February 29, 2020
|
Berkeley Prep - Tampa, FL

Girls 1600m Run UNSEEDED

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Madison Macdiarmid JR Holy Names 6:04.96
2 Annalise Grimmer JR Sarasota 6:14.93
3 Tori Belcher FR Sarasota 6:15.12
4 Sarah White SR Clearwater 6:15.74
5 Daisy Lubbers 6 Lakeland Christian 6:17.21
6 Thalia Fraifer SO Berkeley Prep 6:23.37
7 Abigail Montidoro JR Sarasota 6:24.10
8 Adia D'Piazza FR Mitchell 6:24.76
9 Lauren Lamoutte SR Holy Names 6:28.19
10 Abby Armstrong FR Berkeley Prep 6:29.72
11 Jessica Erwin FR Mitchell 6:30.75
12 Sabrina Fenolio FR Sarasota 6:38.25
13 Audri Anderson SO Lakeland Christian 6:41.70
14 Annika Lameyer FR Northside Christian 6:42.08
15 Lauren Ippolito SO Sarasota 6:43.58
16 Trinity Hernandez 8 Northside Christian 6:47.19
17 Sara Ashley SO Land O'Lakes 6:47.21
18 Rachel Allen FR George Steinbrenner 6:50.59
19 Abbey Dempsey FR Berkeley Prep 6:52.13
20 Natalie Kelley FR Berkeley Prep 6:53.59
21 Elise Leturno SO Lecanto 6:53.65
22 Sara Wrzesniewski SO Calvary Christian (Clr) 6:56.67
23 Finley Livingston SO Calvary Christian (Clr) 6:56.68
24 Kaylee Sibelle JR Carrollwood 7:00.29
25 Tyla Hart SO Calvary Christian (Clr) 7:01.06
26 Drea D'Piazza FR Mitchell 7:01.10
27 Olivia Townsend SO Tampa Catholic 7:02.21
28 Bianca Raby SR Pasco 7:02.45
29 Nikol Meyer JR Robinson 7:02.77
30 Anna Richason SO Northside Christian 7:04.75
31 Leah Hall SO George Steinbrenner 7:06.08
32 Courtney Fornshell SR Clearwater 7:18.27
33 Shradha Patil SO Robinson 7:18.85
34 Tracey Guash SO Mitchell 7:19.70
35 Amber Baxter SO Lecanto 7:22.48
36 Katherine Armstrong FR Clearwater 7:23.48
37 Emalee McCain FR Mulberry 7:24.38
38 Gabrielle Speranza FR Clearwater 7:27.37
39 Michaela Heitler JR Tampa Catholic 7:29.51
40 Bailey Roger JR Tampa Bay HEAT 7:41.22
41 Vanessa Unger SR Mitchell 7:41.79
42 Kiana Roopchan FR Pompano Beach 7:43.93
43 Kelsie Roopchan FR Pompano Beach 7:44.20
44 Victoria Nguyen SR Clearwater 7:48.75
45 Lara Saxon 8 Tampa Bay HEAT 7:55.55
46 Sophia Hallenbeck SO George Steinbrenner 7:56.76
47 Elizabeth Flook 6 Tampa Bay Christian 7:57.55
48 Megan Cole SO George Steinbrenner 8:00.20
49 Mia Rodriguez FR Tampa Bay HEAT 8:04.26
50 Kasmira Dean SO Tampa Prep 8:06.35
51 Dulce Saucedo FR Pasco 8:23.91
52 Caroline Glaister SO Pasco 8:28.92
53 Esha Bhatia SR Berkeley Prep 8:37.01
54 Angelia Marrero SR Tampa Bay HEAT 10:13.33
  Hannah Keith SR Calvary Christian (Clr) DNF
Girls 1600m Run UNSEEDED Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Madison Macdiarmid JR Holy Names 6:04.96
2 Annalise Grimmer JR Sarasota 6:14.93
3 Tori Belcher FR Sarasota 6:15.12
4 Sarah White SR Clearwater 6:15.74
5 Daisy Lubbers 6 Lakeland Christian 6:17.21
6 Thalia Fraifer SO Berkeley Prep 6:23.37
8 Adia D'Piazza FR Mitchell 6:24.76
9 Lauren Lamoutte SR Holy Names 6:28.19
10 Abby Armstrong FR Berkeley Prep 6:29.72
11 Jessica Erwin FR Mitchell 6:30.75
13 Audri Anderson SO Lakeland Christian 6:41.70
15 Lauren Ippolito SO Sarasota 6:43.58
17 Sara Ashley SO Land O'Lakes 6:47.21
20 Natalie Kelley FR Berkeley Prep 6:53.59
21 Elise Leturno SO Lecanto 6:53.65
24 Kaylee Sibelle JR Carrollwood 7:00.29
41 Vanessa Unger SR Mitchell 7:41.79
  Hannah Keith SR Calvary Christian (Clr) DNF
Girls 1600m Run UNSEEDED Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Abigail Montidoro JR Sarasota 6:24.10
18 Rachel Allen FR George Steinbrenner 6:50.59
19 Abbey Dempsey FR Berkeley Prep 6:52.13
22 Sara Wrzesniewski SO Calvary Christian (Clr) 6:56.67
23 Finley Livingston SO Calvary Christian (Clr) 6:56.68
26 Drea D'Piazza FR Mitchell 7:01.10
28 Bianca Raby SR Pasco 7:02.45
29 Nikol Meyer JR Robinson 7:02.77
30 Anna Richason SO Northside Christian 7:04.75
31 Leah Hall SO George Steinbrenner 7:06.08
32 Courtney Fornshell SR Clearwater 7:18.27
33 Shradha Patil SO Robinson 7:18.85
35 Amber Baxter SO Lecanto 7:22.48
37 Emalee McCain FR Mulberry 7:24.38
38 Gabrielle Speranza FR Clearwater 7:27.37
39 Michaela Heitler JR Tampa Catholic 7:29.51
40 Bailey Roger JR Tampa Bay HEAT 7:41.22
44 Victoria Nguyen SR Clearwater 7:48.75
46 Sophia Hallenbeck SO George Steinbrenner 7:56.76
47 Elizabeth Flook 6 Tampa Bay Christian 7:57.55
48 Megan Cole SO George Steinbrenner 8:00.20
Girls 1600m Run UNSEEDED Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Sabrina Fenolio FR Sarasota 6:38.25
14 Annika Lameyer FR Northside Christian 6:42.08
16 Trinity Hernandez 8 Northside Christian 6:47.19
25 Tyla Hart SO Calvary Christian (Clr) 7:01.06
27 Olivia Townsend SO Tampa Catholic 7:02.21
34 Tracey Guash SO Mitchell 7:19.70
36 Katherine Armstrong FR Clearwater 7:23.48
42 Kiana Roopchan FR Pompano Beach 7:43.93
43 Kelsie Roopchan FR Pompano Beach 7:44.20
45 Lara Saxon 8 Tampa Bay HEAT 7:55.55
49 Mia Rodriguez FR Tampa Bay HEAT 8:04.26
50 Kasmira Dean SO Tampa Prep 8:06.35
51 Dulce Saucedo FR Pasco 8:23.91
52 Caroline Glaister SO Pasco 8:28.92
53 Esha Bhatia SR Berkeley Prep 8:37.01
54 Angelia Marrero SR Tampa Bay HEAT 10:13.33