February 29, 2020
|
Berkeley Prep - Tampa, FL

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joshua King SR George Steinbrenner 9:27.04 10
2 Ethan Lipham SO Berkeley Prep 9:39.64 8
3 Neal Anderson SR Robinson 9:54.25 6
4 Richard Bennett SR Robinson 9:55.60 5
5 Orlando Cicilioni JR Sarasota 9:58.20 4
6 Ethan Bhatt JR George Steinbrenner 10:02.43 3
7 Jacob Braun FR East Lake 10:02.68 2
8 Gabriel Lara SR George Steinbrenner 10:07.95 1
9 Seth Martinez SR Lakeland Christian 10:10.72 -
10 Wesley Anderson SR Robinson 10:14.96 -
11 Shane Kilduff SR Sarasota 10:17.95 -
12 Jaden Simpson SO George Steinbrenner 10:24.66 -
13 Luke Doyle JR Berkeley Prep 10:26.44 -
14 Kirin Karver FR Berkeley Prep 10:27.39 -
15 Johannes Van Ooyen SR Mitchell 10:28.43 -
16 Noah Palamar SR Mitchell 10:29.45 -
17 Liam Jordan 7 Berkeley Prep 10:31.62 -
18 Ryan Campbell JR George Steinbrenner 10:34.22 -
19 Dylan Loser   Auburndale 10:36.10 -
20 Paul Surkov SO Mitchell 10:41.89 -
21 Pattabhirama Jonnalagadda SR George Steinbrenner 10:42.04 -
22 Jackson Overholt SO Lakeland Christian 10:44.21 -
23 Sohan Khanvilkar JR George Steinbrenner 10:44.88 -
24 Holden Jorski SR Academy Lakes 10:44.94 -
25 Andrew Villicana SR Mitchell 10:45.68 -
26 Ethan Lyons SO Robinson 10:46.76 -
27 Luis Delgado-Rodriguez JR Lakeland Christian 10:48.99 -
28 Jamill Vasques Senior Auburndale 10:49.23 -
29 George Elliott SR Lakeland Christian 10:50.29 -
30 Henry Green SO Robinson 10:52.77 -
31 Oliver Warner FR Robinson 10:54.51 -
32 Bryce Krueger JR George Steinbrenner 10:56.60 -
33 Julius Bloznalis Junior Clearwater 10:59.26 -
34 Barret Poe FR Tampa Bay HEAT 11:16.88 -
35 Riley Miller JR Tampa Catholic 11:22.27 -
36 Ethan Caswell JR Lakeland Christian 11:28.27 -
37 Ethan Yingling FR Tampa Catholic 11:28.53 -
38 Josh Eide FR Calvary Christian (Clr) 11:34.74 -
39 Jeremiah Piraux SR Lecanto 11:39.30 -
40 Brucelee Tao SO Auburndale 11:40.59 -
41 Gabriel Perdomo SR Tampa Catholic 11:52.19 -
42 Arturo Hernandez-Trejo   Clearwater 11:52.29 -
43 Noble Bynum FR Tampa Bay HEAT 12:02.63 -
44 Alejandro Feliciano FR Kathleen 12:31.43 -
45 Maddux Hawkins 7 Carrollwood 12:40.36 -
46 Chase Workman SO Northside Christian 12:55.11 -
47 Kenneth Jacek SO Clearwater 12:57.27 -
48 Timothy Keleske   Clearwater 13:02.21 -
49 Gavin Coe SR Lecanto 13:06.84 -
50 Sean Eller SR Clearwater 13:09.90 -
51 Daniel Schulenberg SR Lecanto 13:33.62 -
52 Jonathan Fregoso SO Kathleen 15:04.51 -
53 Timothy King   Middleton 15:16.87 -
54 Joey Cross SO Kathleen 16:48.72 -
55 Connor Sleeper Senior Middleton 17:35.02 -
  Anthony Beaton SR Middleton DNF -
