March 13, 2020
|
Creekside - St. Johns, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jesse Benavides SO Creekside 1:59.37 10
2 Joey Mueller SO Creekside 2:02.05 8
3 Landon Opp SR Fleming Island 2:02.75 6
4 James Vega JR Nease 2:02.99 5
5 Benjamin Koppman SO St. Augustine 2:03.15 4
6 Jose Paolo Miguel Garcia SR Ridgeview 2:03.41 3
7 Javon Dickerson SR Orange Park 2:04.31 2
8 Jacob Walrod SR Fleming Island 2:04.52 1
9 Alex Bendig SO Fleming Island 2:04.97 -
10 Hawthorne Hay SR Chiles 2:05.06 -
11 Shawn Marcum SR Chiles 2:05.13 -
12 Joshua Cills JR Ponte Vedra 2:05.60 -
13 Andrew Taylor JR Creekside 2:05.65 -
14 Jacobo Perez Anderson SO Ponte Vedra 2:06.03 -
15 Joseph Alford JR Creekside 2:06.04 -
16 Bryce Kelly SO Creekside 2:06.46 -
17 Will Livesay SR Fleming Island 2:06.71 -
18 Christopher Polinsky SO Oakleaf 2:07.47 -
19 James Kilduff SR Chiles 2:07.47 -
20 Jon Wells SR Yulee 2:07.93 -
21 Brandon Stowell-Campos SO Nease 2:09.77 -
22 Jonathan Lumbag JR Bishop Kenny 2:09.84 -
23 Dominik Frietze JR Ridgeview 2:10.07 -
24 Sean Zayas JR Oakleaf 2:10.41 -
25 Bryce Ingle JR Nease 2:10.96 -
26 Dayvin Oliver JR Nease 2:11.25 -
27 Kofi Bame SR Paxon 2:11.51 -
28 Spencer Amsellem SR Chiles 2:12.05 -
29 Grant Doherty FR Ponte Vedra 2:12.50 -
30 Robert Nogales JR Middleburg 2:13.04 -
31 Curtis Judd SR Trinity Christian (Jax) 2:13.26 -
32 Dillon Mantei FR St. Augustine 2:14.39 -
33 Cameron Heinz SR Ponte Vedra 2:14.95 -
34 Caden Henderson JR Oakleaf 2:15.30 -
35 Garrett Chapman JR Trinity Christian (Jax) 2:15.85 -
36 Jack Pease SR Bishop Kenny 2:16.00 -
37 James Cudney SR Orange Park 2:17.09 -
38 Richard Nichols 8 St. Johns Country Day 2:17.59 -
39 Jalen Taylor FR Paxon 2:17.99 -
40 Noe Benitez SO Orange Park 2:18.57 -
41 Ryan Beaute SO St. Augustine 2:18.95 -
42 Houston Harper FR Yulee 2:19.45 -
43 Julio Rodriguez FR Ridgeview 2:19.50 -
44 Conner Lima SO Middleburg 2:20.70 -
45 Aaron Morse SO Columbia 2:22.74 -
46 Dietrich Woods SO Yulee 2:23.22 -
47 Fernando Carrarubias FR Columbia 2:23.50 -
48 Diego Hernandez JR Yulee 2:23.93 -
49 Jonathon Mess FR Ridgeview 2:26.29 -
50 Saryn Hatcher FR Paxon 2:27.51 -
51 Jose Camacho SO Oakleaf 2:28.29 -
52 William Clark JR Menendez 2:29.85 -
53 Christian Bartley JR Orange Park 2:34.11 -
54 Antonio Fuentes FR Menendez 2:37.13 -
55 Nicholas Chowdhary FR Columbia 2:53.40 -
  Lewis Benitez-Chaparro SR Vanguard (Ocala) DNS   
  Don Kohla JR Episcopal DNS   
  Adam Wilking SO Fernandina Beach DNS   
  Micah Carter JR Menendez DNS   
  William Nash SO Episcopal DNS   
  Zachary Tarantelli SR Bishop Snyder DNS   
  Dante Black JR University Christian DNS   
  Ryan Jones FR Menendez DNS   
  Michael Officer SO Episcopal DNS   
  Justin Kernan JR Vanguard (Ocala) DNS   
  David Gutierrez JR Braddock DNS   
  Edward Bennett FR Fernandina Beach DNS   
  Thomas Gray JR Fernandina Beach DNS   
  Graham Godfrey SO Fernandina Beach DNS   
  Joshua Hett JR St. Augustine DNS   
  Juan Flores JR Middleburg DNS   
  Joshua Moore SO Vanguard (Ocala) DNS   
  Jordan Travieso JR Vanguard (Ocala) DNS   
  Jacques Guillaume SR Mandarin DNS   
  Nick Vermillion SO Episcopal DNS   
  Jason Caballero FR Columbia DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jesse Benavides SO Creekside 1:59.37 10
