March 13, 2020
|
Creekside - St. Johns, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Paola Bencosme JR Braddock 2:19.48 10
2 Lauren Bing JR Ponte Vedra 2:25.00 8
3 Kelly Davis SO Chiles 2:25.27 6
4 Allison Astorga JR Braddock 2:26.14 5
5 Peyton Skoglund FR Creekside 2:27.11 4
6 Gabriella Berardi JR Ponte Vedra 2:27.50 3
7 Mia Cuevas FR Nease 2:28.35 2
8 Marisa Kortright JR Fleming Island 2:28.52 1
9 Mei Chiang SO Fleming Island 2:29.26 -
10 Fiore Marina JR Creekside 2:29.64 -
11 Megan Churchill SR Chiles 2:30.15 -
12 Blake Petrick JR Creekside 2:30.61 -
13 Caroline Rice SO Creekside 2:30.99 -
14 Grace Ivey FR Bartram Trail 2:31.95 -
15 Stella Murphy FR Nease 2:32.46 -
16 Blythe Duchene SO Ridgeview 2:32.73 -
17 Emma Rose SO Creekside 2:33.09 -
18 Katie Astorga JR Braddock 2:33.35 -
19 Anna Albertelli JR Bishop Kenny 2:33.65 -
20 Alex Richmond SO Stanton 2:34.26 -
21 Jessica Parker SR Bartram Trail 2:34.32 -
22 Carly Miller SO Bartram Trail 2:35.35 -
23 Madison McNeill FR Chiles 2:36.43 -
24 Juliet Moody FR St. Johns Country Day 2:36.54 -
25 Elena Coles FR Creekside 2:37.59 -
26 Hailey Hartle JR Bishop Kenny 2:38.32 -
27 Morgan Erler SO Fleming Island 2:38.75 -
28 Lauren Wilkerson SR Paxon 2:39.40 -
29 Madie Thompson FR Fleming Island 2:40.51 -
30 Taylor Silkert SO Oakleaf 2:40.60 -
31 Jailynn Youmas SR Menendez 2:40.70 -
32 Alexas Cox JR Paxon 2:41.28 -
33 Sarah Simpson FR Columbia 2:41.50 -
34 Madison Alligood SR Bishop Kenny 2:44.18 -
35 Mya Stam JR St. Augustine 2:44.24 -
36 Carson Rich JR Bartram Trail 2:44.51 -
37 Marie Albertelli JR Bishop Kenny 2:44.78 -
38 Anna Wilson FR Ponte Vedra 2:46.78 -
39 Michaela Baptiste SO Nease 2:46.92 -
40 Charlize Smith JR Nease 2:47.98 -
41 Audrey Fender FR Columbia 2:48.73 -
42 Deborah Cox JR Bishop Snyder 2:49.94 -
43 Emily Molen SR Chiles 2:49.99 -
44 Sara Myers SR Middleburg 2:54.19 -
45 Kailey Crooks SR Orange Park 2:58.89 -
46 Riley Reinhold SO Menendez 2:59.86 -
47 Hope Carter FR Orange Park 3:00.12 -
48 Whitney Mathis SO Middleburg 3:00.45 -
49 Abigail Wilson SR Bishop Snyder 3:00.48 -
50 Caleigh Roy FR Ridgeview 3:02.61 -
51 Ava Meadows SO Orange Park 3:05.01 -
52 Alisia Williamson SR Ridgeview 3:09.76 -
53 Sarah Jackson SR Trinity Christian (Jax) 3:13.49 -
54 Riley Boudreau SR Trinity Christian (Jax) 3:13.65 -
55 Aracely Santos JR Yulee 3:18.84 -
  Sydney Freed SO Episcopal DNS   
  Sarah Barlow SO Fernandina Beach DNS   
  Sydney Middleton SO Oakleaf DNS   
  Kameron Aguirre SO Oakleaf DNS   
  Sierra Barrera FR Oakleaf DNS   
  Mandy Guo SO Menendez DNS   
  Ellie Pinnar FR Ponte Vedra DNS   
  Ajmone Myers JR Mandarin DNS   
  Suzanne Raines SO Columbia DNS   
  Tenisha Noisette SO Raines DNS   
  Tainaiya Thomas JR Paxon DNS   
  Caroline Smith SR Episcopal DNS   
  Audrey Vermillion 7 Episcopal DNS   
  Hannah Kowkabany 8 Episcopal DNS   
  Selket Reid el SO Raines DNS   
  Neith Reid el SO Raines DNS   
  Aset Reid el SO Raines DNS   
  Julia Charske JR Vanguard (Ocala) DNS   
  Jillian Kay JR Vanguard (Ocala) DNS   
  Emma Kate Petersen JR Vanguard (Ocala) DNS   
  Aubrianna Apple FR Orange Park DNS   
