February 10, 2020
|
St. John Neumann - Naples, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Philip Henderson SR Admiral Farragut 2:05.60 10
2 Andrew Mitchell SR St. John Neumann 2:06.49 8
3 Benjamin Garrett SO St. John Neumann 2:08.17 6
4 Charles Meagher FR Canterbury (FM) 2:09.69 5
5 Timothy Birmingham SR St. John Neumann 2:12.67 4
6 Mattias Flamholc SO North Fort Myers 2:13.98 3
7 Richard Suarez SR Golden Gate 2:14.53 2
8 Caleb Pinto SR Island Coast 2:15.01 1
9 James McGovern JR First Baptist (Naples) 2:15.59 -
10 Carlos Cordero SO Island Coast 2:16.25 -
11 Isaiah Herard SR Mason Classical Academy 2:17.38 -
12 Teddy Becotte SR Community School (Naples) 2:19.44 -
13 Wesley Podos FR Gulf Coast 2:20.84 -
14 Nekhi Perry SO North Fort Myers 2:21.34 -
15 Jeremy Summers JR Canterbury (FM) 2:21.61 -
16 Preston Fuller JR Golden Gate 2:22.88 -
17 Esteban Pinilla FR St. John Neumann 2:24.55 -
18 Hunter Beam SO First Baptist (Naples) 2:25.60 -
19 Camden Jones SR Marco Island Academy 2:26.50 -
20 Dylan Usher JR Gulf Coast 2:28.65 -
21 Austin Shute JR Canterbury (FM) 2:29.40 -
22 Carter Reynolds SR North Fort Myers 2:30.15 -
23 Damien Tschida SR Marco Island Academy 2:30.56 -
24 Benjamin Lysiak FR St. John Neumann 2:31.75 -
25 Timur Sedykh FR Admiral Farragut 2:32.13 -
26 Billy Schlereth JR North Fort Myers 2:32.63 -
27 Malik Williams SO Island Coast 2:35.28 -
28 Azael Romero SR Golden Gate 2:35.55 -
29 Joel Reboton SO Oasis 2:38.30 -
30 Linds Francois SO Golden Gate 2:38.57 -
31 Trevor Wilson FR First Baptist (Naples) 2:39.39 -
32 Raheem Wedderburn SO Island Coast 2:42.42 -
33 Connor Campos SO Mason Classical Academy 2:42.49 -
34 Henry Craft SO Community Christian (PC) 2:43.91 -
35 Richie Donley FR Seacrest Country Day 2:44.80 -
36 Lucas German FR Island Coast 2:46.63 -
37 Austin Wood JR First Baptist (Naples) 2:47.51 -
38 Adam Castello FR Community Christian (PC) 2:48.52 -
39 William Bedford SO Community School (Naples) 3:00.50 -
40 Blake Howard JR Gateway Charter 3:02.98 -
41 Lucca Souza SO First Baptist (Naples) 3:03.71 -
42 Anthony Esposito SO Oasis 3:19.81 -
  Zane Samuels SR Evangelical Christian DNF -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Richard Suarez SR Golden Gate 2:14.53 2
11 Isaiah Herard SR Mason Classical Academy 2:17.38 -
19 Camden Jones SR Marco Island Academy 2:26.50 -
23 Damien Tschida SR Marco Island Academy 2:30.56 -
27 Malik Williams SO Island Coast 2:35.28 -
28 Azael Romero SR Golden Gate 2:35.55 -
29 Joel Reboton SO Oasis 2:38.30 -
30 Linds Francois SO Golden Gate 2:38.57 -
32 Raheem Wedderburn SO Island Coast 2:42.42 -
33 Connor Campos SO Mason Classical Academy 2:42.49 -
34 Henry Craft SO Community Christian (PC) 2:43.91 -
35 Richie Donley FR Seacrest Country Day 2:44.80 -
38 Adam Castello FR Community Christian (PC) 2:48.52 -
40 Blake Howard JR Gateway Charter 3:02.98 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Benjamin Garrett SO St. John Neumann 2:08.17 6
16 Preston Fuller JR Golden Gate 2:22.88 -
20 Dylan Usher JR Gulf Coast 2:28.65 -
21 Austin Shute JR Canterbury (FM) 2:29.40 -
22 Carter Reynolds SR North Fort Myers 2:30.15 -
24 Benjamin Lysiak FR St. John Neumann 2:31.75 -
25 Timur Sedykh FR Admiral Farragut 2:32.13 -
31 Trevor Wilson FR First Baptist (Naples) 2:39.39 -
36 Lucas German FR Island Coast 2:46.63 -
37 Austin Wood JR First Baptist (Naples) 2:47.51 -
41 Lucca Souza SO First Baptist (Naples) 3:03.71 -
42 Anthony Esposito SO Oasis 3:19.81 -
  Zane Samuels SR Evangelical Christian DNF -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Philip Henderson SR Admiral Farragut 2:05.60 10
2 Andrew Mitchell SR St. John Neumann 2:06.49 8
4 Charles Meagher FR Canterbury (FM) 2:09.69 5
5 Timothy Birmingham SR St. John Neumann 2:12.67 4
6 Mattias Flamholc SO North Fort Myers 2:13.98 3
8 Caleb Pinto SR Island Coast 2:15.01 1
9 James McGovern JR First Baptist (Naples) 2:15.59 -
10 Carlos Cordero SO Island Coast 2:16.25 -
12 Teddy Becotte SR Community School (Naples) 2:19.44 -
13 Wesley Podos FR Gulf Coast 2:20.84 -
14 Nekhi Perry SO North Fort Myers 2:21.34 -
15 Jeremy Summers JR Canterbury (FM) 2:21.61 -
17 Esteban Pinilla FR St. John Neumann 2:24.55 -
18 Hunter Beam SO First Baptist (Naples) 2:25.60 -
26 Billy Schlereth JR North Fort Myers 2:32.63 -
39 William Bedford SO Community School (Naples) 3:00.50 -