ocoee 13.09 -
16 Dilynn Warren SR Matanzas 13.17 -
17 Jo Tazashya Stephens SR Lake Brantley 13.21 -
18 Castina Prudent FR Ocoee 13.30 -
19 Dominique DaCosta-Moore Senior Olympia 13.33 -
20 Dejah Ojeda SR University (Orlando) 13.45 -
21 Nyjah Nesmith SO University (Orlando) 13.46 -
22 Nellie Onugha SR Lake Minneola 13.49 -
23 Karrngton Smith JR Winter Springs 13.51 -
24 India Hollis   Edgewater 13.53 -
24 Yolanda Peprah-Asante SR Buchholz 13.53 -
26 Shyleigh LeBlanc FR Flagler Palm Coast 13.59 -
27 Meridith Richemond JR Celebration 13.63 -
28 Noorin Alhashim SO Celebration 13.64 -
29 Sydney Jones FR Edgewater 13.69 -
30 Endea Dixon SR DeLand 13.71 -
31 Jaliyah Moore-Felton SO DeLand 13.72 -
32 Aniya Gantz FR Apopka 13.73 -
33 Bryanna Reid SR Freedom (Orlando) 13.74 -
34 Toni Levy-Davis FR Buchholz 13.76 -
35 Lauren Perkins SO Windermere 13.77 -
36 Jaelyn Pearson-Hooker JR Apopka 13.82 -
37 Catalina Edwards FR Celebration 13.88 -
38 Paula Benito Vercher SO Apopka 13.92 -
39 Jolie Flowers FR Freedom (Orlando) 14.19 -
40 Khadeejah As-Salafee FR Buchholz 14.20 -
41 Ruth Senat SO Olympia 14.22 -
42 Lensa Badolato 8 Holy Trinity 14.25 -
43 Hanna Wilson SO Freedom (Orlando) 14.41 -
43 Rikkayla Madden SR Flagler Palm Coast 14.41 -
45 Tyler Washington FR Windermere 14.44 -
46 Cyra Morrow SO Olympia 14.45 -
47 Madeline Sims FR Flagler Palm Coast 14.52 -
48 Elektra Engblom SO Matanzas 14.60 -
49 Tamya Grissett SO Lake Brantley 14.74 -
50 Charissa Merchant FR Lake Minneola 14.99 -
51 Thaddea Williams   West Orange 15.00 -
52 Alicia Rodriguez SO Lake Minneola 15.51 -
53 Ashley Davis SO University (Orlando) 15.60 -
53 Abby Buffington FR Winter Springs 15.60 -
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Janiyah Townsend SR Jones 11.88 10
2 Alexis Glasco JR St. Thomas Aquinas 11.95 8
3 Miracle Johnson SO Ocoee 12.12 6
4 Jade Blake SR Jones 12.17 5
6 Eddiyah Frye JR St. Thomas Aquinas 12.54 3
7 Azaria White JR Jones 12.59 1.5
10 Nikia Smith SR St. Thomas Aquinas 12.69 -
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Maya Collins 8 Holy Trinity 12.41 4
7 Javia Lee JR Boone 12.59 1.5
9 Alaijah Buie SR Lake Brantley 12.65 -
11 Sophia Jordan JR Boone 12.82 -
12 Shaliyah Brown SR Windermere 12.90 -
16 Dilynn Warren SR Matanzas 13.17 -
20 Dejah Ojeda SR University (Orlando) 13.45 -
21 Nyjah Nesmith SO University (Orlando) 13.46 -
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Tinaya Walker FR Matanzas 13.07 -
15 Sydney Larramore SO Ocoee 13.09 -
18 Castina Prudent FR Ocoee 13.30 -
24 Yolanda Peprah-Asante SR Buchholz 13.53 -
26 Shyleigh LeBlanc FR Flagler Palm Coast 13.59 -
30 Endea Dixon SR DeLand 13.71 -
31 Jaliyah Moore-Felton SO DeLand 13.72 -
33 Bryanna Reid SR Freedom (Orlando) 13.74 -
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Jo Tazashya Stephens SR Lake Brantley 13.21 -
23 Karrngton Smith JR Winter Springs 13.51 -
24 India Hollis   Edgewater 13.53 -
27 Meridith Richemond JR Celebration 13.63 -
28 Noorin Alhashim SO Celebration 13.64 -
32 Aniya Gantz FR Apopka 13.73 -
43 Rikkayla Madden SR Flagler Palm Coast 14.41 -
48 Elektra Engblom SO Matanzas 14.60 -
Girls' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Rikiya Mitchell SR West Orange 13.07 -
22 Nellie Onugha SR Lake Minneola 13.49 -
34 Toni Levy-Davis FR Buchholz 13.76 -
37 Catalina Edwards FR Celebration 13.88 -
38 Paula Benito Vercher SO Apopka 13.92 -
39 Jolie Flowers FR Freedom (Orlando) 14.19 -
42 Lensa Badolato 8 Holy Trinity 14.25 -
Girls' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Lauren Perkins SO Windermere 13.77 -
36 Jaelyn Pearson-Hooker JR Apopka 13.82 -
41 Ruth Senat SO Olympia 14.22 -
43 Hanna Wilson SO Freedom (Orlando) 14.41 -
45 Tyler Washington FR Windermere 14.44 -
47 Madeline Sims FR Flagler Palm Coast 14.52 -
51 Thaddea Williams   West Orange 15.00 -
Girls' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Dominique DaCosta-Moore Senior Olympia 13.33 -
29 Sydney Jones FR Edgewater 13.69 -
40 Khadeejah As-Salafee FR Buchholz 14.20 -
46 Cyra Morrow SO Olympia 14.45 -
52 Alicia Rodriguez SO Lake Minneola 15.51 -
53 Abby Buffington FR Winter Springs 15.60 -
Girls' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
49 Tamya Grissett SO Lake Brantley 14.74 -
50 Charissa Merchant FR Lake Minneola 14.99 -
53 Ashley Davis SO University (Orlando) 15.60 -