February 15, 2020
|
Ida Baker (Cape Coral) - Cape Coral, FL

Boys' 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kolton Pickard SO Estero 9:14.51 10
2 Alexander Rodriguez JR Naples 9:33.00 8
3 Edgar Laureano SR Estero 9:36.26 6
4 Joseph Bishop SR Port Charlotte 9:40.52 5
5 Ogler Bartolon JR Dunbar 9:43.05 4
6 Michael Poole SR Naples 9:58.75 3
7 Zachary Dale SR Estero 9:58.96 2
8 Liam Driscoll SR Barron Collier 10:07.28 1
9 Nekhi Perry SO North Fort Myers 10:09.24 -
10 Isaiah Barajas SO Naples 10:12.74 -
11 Ivan Martin-Padilla SO Dunbar 10:16.20 -
12 Chandler Mault JR Port Charlotte 10:18.18 -
13 Mathew Weiler SO Fort Myers 10:19.15 -
14 Fabian Bentacourt SO Fort Myers 10:22.35 -
15 Tim Leung SR Fort Myers 10:27.22 -
16 Andrew McCallion SR Canterbury (FM) 10:28.58 -
17 Kauhner Mault SO Port Charlotte 10:34.49 -
18 Jacob Kijewski FR Bonita Springs 10:35.01 -
19 Andrzej Kostera SO Ida Baker 11:01.49 -
20 Trenton Gutridge SR Riverdale 11:04.61 -
21 Jeffery Stewart SO Riverdale 11:06.53 -
22 Carter Reynolds SR North Fort Myers 11:14.25 -
23 Preston Fuller JR Golden Gate 11:18.69 -
24 Andrew Zivkovic FR Cape Coral 11:19.11 -
25 Grant Kaminer SO Cypress Lake 11:20.19 -
26 Rony Benito JR Dunbar 11:21.65 -
27 Michael Avola SO Lehigh 11:29.55 -
28 Xathan Piazza SO Cape Coral 11:33.13 -
29 Jonathan Foy JR Mariner 11:34.04 -
30 Azael Romero SR Golden Gate 11:46.77 -
31 Alex Kistamma JR Lehigh 11:49.06 -
32 Jayson Martinez JR South Fort Myers 11:49.29 -
33 Federico Reynoso JR Lehigh 11:54.91 -
34 Austin Shute JR Canterbury (FM) 12:02.47 -
35 Colin Johnson SO South Fort Myers 12:38.32 -
36 Damian Simmons JR Cape Coral 12:58.38 -
  Nathan Horvath SO Riverdale DNF -
Boys' 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Liam Driscoll SR Barron Collier 10:07.28 1
18 Jacob Kijewski FR Bonita Springs 10:35.01 -
19 Andrzej Kostera SO Ida Baker 11:01.49 -
21 Jeffery Stewart SO Riverdale 11:06.53 -
23 Preston Fuller JR Golden Gate 11:18.69 -
25 Grant Kaminer SO Cypress Lake 11:20.19 -
29 Jonathan Foy JR Mariner 11:34.04 -
30 Azael Romero SR Golden Gate 11:46.77 -
32 Jayson Martinez JR South Fort Myers 11:49.29 -
33 Federico Reynoso JR Lehigh 11:54.91 -
35 Colin Johnson SO South Fort Myers 12:38.32 -
36 Damian Simmons JR Cape Coral 12:58.38 -
Boys' 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kolton Pickard SO Estero 9:14.51 10
2 Alexander Rodriguez JR Naples 9:33.00 8
3 Edgar Laureano SR Estero 9:36.26 6
4 Joseph Bishop SR Port Charlotte 9:40.52 5
5 Ogler Bartolon JR Dunbar 9:43.05 4
6 Michael Poole SR Naples 9:58.75 3
7 Zachary Dale SR Estero 9:58.96 2
9 Nekhi Perry SO North Fort Myers 10:09.24 -
10 Isaiah Barajas SO Naples 10:12.74 -
11 Ivan Martin-Padilla SO Dunbar 10:16.20 -
12 Chandler Mault JR Port Charlotte 10:18.18 -
13 Mathew Weiler SO Fort Myers 10:19.15 -
14 Fabian Bentacourt SO Fort Myers 10:22.35 -
15 Tim Leung SR Fort Myers 10:27.22 -
16 Andrew McCallion SR Canterbury (FM) 10:28.58 -
17 Kauhner Mault SO Port Charlotte 10:34.49 -
20 Trenton Gutridge SR Riverdale 11:04.61 -
22 Carter Reynolds SR North Fort Myers 11:14.25 -
24 Andrew Zivkovic FR Cape Coral 11:19.11 -
26 Rony Benito JR Dunbar 11:21.65 -
27 Michael Avola SO Lehigh 11:29.55 -
28 Xathan Piazza SO Cape Coral 11:33.13 -
31 Alex Kistamma JR Lehigh 11:49.06 -
34 Austin Shute JR Canterbury (FM) 12:02.47 -
  Nathan Horvath SO Riverdale DNF -