March 13, 2020
|
Creekside - St. Johns, FL
|
Timing: Elite TIming

Men's 1,600m Run B

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Adrian Figueroa JR Nease 4:56.89
2 Jack Pease SR Bishop Kenny 4:57.87
3 Evan Gostage FR Creekside 4:58.56
4 Nicholas Andrews SR Bartram Trail 4:59.27
5 Joey Javurek SR Bishop Kenny 5:00.51
6 Sebastian Martinez-Wittinghan JR Nease 5:00.84
7 Trenton Smith JR Bartram Trail 5:01.06
8 Paxton Cook SR Creekside 5:02.26
9 Grayson Johnston JR Creekside 5:03.68
10 Michael Orta JR Nease 5:07.43
11 Caden Smith SO Ponte Vedra 5:07.51
12 Eriando Dhembi JR Nease 5:08.62
13 Daniel Farson SO Creekside 5:09.01
14 Connor Henry JR Fleming Island 5:09.54
15 Logan Howard JR Bartram Trail 5:09.84
16 Drew Demeter SO Creekside 5:09.97
17 Jalen Taylor FR Paxon 5:10.43
18 Joshua Nelson JR Creekside 5:10.46
19 Chase Van Ginkel SO Fleming Island 5:11.83
20 Noe Benitez SO Orange Park 5:14.31
21 Ryan Bori JR Bartram Trail 5:15.13
22 Joel Woeste SO Ponte Vedra 5:15.23
23 Ryan Mayer JR Bishop Kenny 5:16.59
24 Saryn Hatcher FR Paxon 5:16.87
25 Owen Slack FR Fleming Island 5:17.98
26 Wakefield Cook FR Creekside 5:19.65
27 Jackson Wolfe SO Ponte Vedra 5:20.49
28 Ethan Anglin JR Nease 5:21.24
29 Gavin Satterfield SO Columbia 5:21.99
30 Matt O'Mara SR Creekside 5:22.11
31 Fernando Carrarubias FR Columbia 5:22.34
32 Logan Davis JR Creekside 5:22.48
33 George Abdelmalik 8 St. Johns Country Day 5:26.42
34 Beckett Browder SO Creekside 5:27.39
35 Pasas Mendis JR Bishop Kenny 5:30.08
36 William Clark JR Menendez 5:31.10
37 Jack Kalmus SO Fleming Island 5:31.76
38 Avery Phillips SO Creekside 5:32.33
39 Charlie Johnson FR Ponte Vedra 5:33.37
40 Jayden Ellis SO Creekside 5:34.19
41 Kalvin Tan SO Creekside 5:35.28
42 Connor Lamb FR Creekside 5:35.81
43 Michael Marchigiano JR Bishop Kenny 5:40.07
44 Lucas Greenberg FR Ridgeview 5:40.87
45 Mark Mariconi SO Yulee 5:42.23
46 Cole Kiser JR Creekside 5:42.39
47 Jordan Kotsis JR Nease 5:42.66
48 Jason Caballero FR Columbia 5:43.41
49 Caleb Dodge FR Fleming Island 5:43.62
50 Jeffrey Cernese FR St. Augustine 5:44.60
51 Andrew Mariconi SO Yulee 5:44.74
52 Richard Guo FR Menendez 5:46.88
53 Michael Lynn SR Yulee 5:48.18
54 Kevin Martinez JR Ridgeview 5:51.34
55 Evin Patton JR Orange Park 5:53.50
56 Deven Ellis SR Creekside 5:53.51
57 Davon Bailey JR Orange Park 5:55.54
58 Austin Lee FR Fleming Island 5:55.68
59 Jacob Goings JR Creekside 5:56.89
60 Luc Gillan FR Menendez 6:01.48
61 Kevan Dabhi SO Ridgeview 6:01.92
62 Jaylen Hill FR Ridgeview 6:04.20
63 Nathan Lease FR Menendez 6:07.10
64 Tarun Kuchipudi SO Creekside 6:12.51
65 Cole Rauch FR Creekside 6:19.01