  Paul Foreman SR George Steinbrenner DNF -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joshua King SR George Steinbrenner 9:27.04 10
2 Ethan Lipham SO Berkeley Prep 9:39.64 8
3 Neal Anderson SR Robinson 9:54.25 6
4 Richard Bennett SR Robinson 9:55.60 5
5 Orlando Cicilioni JR Sarasota 9:58.20 4
6 Ethan Bhatt JR George Steinbrenner 10:02.43 3
7 Jacob Braun FR East Lake 10:02.68 2
8 Gabriel Lara SR George Steinbrenner 10:07.95 1
9 Seth Martinez SR Lakeland Christian 10:10.72 -
10 Wesley Anderson SR Robinson 10:14.96 -
11 Shane Kilduff SR Sarasota 10:17.95 -
12 Jaden Simpson SO George Steinbrenner 10:24.66 -
13 Luke Doyle JR Berkeley Prep 10:26.44 -
14 Kirin Karver FR Berkeley Prep 10:27.39 -
15 Johannes Van Ooyen SR Mitchell 10:28.43 -
16 Noah Palamar SR Mitchell 10:29.45 -
17 Liam Jordan 7 Berkeley Prep 10:31.62 -
18 Ryan Campbell JR George Steinbrenner 10:34.22 -
19 Dylan Loser   Auburndale 10:36.10 -
20 Paul Surkov SO Mitchell 10:41.89 -
21 Pattabhirama Jonnalagadda SR George Steinbrenner 10:42.04 -
23 Sohan Khanvilkar JR George Steinbrenner 10:44.88 -
24 Holden Jorski SR Academy Lakes 10:44.94 -
26 Ethan Lyons SO Robinson 10:46.76 -
28 Jamill Vasques Senior Auburndale 10:49.23 -
31 Oliver Warner FR Robinson 10:54.51 -
32 Bryce Krueger JR George Steinbrenner 10:56.60 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Jackson Overholt SO Lakeland Christian 10:44.21 -
25 Andrew Villicana SR Mitchell 10:45.68 -
27 Luis Delgado-Rodriguez JR Lakeland Christian 10:48.99 -
29 George Elliott SR Lakeland Christian 10:50.29 -
30 Henry Green SO Robinson 10:52.77 -
33 Julius Bloznalis Junior Clearwater 10:59.26 -
34 Barret Poe FR Tampa Bay HEAT 11:16.88 -
35 Riley Miller JR Tampa Catholic 11:22.27 -
36 Ethan Caswell JR Lakeland Christian 11:28.27 -
37 Ethan Yingling FR Tampa Catholic 11:28.53 -
38 Josh Eide FR Calvary Christian (Clr) 11:34.74 -
39 Jeremiah Piraux SR Lecanto 11:39.30 -
40 Brucelee Tao SO Auburndale 11:40.59 -
41 Gabriel Perdomo SR Tampa Catholic 11:52.19 -
42 Arturo Hernandez-Trejo   Clearwater 11:52.29 -
43 Noble Bynum FR Tampa Bay HEAT 12:02.63 -
44 Alejandro Feliciano FR Kathleen 12:31.43 -
45 Maddux Hawkins 7 Carrollwood 12:40.36 -
46 Chase Workman SO Northside Christian 12:55.11 -
47 Kenneth Jacek SO Clearwater 12:57.27 -
48 Timothy Keleske   Clearwater 13:02.21 -
49 Gavin Coe SR Lecanto 13:06.84 -
50 Sean Eller SR Clearwater 13:09.90 -
51 Daniel Schulenberg SR Lecanto 13:33.62 -
52 Jonathan Fregoso SO Kathleen 15:04.51 -
53 Timothy King   Middleton 15:16.87 -
54 Joey Cross SO Kathleen 16:48.72 -
55 Connor Sleeper Senior Middleton 17:35.02 -
  Paul Foreman SR George Steinbrenner DNF -
  Anthony Beaton SR Middleton DNF -