March 6, 2020
|
Lake Worth - Lake Worth, FL
|
Timing: Mogotiming

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Justin Haine JR King's Academy 2:08.54 10
2 James D'Aout SR Atlantic (Delray) 2:08.58 8
3 Matthew Hinds FR American Heritage (DB) 2:14.94 6
4 Adrain Brown SR Pahokee 2:15.66 5
5 Silvince Louis-Juste SO Atlantic (Delray) 2:18.49 4
6 Serjinio Philippe FR Lake Worth 2:18.54 3
7 Thomas Baxley JR Dreyfoos 2:20.10 2
8 Giovanni Charles SR Seminole Ridge 2:21.18 1
9 Adrian Cordova SO Clewiston 2:21.20 -
10 Stevenson Michel FR Pahokee 2:21.45 -
11 Joshua Walkes FR Pahokee 2:22.31 -
12 Dominic Zeng FR Wellington 2:23.97 -
13 Michael Castillo FR King's Academy 2:27.02 -
14 Antoine Archibald FR Wellington 2:27.32 -
15 Parshan Marvasti SR West Boca Raton 2:27.68 -
16 Ziyang Liu JR King's Academy 2:28.26 -
17 Joseph Flynn FR Cardinal Newman 2:28.48 -
18 Matthew Seibel SO West Boca Raton 2:31.05 -
19 Wesley Delva JR Atlantic (Delray) 2:31.33 -
20 Sean Cabrera JR Wellington 2:31.99 -
21 Jovany Philistin FR Atlantic Christian 2:32.62 -
22 Troy Evans SR Clewiston 2:34.38 -
23 David Koch SO Cardinal Newman 2:36.01 -
24 Julian Gunichev FR Atlantic Christian 2:39.37 -
25 Luke D'Orazio SO Trinity Christian (LW) 2:39.49 -
26 Keller Mendoza SO Lake Worth 2:40.01 -
27 Donnell Lewis JR Seminole Ridge 2:40.16 -
28 Jordan Berkwich SO American Heritage (DB) 2:43.78 -
29 Marlon Hernandez SO Trinity Christian (LW) 2:59.74 -
30 Alexander Robles 6 SLAM (Boca Raton) 3:00.84 -
  Bo Triggs FR Cardinal Newman DNS   
  Yong Kim 7 Trinity Christian (LW) DNS   
  James Case 8 Lake Worth Christian DNS   
  Isaac Belfort 8 Lake Worth Christian DNS   
  Marc Pierre JR Lake Worth DNS   
  Carl Jaeger SR American Heritage (DB) DNS   
  Thomas Ashley SO Dreyfoos DNS   
  Kori Ball SO Atlantic Christian DNS   
  Noah McCray SR Clewiston DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Justin Haine JR King's Academy 2:08.54 10
2 James D'Aout SR Atlantic (Delray) 2:08.58 8
3 Matthew Hinds FR American Heritage (DB) 2:14.94 6
4 Adrain Brown SR Pahokee 2:15.66 5
5 Silvince Louis-Juste SO Atlantic (Delray) 2:18.49 4
6 Serjinio Philippe FR Lake Worth 2:18.54 3
7 Thomas Baxley JR Dreyfoos 2:20.10 2
8 Giovanni Charles SR Seminole Ridge 2:21.18 1
9 Adrian Cordova SO Clewiston 2:21.20 -
11 Joshua Walkes FR Pahokee 2:22.31 -
14 Antoine Archibald FR Wellington 2:27.32 -
18 Matthew Seibel SO West Boca Raton 2:31.05 -
22 Troy Evans SR Clewiston 2:34.38 -
  Noah McCray SR Clewiston DNS   
  Marc Pierre JR Lake Worth DNS   
  Thomas Ashley SO Dreyfoos DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Stevenson Michel FR Pahokee 2:21.45 -
12 Dominic Zeng FR Wellington 2:23.97 -
13 Michael Castillo FR King's Academy 2:27.02 -
15 Parshan Marvasti SR West Boca Raton 2:27.68 -
16 Ziyang Liu JR King's Academy 2:28.26 -
17 Joseph Flynn FR Cardinal Newman 2:28.48 -
19 Wesley Delva JR Atlantic (Delray) 2:31.33 -
20 Sean Cabrera JR Wellington 2:31.99 -
21 Jovany Philistin FR Atlantic Christian 2:32.62 -
23 David Koch SO Cardinal Newman 2:36.01 -
24 Julian Gunichev FR Atlantic Christian 2:39.37 -
25 Luke D'Orazio SO Trinity Christian (LW) 2:39.49 -
26 Keller Mendoza SO Lake Worth 2:40.01 -
27 Donnell Lewis JR Seminole Ridge 2:40.16 -
28 Jordan Berkwich SO American Heritage (DB) 2:43.78 -
29 Marlon Hernandez SO Trinity Christian (LW) 2:59.74 -
30 Alexander Robles 6 SLAM (Boca Raton) 3:00.84 -
  Bo Triggs FR Cardinal Newman DNS   
  Kori Ball SO Atlantic Christian DNS   
  Yong Kim 7 Trinity Christian (LW) DNS   
  James Case 8 Lake Worth Christian DNS   
  Isaac Belfort 8 Lake Worth Christian DNS   
  Carl Jaeger SR American Heritage (DB) DNS