March 13, 2020
|
Creekside - St. Johns, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sean Dixon SR Orange Park 50.28 10
2 Derek Johnson SR Columbia 50.84 8
3 Garret Godfrey SR Fleming Island 50.92 6
4 Rheinhardt Harrison SO Nease 51.04 5
5 Trystan Ayers SR Fleming Island 52.80 4
6 Tyrease Phillip JR Creekside 53.14 3
7 Aubrey Bryant JR Paxon 53.21 2
8 Connor Brady JR Ponte Vedra 53.60 1
9 Jacob Ritchie JR Creekside 53.61 -
10 Wodley Aime JR Bartram Trail 53.80 -
11 Cameron De La Torre SO Nease 54.60 -
12 Garrett Ludescher SR Ponte Vedra 56.00 -
13 Savion Lewis SO Orange Park 56.60 -
  Alex Collier SR Orange Park DNS   
Boys' 400 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Trystan Ayers SR Fleming Island 52.80 4
8 Connor Brady JR Ponte Vedra 53.60 1
9 Jacob Ritchie JR Creekside 53.61 -
10 Wodley Aime JR Bartram Trail 53.80 -
11 Cameron De La Torre SO Nease 54.60 -
12 Garrett Ludescher SR Ponte Vedra 56.00 -
13 Savion Lewis SO Orange Park 56.60 -
Boys' 400 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sean Dixon SR Orange Park 50.28 10
2 Derek Johnson SR Columbia 50.84 8
3 Garret Godfrey SR Fleming Island 50.92 6
4 Rheinhardt Harrison SO Nease 51.04 5
6 Tyrease Phillip JR Creekside 53.14 3
7 Aubrey Bryant JR Paxon 53.21 2
  Alex Collier SR Orange Park DNS   

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Derek Johnson SR Columbia 50.45
2 Garret Godfrey SR Fleming Island 50.70
3 Alex Collier SR Orange Park 52.01
4 Sean Dixon SR Orange Park 52.33
5 Tyrease Phillip JR Creekside 52.33
6 Rheinhardt Harrison SO Nease 52.35
7 Aubrey Bryant JR Paxon 52.78
8 Jacob Ritchie JR Creekside 53.30
9 Trystan Ayers SR Fleming Island 53.64
10 Connor Brady JR Ponte Vedra 54.08
11 Cameron De La Torre SO Nease 54.29
12 Wodley Aime JR Bartram Trail 54.37
13 Savion Lewis SO Orange Park 54.43
14 Garrett Ludescher SR Ponte Vedra 54.43
15 Jermaine Washington SO Columbia 54.44
16 Pavel Shilenko JR Creekside 54.45
17 Drew Kash SO Bartram Trail 54.53
18 Max Williams JR Fleming Island 54.85
19 Emanuel Preston SO St. Augustine 54.88
20 Jaden Anderson JR Creekside 55.09
21 Claude Wright JR Paxon 55.24
22 Deontae Albertie SR Yulee 55.55
23 Evanray Morales FR Stanton 55.87
24 Warren Chase JR Fleming Island 55.92
25 Seth Bialek FR Trinity Christian (Jax) 55.95
26 Hayden Shaw JR Middleburg 56.12
27 Nicholas Harris JR Bartram Trail 56.38
28 Kevin Hess JR Columbia 56.42
29 Cameron Kenner SO Oakleaf 56.65
30 Thomas Pottenburgh SR Stanton 56.67
31 Jayden Hudson JR Oakleaf 57.30
32 Angel Ojeda SO Oakleaf 57.49
33 Winston Cassan SO Oakleaf 57.72
34 Sean Denby SR Nease 57.88
35 Jovanni Hewins SR Ridgeview 58.20
36 Alexander Miller SO Paxon 58.36
37 Jordan Robinson SR Middleburg 58.82
38 Sebastian Joinville FR Yulee 59.16
39 Jordan Pocharasang SO Ridgeview 59.30
40 Matthew Rodriguez JR Ridgeview 59.37
41 Kohl Jones JR Menendez 59.63
42 Craig Smith JR Trinity Christian (Jax) 1:00.10
43 Thomas Walker FR Columbia 1:00.16
44 Lawrence Thomas FR Orange Park 1:00.94
45 Ian Goode SR Yulee 1:01.17
46 Andrew Meyers SR Nease 1:01.51
47 Ian Wolcott JR Creekside 1:02.26
48 Theodros Amde SR Trinity Christian (Jax) 1:03.25
49 Ethan Smith FR Yulee 1:06.44
50 Gabe Hartley SO Menendez 1:10.06
51 Will Ridgeway JR Middleburg 1:11.36
52 Quincy Davis SR Trinity Christian (Jax) 1:15.77
53 Matthew Santana FR Menendez 1:16.33
  Nick Vermillion SO Episcopal DNS
  Nicholas Baptista FR Episcopal DNS
  Keegan Bille SO Fernandina Beach DNS
  Hayden Willey JR St. Augustine DNS
  Joseph Watson FR Bartram Trail DNS
  Lucas Sams JR Bishop Kenny DNS
  Bruce VanJaarsveld JR Bishop Kenny DNS
  Khalil McLaughlin JR Bishop Snyder DNS
  Rad Fant SR Episcopal DNS
  Ja'mon Gracin JR University Christian DNS
  Zakariah Marvin JR Ridgeview DNS
