March 11, 2020
|
Venice - Venice, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kasumi Wade JR Sarasota 5:26.93 10
2 Aleecia Collins JR Charlotte 5:41.18 8
3 Kylie Thomas FR Bishop Verot 5:47.53 6
4 Anne Myburgh SO Venice 5:51.88 5
5 Jennifer Lukowski SR Venice 5:55.54 4
6 Faith Winkler JR Charlotte 5:57.65 3
7 Alyssa Crettol JR Venice 5:58.33 2
8 Alyssa Brown SR Riverview (Sarasota) 6:00.81 1
9 Olivia Chapin JR Charlotte 6:02.04 -
10 Mackenzie Thomas SO Bishop Verot 6:04.18 -
11 Maddison Thomas SO Bishop Verot 6:05.78 -
12 Rylee Mulhollen FR Sarasota 6:06.53 -
13 Audrey Tucker FR Riverview (Sarasota) 6:13.59 -
14 Hannah McCurry SR St. Stephens Episcopal 6:14.16 -
15 Isabella Busi JR Braden River 6:21.16 -
16 Miranda Davis SO Braden River 6:23.47 -
17 Kaila Smith FR North Port 6:25.53 -
18 Sabrina Fenolio FR Sarasota 6:31.09 -
19 Ava Wisner FR Riverview (Sarasota) 6:40.17 -
20 Molly Brown SR Manatee 6:47.10 -
21 Asia Blaszak JR North Port 6:47.66 -
22 Olivia Huey SO Cardinal Mooney 6:47.94 -
23 Kassidy Keffer JR Cardinal Mooney 6:49.42 -
24 Sarah Schnur JR St. Stephens Episcopal 7:28.24 -
  Christina Mroczkowski FR Cardinal Mooney DNS   
  Lilah Bowers JR Manatee DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Kaila Smith FR North Port 6:25.53 -
18 Sabrina Fenolio FR Sarasota 6:31.09 -
19 Ava Wisner FR Riverview (Sarasota) 6:40.17 -
20 Molly Brown SR Manatee 6:47.10 -
21 Asia Blaszak JR North Port 6:47.66 -
22 Olivia Huey SO Cardinal Mooney 6:47.94 -
23 Kassidy Keffer JR Cardinal Mooney 6:49.42 -
  Christina Mroczkowski FR Cardinal Mooney DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kasumi Wade JR Sarasota 5:26.93 10
2 Aleecia Collins JR Charlotte 5:41.18 8
3 Kylie Thomas FR Bishop Verot 5:47.53 6
4 Anne Myburgh SO Venice 5:51.88 5
5 Jennifer Lukowski SR Venice 5:55.54 4
6 Faith Winkler JR Charlotte 5:57.65 3
7 Alyssa Crettol JR Venice 5:58.33 2
8 Alyssa Brown SR Riverview (Sarasota) 6:00.81 1
9 Olivia Chapin JR Charlotte 6:02.04 -
10 Mackenzie Thomas SO Bishop Verot 6:04.18 -
11 Maddison Thomas SO Bishop Verot 6:05.78 -
12 Rylee Mulhollen FR Sarasota 6:06.53 -
13 Audrey Tucker FR Riverview (Sarasota) 6:13.59 -
14 Hannah McCurry SR St. Stephens Episcopal 6:14.16 -
15 Isabella Busi JR Braden River 6:21.16 -
16 Miranda Davis SO Braden River 6:23.47 -
24 Sarah Schnur JR St. Stephens Episcopal 7:28.24 -
  Lilah Bowers JR Manatee DNS