Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
50th Nash Higgins Relays 2020
March 7, 2020
|
Leto HS - Tampa, FL
>
Filter by Team
Alonso (M)
Armwood (M)
Bloomingdale (M)
Brandon (M)
East Bay (M)
Gaither (M)
George Steinbrenner (M)
Hillsborough (M)
Jefferson (M)
Jesuit (Tampa) (M)
Lennard (M)
Leto (M)
Middleton (M)
Newsome (M)
Riverview (M)
Sickles (M)
Strawberry Crest (M)
Tampa Bay Tech (M)
Boys' Triple Jump
Top↑
PL
NAME
YEAR
TEAM
MARK
CONV
SC
1
Garren Haynes
JR
Alonso
12.74m
41' 9.75"
1.33
11.50
12.49
12.74
2
David Dor
Senior
Middleton
12.19m
40' 0"
3.33
12.05
12.19
11.33
3
Ellis Asson
JR
Middleton
12.08m
39' 7.75"
3.33
11.86
11.18
12.08
4
Jadyn Ward
SO
Newsome
11.95m
39' 2.5"
1
11.95
11.42
11.60
5
Naeem Prater
SR
Newsome
11.72m
38' 5.5"
1
11.72
11.58
FOUL
6
Jordyn Harrison
SR
Lennard
11.61m
38' 1.25"
-
FOUL
FOUL
11.61
7
Adrian Vickers
JR
Brandon
11.50m
37' 8.75"
2
11.22
11.50
FOUL
8
James Evans IV
SO
Tampa Bay Tech
11.45m
37' 6.75"
-
11.04
11.05
11.45
9
Jake Pratt
SR
Jesuit (Tampa)
11.34m
37' 2.5"
-
11.34
10.45
10.87
10
Kylen Webb
FR
Hillsborough
11.33m
37' 2.25"
2.67
FOUL
FOUL
11.33
11
Stephon Lanier
SR
Jefferson
11.30m
37' 1"
1.67
11.30
12
Jordaan Bailey
SO
Hillsborough
11.23m
36' 10.25"
2.67
11.23
13
Joseph Sipp jr
SO
Hillsborough
11.21m
36' 9.5"
2.67
11.21
10.76
11.20
14
Jerimiah Burnett
JR
Jefferson
11.19m
36' 8.5"
1.67
11.19
10.65
10.46
15
Chase Mach
SO
Bloomingdale
11.18m
36' 8.25"
0.5
11.18
10.43
10.55
16
Quincy Jackson
JR
Middleton
11.03m
36' 2.25"
3.33
11.01
11.03
11.00
17
Cayden Restrepo
FR
George Steinbrenner
10.85m
35' 7.25"
1
FOUL
10.79
10.85
18
Nicco Ayala
SR
Riverview
10.85m
35' 7.25"
-
10.85
10.44
10.17
19
Jamaul Jackson
JR
Brandon
10.85m
35' 7.25"
2
10.85
20
Khalid Johnson
SO
George Steinbrenner
10.77m
35' 4"
1
9.30
FOUL
10.77
21
Justin Boyles
JR
George Steinbrenner
10.66m
34' 11.75"
1
9.98
10.66
FOUL
22
Lucas Blanchard
JR
Brandon
10.52m
34' 6.25"
2
10.35
10.52
10.38
23
Dale Upson
SO
East Bay
10.47m
34' 4.25"
-
10.08
9.41
10.47
24
Ashahi West
FR
Bloomingdale
10.46m
34' 4"
0.5
FOUL
10.04
10.46
25
Lonnie Stokes
SR
Jefferson
10.35m
33' 11.5"
1.67
10.20
10.35
FOUL
26
Ryan Weems
FR
Strawberry Crest
10.28m
33' 8.75"
-
10.00
10.04
10.28
27
Losbury Hinds
JR
Alonso
10.14m
33' 3.25"
1.33
10.14
9.97
9.98
28
Luis Aponte
SR
Armwood
9.95m
32' 7.75"
-
9.95
9.94
9.75
29
Anthonie Ames
SR
Alonso
9.86m
32' 4.25"
1.33
9.37
9.86
9.38
30
Christian Moore
SR
Middleton
9.65m
31' 8"
9.65
FOUL
FOUL
31
Jason Kim
JR
Sickles
9.10m
29' 10.25"
-
9.10
8.39
8.85
32
Liam Mason
FR
Sickles
9.09m
29' 10"
-
8.77
9.09
9.09
Guy Sideboard
SR
Newsome
NM
NM
Armondo Betty
JR
East Bay
NM
NM
Mekhi Slater
FR
East Bay
NM
NM
Franklin Lapinski
SR
Sickles
NM
NM
Jose Rodriguez
JR
Newsome
NM
NM
Bryant Lazare
SR
Strawberry Crest
NM
NM
Jac'son Boone
SR
Bloomingdale
NM
NM
Gabriel Taylor
JR
Strawberry Crest
NM
NM
Malik Robinson
SR
Jefferson
NM
NM
Jamal Stephens
SO
Armwood
NM
NM
Robert Zanders
SR
Gaither
NM
NM
Jeremiah Fultz
SO
Lennard
NM
NM
Emmannuel Mitchell
SO
Armwood
NM
NM
Jaitlin McCorvey
SR
Armwood
NM
NM
Keller Agliano
SR
Jesuit (Tampa)
NM
NM
Ender Hirujo
SR
Riverview
NM
NM
Bennett Andersen
SR
Jesuit (Tampa)
NM
NM
DeJuan Callwood
JR
Leto
NM
NM
Jonathan Brown
SO
Lennard
NM
NM