66 Blake Della Rocco SO Creekside 6:30.68
67 Jordan Colson FR Creekside 6:34.35
68 Max Smith JR St. Augustine 6:34.56
69 Nicholas Chowdhary FR Columbia 6:41.85
70 Massimo Carone SO St. Augustine 7:15.16
71 Michael Nobles FR Trinity Christian (Jax) 8:52.26
  Nicholas Melgard SO Menendez DNS
  Ian Kelbert JR Menendez DNS
  Jefferry Howard SO Menendez DNS
  Ryan Jones FR Menendez DNS
  Sam Courter JR Menendez DNS
  Dalen Lentz JR Menendez DNS
  Luke Lawrence SO Menendez DNS
  Trey Smith JR Menendez DNS
  Jackson Dravo FR Creekside DNS
  Caden Dravo FR Creekside DNS
  Luke Fischer FR Creekside DNS
  Ben Koloc SO Creekside DNS
  Landon Bolognese SR Ponte Vedra DNS
  Nick Reinker JR Ponte Vedra DNS
  Carson Bergeron 6 University Christian DNS
  Tanner Smith FR Vanguard (Ocala) DNS
  Ramjon Mazumder SR Orange Park DNS
  Braden Owenby FR Orange Park DNS
  Javon Dickerson SR Orange Park DNS
  Michael Moldovanyi SO Orange Park DNS
  James Goslee FR Orange Park DNS
  Christian Bartley JR Orange Park DNS
  James Cudney SR Orange Park DNS
  Triston Rivers SO Orange Park DNS
  Luke Monty SR Nease DNS
  Michael Sullivan FR Nease DNS
  Luke Senesac 8 Episcopal DNS
  Jake Officer 7 Episcopal DNS
  Michael Visali 8 Episcopal DNS
  Grant Butler SR Bishop Kenny DNS
Men's 1,600m Run B Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Adrian Figueroa JR Nease 4:56.89
2 Jack Pease SR Bishop Kenny 4:57.87
3 Evan Gostage FR Creekside 4:58.56
4 Nicholas Andrews SR Bartram Trail 4:59.27
5 Joey Javurek SR Bishop Kenny 5:00.51
6 Sebastian Martinez-Wittinghan JR Nease 5:00.84
7 Trenton Smith JR Bartram Trail 5:01.06
8 Paxton Cook SR Creekside 5:02.26
9 Grayson Johnston JR Creekside 5:03.68
11 Caden Smith SO Ponte Vedra 5:07.51
13 Daniel Farson SO Creekside 5:09.01
15 Logan Howard JR Bartram Trail 5:09.84
18 Joshua Nelson JR Creekside 5:10.46
19 Chase Van Ginkel SO Fleming Island 5:11.83
21 Ryan Bori JR Bartram Trail 5:15.13
22 Joel Woeste SO Ponte Vedra 5:15.23
23 Ryan Mayer JR Bishop Kenny 5:16.59
  Ryan Jones FR Menendez DNS
  Sam Courter JR Menendez DNS
  Grant Butler SR Bishop Kenny DNS
  Jackson Dravo FR Creekside DNS
  Luke Monty SR Nease DNS
  Nick Reinker JR Ponte Vedra DNS
  Tanner Smith FR Vanguard (Ocala) DNS
  Ian Kelbert JR Menendez DNS
Men's 1,600m Run B Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Michael Orta JR Nease 5:07.43
14 Connor Henry JR Fleming Island 5:09.54
17 Jalen Taylor FR Paxon 5:10.43
20 Noe Benitez SO Orange Park 5:14.31
24 Saryn Hatcher FR Paxon 5:16.87
25 Owen Slack FR Fleming Island 5:17.98
26 Wakefield Cook FR Creekside 5:19.65
27 Jackson Wolfe SO Ponte Vedra 5:20.49
28 Ethan Anglin JR Nease 5:21.24