  Samantha Hansen FR Vanguard (Ocala) DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Paola Bencosme JR Braddock 2:19.48 1:59.96 2:55.75 2:13.90 2:22.27 1:37.64 10
2 Lauren Bing JR Ponte Vedra 2:25.00 1:45.85 2:09.05 2:26.45 2:38.05 2:00.35 8
4 Allison Astorga JR Braddock 2:26.14 2:04.22 2:42.22 2:56.83 2:12.99 2:56.83 5
5 Peyton Skoglund FR Creekside 2:27.11 2:44.77 3:03.89 3:02.42 2:59.48 1:54.75 4
6 Gabriella Berardi JR Ponte Vedra 2:27.50 2:24.55 2:34.88 2:12.75 1:56.53 3:07.33 3
8 Marisa Kortright JR Fleming Island 2:28.52 1:46.94 1:51.39 2:18.13 2:04.76 2:25.55 1
9 Mei Chiang SO Fleming Island 2:29.26 2:54.64 2:05.38 2:27.77 3:12.55 2:56.13 -
11 Megan Churchill SR Chiles 2:30.15 2:07.63 2:51.18 2:27.15 2:19.64 2:13.64 -
17 Emma Rose SO Creekside 2:33.09 3:03.71 2:59.12 2:31.56 2:28.50 1:53.29 -
24 Juliet Moody FR St. Johns Country Day 2:36.54 3:21.94 3:21.94 2:34.98 3:18.81 3:06.29 -
43 Emily Molen SR Chiles 2:49.99 3:18.89 2:22.80 2:48.29 2:58.49 2:31.30 -
  Ajmone Myers JR Mandarin DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Julia Charske JR Vanguard (Ocala) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jillian Kay JR Vanguard (Ocala) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Kelly Davis SO Chiles 2:13.65 2:45.61 2:39.80 2:03.48 2:25.27 6
7 Mia Cuevas FR Nease 1:45.33 2:15.00 1:49.78 2:19.45 2:28.35 2
10 Fiore Marina JR Creekside 2:22.16 2:14.68 2:07.20 1:49.24 2:29.64 -
12 Blake Petrick JR Creekside 2:27.60 1:49.95 2:05.01 2:30.61 2:30.61 -
13 Caroline Rice SO Creekside 2:59.68 2:18.91 2:27.97 3:08.74 2:30.99 -
14 Grace Ivey FR Bartram Trail 3:09.94 2:01.56 2:56.27 3:09.94 2:31.95 -
16 Blythe Duchene SO Ridgeview 2:25.10 2:41.90 1:57.61 1:49.97 2:32.73 -
18 Katie Astorga JR Braddock 2:14.95 2:19.55 2:59.42 2:53.29 2:33.35 -
21 Jessica Parker SR Bartram Trail 2:35.87 3:19.08 2:38.95 2:57.47 2:34.32 -
22 Carly Miller SO Bartram Trail 3:11.08 2:38.46 2:01.18 2:47.78 2:35.35 -
28 Lauren Wilkerson SR Paxon 3:04.91 3:25.63 2:33.03 2:21.87 2:39.40 -
  Selket Reid el SO Raines DNS DNS DNS DNS DNS   
  Neith Reid el SO Raines DNS DNS DNS DNS DNS   
  Caroline Smith SR Episcopal DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Stella Murphy FR Nease 2:05.02 2:38.56 2:23.32 3:12.10 2:32.46 2:41.61 2:40.09 -
19 Anna Albertelli JR Bishop Kenny 1:50.63 2:01.39 2:21.36 2:45.95 2:33.65 2:10.61 2:27.51 -
20 Alex Richmond SO Stanton 1:55.70 3:12.83 2:48.15 2:12.67 2:34.26 1:57.24 2:09.58 -
25 Elena Coles FR Creekside 3:15.42 3:04.38 2:09.23 2:10.80 2:37.59 2:21.84 1:58.20 -
26 Hailey Hartle JR Bishop Kenny 3:24.24 3:02.07 2:19.33 2:17.74 2:38.32 1:58.74 2:08.24 -
27 Morgan Erler SO Fleming Island 1:51.13 3:05.74 2:38.75 2:02.24 2:38.75 2:45.10 2:08.59 -
31 Jailynn Youmas SR Menendez 3:03.20 3:28.91 2:59.99 2:00.53 2:40.70 3:11.24 2:14.99 -
32 Alexas Cox JR Paxon 3:02.25 2:33.22 1:56.13 3:02.25 2:41.28 2:41.28 2:10.64 -
33 Sarah Simpson FR Columbia 2:22.12 2:26.97 3:07.34 2:25.35 2:41.50 2:12.43 3:15.42 -
34 Madison Alligood SR Bishop Kenny 2:08.06 2:35.98 1:54.93 2:11.35 2:44.18 3:00.60 3:28.51 -
38 Anna Wilson FR Ponte Vedra 2:58.46 3:30.15 2:43.45 2:55.12 2:46.78 2:16.76 2:36.78 -
