February 10, 2020
|
St. John Neumann - Naples, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Philip Henderson SR Admiral Farragut 4:53.49 10
2 Christopher Svitek JR Gulf Coast 4:53.83 8
3 Zach Saunders FR Gulf Coast 5:01.82 6
4 Devin Williams SO Gulf Coast 5:03.08 5
5 Adler Kaufmann SR First Baptist (Naples) 5:06.90 4
6 Evan Cardec JR Gulf Coast 5:10.72 3
7 Charles Jaikaran SO Gulf Coast 5:14.42 2
8 Nekhi Perry SO North Fort Myers 5:15.64 1
9 Joseph Flecha FR Island Coast 5:22.53 -
10 Jeremy Summers JR Canterbury (FM) 5:23.13 -
11 Preston Fuller JR Golden Gate 5:23.52 -
12 Kelby Piper SO Evangelical Christian 5:23.54 -
13 Richard Suarez SR Golden Gate 5:26.66 -
14 Hunter Beam SO First Baptist (Naples) 5:31.39 -
15 Brayden Cruz-Diaz 8 Community School (Naples) 5:33.33 -
16 Alexander King SO St. John Neumann 5:35.16 -
17 Justin Estrada JR Golden Gate 5:38.98 -
18 Calvin O'Dell FR First Baptist (Naples) 5:39.32 -
19 Wyatt Braddock JR Island Coast 5:40.75 -
20 Spencer Sommerville SO First Baptist (Naples) 5:42.04 -
21 Anthony Sciacqua JR Gulf Coast 5:51.74 -
22 Azael Romero SR Golden Gate 5:56.62 -
23 Austin Shute JR Canterbury (FM) 5:56.85 -
24 Richie Donley FR Seacrest Country Day 5:59.20 -
25 Connor Morris SO Gulf Coast 6:00.60 -
26 Joel Reboton SO Oasis 6:02.33 -
27 Connor Campos SO Mason Classical Academy 6:04.44 -
28 Nevan Walkuski 8 Community Christian (PC) 6:05.28 -
29 Noah Mack SO Island Coast 6:19.90 -
30 Adam Castello FR Community Christian (PC) 6:20.12 -
31 Braden Lane JR First Baptist (Naples) 6:23.28 -
32 Anthony Beougher SR North Fort Myers 6:31.10 -
33 Blake Howard JR Gateway Charter 6:47.73 -
34 Nicholas Costantini JR St. John Neumann 6:50.68 -
35 Bryce Dennis 8 Community Christian (PC) 6:54.96 -
36 Nicholas Fleming 8 Evangelical Christian 7:02.01 -
37 Anthony Esposito SO Oasis 7:51.80 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Joseph Flecha FR Island Coast 5:22.53 -
11 Preston Fuller JR Golden Gate 5:23.52 -
12 Kelby Piper SO Evangelical Christian 5:23.54 -
13 Richard Suarez SR Golden Gate 5:26.66 -
16 Alexander King SO St. John Neumann 5:35.16 -
17 Justin Estrada JR Golden Gate 5:38.98 -
19 Wyatt Braddock JR Island Coast 5:40.75 -
22 Azael Romero SR Golden Gate 5:56.62 -
24 Richie Donley FR Seacrest Country Day 5:59.20 -
26 Joel Reboton SO Oasis 6:02.33 -
27 Connor Campos SO Mason Classical Academy 6:04.44 -
28 Nevan Walkuski 8 Community Christian (PC) 6:05.28 -
29 Noah Mack SO Island Coast 6:19.90 -
30 Adam Castello FR Community Christian (PC) 6:20.12 -
33 Blake Howard JR Gateway Charter 6:47.73 -
34 Nicholas Costantini JR St. John Neumann 6:50.68 -
35 Bryce Dennis 8 Community Christian (PC) 6:54.96 -
36 Nicholas Fleming 8 Evangelical Christian 7:02.01 -
37 Anthony Esposito SO Oasis 7:51.80 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Philip Henderson SR Admiral Farragut 4:53.49 10
2 Christopher Svitek JR Gulf Coast 4:53.83 8
3 Zach Saunders FR Gulf Coast 5:01.82 6
4 Devin Williams SO Gulf Coast 5:03.08 5
5 Adler Kaufmann SR First Baptist (Naples) 5:06.90 4
6 Evan Cardec JR Gulf Coast 5:10.72 3
7 Charles Jaikaran SO Gulf Coast 5:14.42 2
8 Nekhi Perry SO North Fort Myers 5:15.64 1
10 Jeremy Summers JR Canterbury (FM) 5:23.13 -
14 Hunter Beam SO First Baptist (Naples) 5:31.39 -
15 Brayden Cruz-Diaz 8 Community School (Naples) 5:33.33 -
18 Calvin O'Dell FR First Baptist (Naples) 5:39.32 -
20 Spencer Sommerville SO First Baptist (Naples) 5:42.04 -
21 Anthony Sciacqua JR Gulf Coast 5:51.74 -
23 Austin Shute JR Canterbury (FM) 5:56.85 -
25 Connor Morris SO Gulf Coast 6:00.60 -
31 Braden Lane JR First Baptist (Naples) 6:23.28 -
32 Anthony Beougher SR North Fort Myers 6:31.10 -