29 Gavin Satterfield SO Columbia 5:21.99
30 Matt O'Mara SR Creekside 5:22.11
32 Logan Davis JR Creekside 5:22.48
34 Beckett Browder SO Creekside 5:27.39
35 Pasas Mendis JR Bishop Kenny 5:30.08
36 William Clark JR Menendez 5:31.10
37 Jack Kalmus SO Fleming Island 5:31.76
38 Avery Phillips SO Creekside 5:32.33
39 Charlie Johnson FR Ponte Vedra 5:33.37
42 Connor Lamb FR Creekside 5:35.81
43 Michael Marchigiano JR Bishop Kenny 5:40.07
47 Jordan Kotsis JR Nease 5:42.66
  Michael Sullivan FR Nease DNS
  James Cudney SR Orange Park DNS
  Landon Bolognese SR Ponte Vedra DNS
  Jefferry Howard SO Menendez DNS
Men's 1,600m Run B Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Eriando Dhembi JR Nease 5:08.62
16 Drew Demeter SO Creekside 5:09.97
31 Fernando Carrarubias FR Columbia 5:22.34
33 George Abdelmalik 8 St. Johns Country Day 5:26.42
40 Jayden Ellis SO Creekside 5:34.19
41 Kalvin Tan SO Creekside 5:35.28
44 Lucas Greenberg FR Ridgeview 5:40.87
46 Cole Kiser JR Creekside 5:42.39
48 Jason Caballero FR Columbia 5:43.41
49 Caleb Dodge FR Fleming Island 5:43.62
50 Jeffrey Cernese FR St. Augustine 5:44.60
53 Michael Lynn SR Yulee 5:48.18
54 Kevin Martinez JR Ridgeview 5:51.34
56 Deven Ellis SR Creekside 5:53.51
58 Austin Lee FR Fleming Island 5:55.68
59 Jacob Goings JR Creekside 5:56.89
60 Luc Gillan FR Menendez 6:01.48
61 Kevan Dabhi SO Ridgeview 6:01.92
62 Jaylen Hill FR Ridgeview 6:04.20
64 Tarun Kuchipudi SO Creekside 6:12.51
  Jake Officer 7 Episcopal DNS
  Michael Visali 8 Episcopal DNS
  Luke Lawrence SO Menendez DNS
  Dalen Lentz JR Menendez DNS
  Trey Smith JR Menendez DNS
Men's 1,600m Run B Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
45 Mark Mariconi SO Yulee 5:42.23
51 Andrew Mariconi SO Yulee 5:44.74
52 Richard Guo FR Menendez 5:46.88
55 Evin Patton JR Orange Park 5:53.50
57 Davon Bailey JR Orange Park 5:55.54
63 Nathan Lease FR Menendez 6:07.10
65 Cole Rauch FR Creekside 6:19.01
66 Blake Della Rocco SO Creekside 6:30.68
67 Jordan Colson FR Creekside 6:34.35
68 Max Smith JR St. Augustine 6:34.56
69 Nicholas Chowdhary FR Columbia 6:41.85
70 Massimo Carone SO St. Augustine 7:15.16
71 Michael Nobles FR Trinity Christian (Jax) 8:52.26
  Caden Dravo FR Creekside DNS
  Luke Senesac 8 Episcopal DNS
  Triston Rivers SO Orange Park DNS
  Christian Bartley JR Orange Park DNS
  James Goslee FR Orange Park DNS
  Michael Moldovanyi SO Orange Park DNS
  Javon Dickerson SR Orange Park DNS
  Luke Fischer FR Creekside DNS
  Braden Owenby FR Orange Park DNS
  Ramjon Mazumder SR Orange Park DNS
  Nicholas Melgard SO Menendez DNS
  Carson Bergeron 6 University Christian DNS
  Ben Koloc SO Creekside DNS