February 10, 2020
|
St. John Neumann - Naples, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Fazion Johnson SR Island Coast 51.48 10
2 Noah Haskins SR First Baptist (Naples) 52.20 8
3 Philip Henderson SR Admiral Farragut 53.21 6
4 Sullivan Follin SR First Baptist (Naples) 54.17 5
5 Wadley Jean Jacques SR Golden Gate 55.50 4
6 Jose Rojas JR Island Coast 55.57 3
7 John Smith SR Mason Classical Academy 56.67 2
8 Carlos Teran SR North Fort Myers 56.81 1
9 Andrew Fabela SO First Baptist (Naples) 57.10 -
10 Isaiah Rodney FR North Fort Myers 57.29 -
11 Zachary Loveland SR Canterbury (FM) 57.32 -
12 Logan Fitzgerald SO Gulf Coast 57.64 -
13 Joseph Donohue JR St. John Neumann 57.74 -
14 Brian Martin SO Gulf Coast 57.80 -
15 Marvin Stockner JR Golden Gate 57.84 -
16 Andrew Pierce JR Gateway Charter 58.63 -
17 Glenn Green FR Island Coast 59.11 -
18 Matthew Wall JR Oasis 59.13 -
19 Jonathon Estrada SR Golden Gate 59.62 -
20 Cameron Miller FR Gateway Charter 1:00.16 -
21 Christian Fischer SR Seacrest Country Day 1:01.00 -
22 Grayson Kerscher FR Village School 1:01.03 -
23 Alec Thebaud JR Gateway Charter 1:01.33 -
24 Tony Castillo SO Marco Island Academy 1:01.41 -
25 Carter Wesson FR Gulf Coast 1:01.63 -
26 Henry Dempsey JR Community School (Naples) 1:01.99 -
27 David Gutierrez SO St. John Neumann 1:02.10 -
28 Tyler Knoop SO Oasis 1:02.28 -
29 Jacob Schwartz SO Canterbury (FM) 1:02.58 -
30 Dominic Friend JR Admiral Farragut 1:02.68 -
31 Julien Mourad SO Mason Classical Academy 1:03.80 -
32 Timur Sedykh FR Admiral Farragut 1:04.79 -
33 Ian Smith FR Canterbury (FM) 1:04.91 -
34 Christian Gill SO Evangelical Christian 1:05.03 -
35 Christopher Sanchez SO Mason Classical Academy 1:07.15 -
36 David Schummer FR St. John Neumann 1:08.26 -
37 Connor O'Leary SO Village School 1:08.75 -
38 Camden Rowe FR Village School 1:08.78 -
39 Dane Dehaney FR Oasis 1:09.32 -
40 Devon Wheeler FR Marco Island Academy 1:12.71 -
41 Colton Bostwick FR North Fort Myers 1:14.71 -
42 Parker Ashman SO Evangelical Christian 1:19.10 -
43 Cole Ray 8 Community Christian (PC) 1:21.52 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Alec Thebaud JR Gateway Charter 1:01.33 -
31 Julien Mourad SO Mason Classical Academy 1:03.80 -
38 Camden Rowe FR Village School 1:08.78 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Zachary Loveland SR Canterbury (FM) 57.32 -
22 Grayson Kerscher FR Village School 1:01.03 -
24 Tony Castillo SO Marco Island Academy 1:01.41 -
28 Tyler Knoop SO Oasis 1:02.28 -
32 Timur Sedykh FR Admiral Farragut 1:04.79 -
33 Ian Smith FR Canterbury (FM) 1:04.91 -
40 Devon Wheeler FR Marco Island Academy 1:12.71 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Wadley Jean Jacques SR Golden Gate 55.50 4
7 John Smith SR Mason Classical Academy 56.67 2
18 Matthew Wall JR Oasis 59.13 -
27 David Gutierrez SO St. John Neumann 1:02.10 -
29 Jacob Schwartz SO Canterbury (FM) 1:02.58 -
39 Dane Dehaney FR Oasis 1:09.32 -
43 Cole Ray 8 Community Christian (PC) 1:21.52 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Christian Fischer SR Seacrest Country Day 1:01.00 -
34 Christian Gill SO Evangelical Christian 1:05.03 -
35 Christopher Sanchez SO Mason Classical Academy 1:07.15 -
36 David Schummer FR St. John Neumann 1:08.26 -
37 Connor O'Leary SO Village School 1:08.75 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Jose Rojas JR Island Coast 55.57 3
17 Glenn Green FR Island Coast 59.11 -
25 Carter Wesson FR Gulf Coast 1:01.63 -
26 Henry Dempsey JR Community School (Naples) 1:01.99 -
30 Dominic Friend JR Admiral Farragut 1:02.68 -
41 Colton Bostwick FR North Fort Myers 1:14.71 -
42 Parker Ashman SO Evangelical Christian 1:19.10 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Isaiah Rodney FR North Fort Myers 57.29 -
12 Logan Fitzgerald SO Gulf Coast 57.64 -
13 Joseph Donohue JR St. John Neumann 57.74 -
14 Brian Martin SO Gulf Coast 57.80 -
15 Marvin Stockner JR Golden Gate 57.84 -
16 Andrew Pierce JR Gateway Charter 58.63 -
19 Jonathon Estrada SR Golden Gate 59.62 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Fazion Johnson SR Island Coast 51.48 10
2 Noah Haskins SR First Baptist (Naples) 52.20 8
3 Philip Henderson SR Admiral Farragut 53.21 6
4 Sullivan Follin SR First Baptist (Naples) 54.17 5
8 Carlos Teran SR North Fort Myers 56.81 1
9 Andrew Fabela SO First Baptist (Naples) 57.10 -
20 Cameron Miller FR Gateway Charter 1:00.16 -