2 Joey Mueller SO Creekside 2:02.05 8
3 Landon Opp SR Fleming Island 2:02.75 6
4 James Vega JR Nease 2:02.99 5
8 Jacob Walrod SR Fleming Island 2:04.52 1
13 Andrew Taylor JR Creekside 2:05.65 -
16 Bryce Kelly SO Creekside 2:06.46 -
27 Kofi Bame SR Paxon 2:11.51 -
30 Robert Nogales JR Middleburg 2:13.04 -
  Joshua Moore SO Vanguard (Ocala) DNS   
  Jordan Travieso JR Vanguard (Ocala) DNS   
  Jacques Guillaume SR Mandarin DNS   
  Don Kohla JR Episcopal DNS   
  Lewis Benitez-Chaparro SR Vanguard (Ocala) DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Benjamin Koppman SO St. Augustine 2:03.15 4
6 Jose Paolo Miguel Garcia SR Ridgeview 2:03.41 3
7 Javon Dickerson SR Orange Park 2:04.31 2
9 Alex Bendig SO Fleming Island 2:04.97 -
10 Hawthorne Hay SR Chiles 2:05.06 -
11 Shawn Marcum SR Chiles 2:05.13 -
12 Joshua Cills JR Ponte Vedra 2:05.60 -
14 Jacobo Perez Anderson SO Ponte Vedra 2:06.03 -
15 Joseph Alford JR Creekside 2:06.04 -
19 James Kilduff SR Chiles 2:07.47 -
23 Dominik Frietze JR Ridgeview 2:10.07 -
29 Grant Doherty FR Ponte Vedra 2:12.50 -
  Joshua Hett JR St. Augustine DNS   
  Justin Kernan JR Vanguard (Ocala) DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Will Livesay SR Fleming Island 2:06.71 -
18 Christopher Polinsky SO Oakleaf 2:07.47 -
20 Jon Wells SR Yulee 2:07.93 -
21 Brandon Stowell-Campos SO Nease 2:09.77 -
22 Jonathan Lumbag JR Bishop Kenny 2:09.84 -
24 Sean Zayas JR Oakleaf 2:10.41 -
25 Bryce Ingle JR Nease 2:10.96 -
26 Dayvin Oliver JR Nease 2:11.25 -
28 Spencer Amsellem SR Chiles 2:12.05 -
33 Cameron Heinz SR Ponte Vedra 2:14.95 -
36 Jack Pease SR Bishop Kenny 2:16.00 -
  Zachary Tarantelli SR Bishop Snyder DNS   
  Michael Officer SO Episcopal DNS   
  David Gutierrez JR Braddock DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Curtis Judd SR Trinity Christian (Jax) 2:13.26 -
32 Dillon Mantei FR St. Augustine 2:14.39 -
37 James Cudney SR Orange Park 2:17.09 -
38 Richard Nichols 8 St. Johns Country Day 2:17.59 -
39 Jalen Taylor FR Paxon 2:17.99 -
40 Noe Benitez SO Orange Park 2:18.57 -
41 Ryan Beaute SO St. Augustine 2:18.95 -
42 Houston Harper FR Yulee 2:19.45 -
44 Conner Lima SO Middleburg 2:20.70 -
48 Diego Hernandez JR Yulee 2:23.93 -
49 Jonathon Mess FR Ridgeview 2:26.29 -
50 Saryn Hatcher FR Paxon 2:27.51 -
53 Christian Bartley JR Orange Park 2:34.11 -
  Dante Black JR University Christian DNS   
  Ryan Jones FR Menendez DNS   
  Juan Flores JR Middleburg DNS   
  Thomas Gray JR Fernandina Beach DNS   
  Nick Vermillion SO Episcopal DNS   
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Caden Henderson JR Oakleaf 2:15.30 -
35 Garrett Chapman JR Trinity Christian (Jax) 2:15.85 -
43 Julio Rodriguez FR Ridgeview 2:19.50 -
45 Aaron Morse SO Columbia 2:22.74 -
46 Dietrich Woods SO Yulee 2:23.22 -
47 Fernando Carrarubias FR Columbia 2:23.50 -
51 Jose Camacho SO Oakleaf 2:28.29 -
52 William Clark JR Menendez 2:29.85 -
54 Antonio Fuentes FR Menendez 2:37.13 -
55 Nicholas Chowdhary FR Columbia 2:53.40 -
  Jason Caballero FR Columbia DNS   
  William Nash SO Episcopal DNS   
  Graham Godfrey SO Fernandina Beach DNS   
  Edward Bennett FR Fernandina Beach DNS   
  Micah Carter JR Menendez DNS   
  Adam Wilking SO Fernandina Beach DNS