March 13, 2020
|
Creekside - St. Johns, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Sydney Campbell SO Creekside 25.35 10 0.2
2 Germanie Bozeman SR Trinity Christian (Jax) 25.69 8 0.2
3 Shaniya Berry SR Paxon 26.01 6 0.2
4 Thania Barton FR St. Augustine 26.49 5 0.2
5 Arianna Eason SO Oakleaf 26.74 4 0.2
6 Lily Amsden JR Fleming Island 27.00 3 0.2
7 Ka'Myya Haywood FR Bishop Kenny 27.12 2 0.2
8 Rhian Jackson SO Oakleaf 27.40 1 -0.3
9 Natalie Geter FR St. Augustine 27.47 - -0.3
10 Bianca Fasenelli JR Ponte Vedra 27.51 - -0.3
11 Gabrielle Johnson FR Bishop Kenny 27.52 - -0.3
12 Sydeny Odom SO Oakleaf 27.53 - -0.3
13 Alaina Hansen SO Creekside 27.56 - -0.3
  Amzarria Jerkins FR Columbia DNS    -
Girls' 200 Meters Finals Section 1
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Rhian Jackson SO Oakleaf 27.40 1
9 Natalie Geter FR St. Augustine 27.47 -
10 Bianca Fasenelli JR Ponte Vedra 27.51 -
11 Gabrielle Johnson FR Bishop Kenny 27.52 -
12 Sydeny Odom SO Oakleaf 27.53 -
13 Alaina Hansen SO Creekside 27.56 -
  Amzarria Jerkins FR Columbia DNS   
Girls' 200 Meters Finals Section 2
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sydney Campbell SO Creekside 25.35 10
2 Germanie Bozeman SR Trinity Christian (Jax) 25.69 8
3 Shaniya Berry SR Paxon 26.01 6
4 Thania Barton FR St. Augustine 26.49 5
5 Arianna Eason SO Oakleaf 26.74 4
6 Lily Amsden JR Fleming Island 27.00 3
7 Ka'Myya Haywood FR Bishop Kenny 27.12 2

Girls' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Shaniya Berry SR Paxon 25.67 -0.6
2 Germanie Bozeman SR Trinity Christian (Jax) 25.71 +0.0
3 Sydney Campbell SO Creekside 26.11 -0.1
4 Thania Barton FR St. Augustine 26.40 -0.9
5 Ka'Myya Haywood FR Bishop Kenny 26.73 -0.2
6 Lily Amsden JR Fleming Island 26.75 -0.2
7 Arianna Eason SO Oakleaf 27.05 +0.0
8 Natalie Geter FR St. Augustine 27.29 +0.0
9 Gabrielle Johnson FR Bishop Kenny 27.33 0.8
10 Sydeny Odom SO Oakleaf 27.39 0.8
11 Bianca Fasenelli JR Ponte Vedra 27.44 +0.0
12 Alaina Hansen SO Creekside 27.55 +0.0
13 Rhian Jackson SO Oakleaf 27.57 -0.6
14 Amzarria Jerkins FR Columbia 27.59 -0.2
15 Kennedi DeVoux FR Paxon 27.67 -0.2
16 Trinity Steele SO Columbia 27.79 -0.6
17 Melkayla Dean SR Orange Park 27.81 -0.9
18 Chichi Modozie JR Bartram Trail 27.83 -0.6
19 Anna Bachmann FR Bartram Trail 27.87 0.2
20 Maliyah Deas SO Fleming Island 27.89 +0.0
21 Nadia Brown JR Paxon 27.91 -0.1
22 Zaelah Dixon SO Columbia 27.92 0.8
23 Juliette Barbush JR Nease 28.13 -0.2
24 Jamya Ortiz SR St. Augustine 28.25 -0.7
25 Olivia Bori FR Bartram Trail 28.40 -1.1
26 Claire Brodeur FR Ponte Vedra 28.44 -0.2
27 DeMia Harris SO Orange Park 28.52 0.8
28 Robin Stewart FR Menendez 28.52 -0.1
29 Kate Jorgensen SR Ponte Vedra 28.60 -0.9
30 Mariana Tafurt FR Creekside 28.65 0.8
31 Jaysica Nacionales JR Bartram Trail 28.73 -0.6
32 Bryanah Johnson FR Orange Park 28.84 -0.7
33 Isabella White SO Nease 28.89 +0.0
34 Mariah Bergeron SO Yulee 29.18 +0.0
35 Celeste Roberson SO Orange Park 29.23 -0.7
36 Stacy White FR Columbia 29.24 -0.1
37 Kaylah Mitchum SR Bishop Kenny 29.30 -0.9
38 Emma Sexton JR Fleming Island 29.34 -0.1
39 Kayla Konnick SR Middleburg 29.55 +0.0
40 Brooke Lentz SO Yulee 29.75 +0.0
41 Sasha Ortiz JR Fleming Island 29.89 -0.6
42 Izabele Sostre JR Chiles 30.04 -0.2
43 Jaylyn Etienne FR Yulee 30.77 -0.9
44 Kiarra Richardson FR Middleburg 31.62 0.2
45 Leslie Catlett JR Middleburg 31.75 -0.2
46 Madison Smith SO Middleburg 31.94 -0.9
47 Amera Sewell FR Ridgeview 33.15 0.2
48 Shadaijah Clement SO Ridgeview 33.36 -0.2
49 Tori Gunther SO Yulee 34.81 -0.2
  Emily Wright FR Episcopal DNS -
  Maddie Morris SO Episcopal DNS -
  Jade Hardwick SO Episcopal DNS -
  Alexandria Weiser JR Fernandina Beach DNS -
  Miya Lewis FR Trinity Christian (Jax) DNS -
  Amelia Cutshaw FR Fernandina Beach DNS -
  Karah Culley SO Fernandina Beach DNS -
  Skyla Stephens SO St. Augustine DNS -
  Emily Vining SR Fernandina Beach DNS -
  Kayla Cleveland FR University Christian DNS -