  Micah Carter JR Menendez DNS
  Jordan Broomfield SO Paxon DNS
  Jake Faltemier JR Stanton DNS
  Kamari Scott FR Raines DNS
  Jawon Grey SO University Christian DNS
  Darius Vason SO University Christian DNS
  Davin Kirouac JR Fernandina Beach DNS
  Justin Blevins FR Fernandina Beach DNS
  Damian Murry FR Fernandina Beach DNS
  Noah Taylor 8 University Christian DNS
  Nick Wells FR Episcopal DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Alex Collier SR Orange Park 52.01
11 Cameron De La Torre SO Nease 54.29
14 Garrett Ludescher SR Ponte Vedra 54.43
36 Alexander Miller SO Paxon 58.36
52 Quincy Davis SR Trinity Christian (Jax) 1:15.77
  Jake Faltemier JR Stanton DNS
  Nicholas Baptista FR Episcopal DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Jermaine Washington SO Columbia 54.44
17 Drew Kash SO Bartram Trail 54.53
27 Nicholas Harris JR Bartram Trail 56.38
40 Matthew Rodriguez JR Ridgeview 59.37
53 Matthew Santana FR Menendez 1:16.33
  Hayden Willey JR St. Augustine DNS
  Noah Taylor 8 University Christian DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Sean Dixon SR Orange Park 52.33
13 Savion Lewis SO Orange Park 54.43
21 Claude Wright JR Paxon 55.24
34 Sean Denby SR Nease 57.88
48 Theodros Amde SR Trinity Christian (Jax) 1:03.25
  Justin Blevins FR Fernandina Beach DNS
  Bruce VanJaarsveld JR Bishop Kenny DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Rheinhardt Harrison SO Nease 52.35
19 Emanuel Preston SO St. Augustine 54.88
28 Kevin Hess JR Columbia 56.42
31 Jayden Hudson JR Oakleaf 57.30
45 Ian Goode SR Yulee 1:01.17
50 Gabe Hartley SO Menendez 1:10.06
  Lucas Sams JR Bishop Kenny DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Derek Johnson SR Columbia 50.45
18 Max Williams JR Fleming Island 54.85
24 Warren Chase JR Fleming Island 55.92
30 Thomas Pottenburgh SR Stanton 56.67
49 Ethan Smith FR Yulee 1:06.44
  Davin Kirouac JR Fernandina Beach DNS
  Joseph Watson FR Bartram Trail DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Deontae Albertie SR Yulee 55.55
29 Cameron Kenner SO Oakleaf 56.65
37 Jordan Robinson SR Middleburg 58.82
  Keegan Bille SO Fernandina Beach DNS
  Kamari Scott FR Raines DNS
  Jordan Broomfield SO Paxon DNS
  Nick Vermillion SO Episcopal DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Tyrease Phillip JR Creekside 52.33
7 Aubrey Bryant JR Paxon 52.78
25 Seth Bialek FR Trinity Christian (Jax) 55.95
33 Winston Cassan SO Oakleaf 57.72
47 Ian Wolcott JR Creekside 1:02.26
  Ja'mon Gracin JR University Christian DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Connor Brady JR Ponte Vedra 54.08
16 Pavel Shilenko JR Creekside 54.45
23 Evanray Morales FR Stanton 55.87
32 Angel Ojeda SO Oakleaf 57.49
38 Sebastian Joinville FR Yulee 59.16
41 Kohl Jones JR Menendez 59.63
  Khalil McLaughlin JR Bishop Snyder DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Garret Godfrey SR Fleming Island 50.70
8 Jacob Ritchie JR Creekside 53.30
35 Jovanni Hewins SR Ridgeview 58.20
39 Jordan Pocharasang SO Ridgeview 59.30
42 Craig Smith JR Trinity Christian (Jax) 1:00.10
  Micah Carter JR Menendez DNS
  Nick Wells FR Episcopal DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Wodley Aime JR Bartram Trail 54.37
26 Hayden Shaw JR Middleburg 56.12
46 Andrew Meyers SR Nease 1:01.51
51 Will Ridgeway JR Middleburg 1:11.36
  Damian Murry FR Fernandina Beach DNS
  Jawon Grey SO University Christian DNS
  Zakariah Marvin JR Ridgeview DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Trystan Ayers SR Fleming Island 53.64
20 Jaden Anderson JR Creekside 55.09
43 Thomas Walker FR Columbia 1:00.16
44 Lawrence Thomas FR Orange Park 1:00.94
  Darius Vason SO University Christian DNS
  Rad Fant SR Episcopal DNS