40 Charlize Smith JR Nease 2:14.39 3:13.18 3:04.78 1:59.27 2:47.98 2:21.11 3:38.38 -
  Samantha Hansen FR Vanguard (Ocala) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Hannah Kowkabany 8 Episcopal DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
29 Madie Thompson FR Fleming Island 2:21.25 3:14.22 3:23.85 2:40.51 1:53.97 2:22.86 2:50.14 -
30 Taylor Silkert SO Oakleaf 3:06.30 2:59.88 2:34.18 2:40.60 1:54.03 1:57.24 2:37.39 -
35 Mya Stam JR St. Augustine 3:20.38 2:13.04 3:17.09 2:44.24 2:09.75 2:40.96 2:13.04 -
37 Marie Albertelli JR Bishop Kenny 3:24.33 2:59.61 2:41.49 2:44.78 2:49.73 2:20.07 3:11.15 -
39 Michaela Baptiste SO Nease 2:50.26 2:01.86 2:50.26 2:46.92 3:31.99 2:18.55 3:30.32 -
42 Deborah Cox JR Bishop Snyder 2:48.24 2:12.56 2:21.05 2:49.94 2:31.25 3:01.84 3:13.74 -
44 Sara Myers SR Middleburg 2:33.29 3:15.10 3:25.55 2:54.19 2:54.19 2:42.00 3:13.35 -
45 Kailey Crooks SR Orange Park 3:25.73 2:30.27 2:32.06 2:58.89 3:34.67 2:30.27 3:00.68 -
46 Riley Reinhold SO Menendez 2:16.70 2:58.07 2:29.29 2:59.86 2:47.27 3:23.25 2:25.69 -
48 Whitney Mathis SO Middleburg 2:18.95 2:31.58 2:47.82 3:00.45 2:29.78 3:25.72 3:27.52 -
51 Ava Meadows SO Orange Park 2:44.66 2:29.86 3:27.22 3:05.01 4:00.52 2:24.31 2:48.36 -
  Ellie Pinnar FR Ponte Vedra DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Aset Reid el SO Raines DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Emma Kate Petersen JR Vanguard (Ocala) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tainaiya Thomas JR Paxon DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Aubrianna Apple FR Orange Park DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Audrey Vermillion 7 Episcopal DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sydney Freed SO Episcopal DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Madison McNeill FR Chiles 2:58.33 2:36.43 2:38.00 3:21.80 2:19.23 1:54.20 -
36 Carson Rich JR Bartram Trail 3:20.71 2:44.51 2:23.13 3:09.19 3:05.90 1:58.45 -
41 Audrey Fender FR Columbia 3:08.98 2:48.73 2:16.68 1:59.80 2:33.55 3:02.23 -
47 Hope Carter FR Orange Park 2:06.09 3:00.12 3:41.55 3:48.76 2:47.52 3:37.95 -
49 Abigail Wilson SR Bishop Snyder 2:55.07 3:00.48 3:07.70 3:47.41 2:18.97 3:36.58 -
50 Caleigh Roy FR Ridgeview 3:57.40 3:02.61 3:31.83 2:44.35 2:15.14 2:40.70 -
52 Alisia Williamson SR Ridgeview 2:26.12 3:09.76 2:43.20 3:40.13 2:28.02 3:24.94 -
53 Sarah Jackson SR Trinity Christian (Jax) 3:36.71 3:13.49 3:32.84 3:23.17 4:11.54 3:46.39 -
54 Riley Boudreau SR Trinity Christian (Jax) 3:23.34 3:13.65 3:23.34 3:36.89 2:38.80 2:23.31 -
55 Aracely Santos JR Yulee 3:00.95 3:18.84 3:06.91 2:37.09 2:31.12 4:06.57 -
  Sydney Middleton SO Oakleaf DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kameron Aguirre SO Oakleaf DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sierra Barrera FR Oakleaf DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mandy Guo SO Menendez DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sarah Barlow SO Fernandina Beach DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tenisha Noisette SO Raines DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Suzanne Raines SO Columbia DNS DNS DNS DNS DNS DNS