  Ceecee Bell SO University Christian DNS -
  Alexandra Cleveland SR University Christian DNS -
  Karolina Nesmejanova JR Menendez DNS -
  Semaj Johnson JR Raines DNS -
  Leiya Green SR Raines DNS -
  Zion Allen FR Raines DNS -
  Danyelle Blue SR Raines DNS -
  Kendall Sage SR St. Johns Country Day DNS -
  Aliya Agnew FR University Christian DNS -
  Rose-Esther Saint-Germain FR Paxon DNS -
  Amanda Goodwin SO Menendez DNS -
  Grace Tompkins SO Menendez DNS -
  Caitlin Boggs SO Nease DNS -
  Keoni Knight JR Chiles DNS -
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Germanie Bozeman SR Trinity Christian (Jax) 25.71
8 Natalie Geter FR St. Augustine 27.29
11 Bianca Fasenelli JR Ponte Vedra 27.44
39 Kayla Konnick SR Middleburg 29.55
  Emily Vining SR Fernandina Beach DNS
  Amanda Goodwin SO Menendez DNS
  Caitlin Boggs SO Nease DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Shaniya Berry SR Paxon 25.67
13 Rhian Jackson SO Oakleaf 27.57
16 Trinity Steele SO Columbia 27.79
18 Chichi Modozie JR Bartram Trail 27.83
31 Jaysica Nacionales JR Bartram Trail 28.73
41 Sasha Ortiz JR Fleming Island 29.89
  Maddie Morris SO Episcopal DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Jamya Ortiz SR St. Augustine 28.25
32 Bryanah Johnson FR Orange Park 28.84
35 Celeste Roberson SO Orange Park 29.23
  Skyla Stephens SO St. Augustine DNS
  Keoni Knight JR Chiles DNS
  Leiya Green SR Raines DNS
  Danyelle Blue SR Raines DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Sydney Campbell SO Creekside 26.11
21 Nadia Brown JR Paxon 27.91
28 Robin Stewart FR Menendez 28.52
36 Stacy White FR Columbia 29.24
38 Emma Sexton JR Fleming Island 29.34
  Karah Culley SO Fernandina Beach DNS
  Karolina Nesmejanova JR Menendez DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Thania Barton FR St. Augustine 26.40
17 Melkayla Dean SR Orange Park 27.81
29 Kate Jorgensen SR Ponte Vedra 28.60
37 Kaylah Mitchum SR Bishop Kenny 29.30
43 Jaylyn Etienne FR Yulee 30.77
46 Madison Smith SO Middleburg 31.94
  Ceecee Bell SO University Christian DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Arianna Eason SO Oakleaf 27.05
12 Alaina Hansen SO Creekside 27.55
20 Maliyah Deas SO Fleming Island 27.89
33 Isabella White SO Nease 28.89
34 Mariah Bergeron SO Yulee 29.18
40 Brooke Lentz SO Yulee 29.75
  Semaj Johnson JR Raines DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Gabrielle Johnson FR Bishop Kenny 27.33
10 Sydeny Odom SO Oakleaf 27.39
22 Zaelah Dixon SO Columbia 27.92
27 DeMia Harris SO Orange Park 28.52
30 Mariana Tafurt FR Creekside 28.65
  Miya Lewis FR Trinity Christian (Jax) DNS
  Alexandria Weiser JR Fernandina Beach DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Olivia Bori FR Bartram Trail 28.40
  Amelia Cutshaw FR Fernandina Beach DNS
  Aliya Agnew FR University Christian DNS
  Zion Allen FR Raines DNS
  Kendall Sage SR St. Johns Country Day DNS
  Jade Hardwick SO Episcopal DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 9
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Kennedi DeVoux FR Paxon 27.67
23 Juliette Barbush JR Nease 28.13
26 Claire Brodeur FR Ponte Vedra 28.44
45 Leslie Catlett JR Middleburg 31.75
49 Tori Gunther SO Yulee 34.81
  Alexandra Cleveland SR University Christian DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 10
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Ka'Myya Haywood FR Bishop Kenny 26.73
6 Lily Amsden JR Fleming Island 26.75
14 Amzarria Jerkins FR Columbia 27.59
42 Izabele Sostre JR Chiles 30.04
48 Shadaijah Clement SO Ridgeview 33.36
  Grace Tompkins SO Menendez DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 11
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Anna Bachmann FR Bartram Trail 27.87
44 Kiarra Richardson FR Middleburg 31.62
47 Amera Sewell FR Ridgeview 33.15
  Kayla Cleveland FR University Christian DNS
  Rose-Esther Saint-Germain FR Paxon DNS
  Emily Wright FR Episcopal DNS