March 7, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alexis Devlin SR Winter Park 46.31 10
2 DeMaris Soto FR Apopka 48.33 8
3 Janiyah Hall SO East River 49.84 6
4 Isis Clarke JR Apopka 49.85 5
5 Victoria Morris JR Auburndale 50.43 4
6 Julianna Kern JR Apopka 51.46 3
7 Ashley Fyock SO Master's Academy (Oviedo) 51.61 2
8 Sage Scrimale FR Sarasota 51.68 1
9 Nydia Roman SO Oviedo 52.24 -
10 Amarianna Lofton SO Ocoee 53.53 -
11 Haley Andino JR Winter Park 53.74 -
12 Jessica Nolte JR Oviedo 54.71 -
13 Olivia Platon FR Lake Nona 54.87 -
14 Chloe Ratner FR Sarasota 54.88 -
15 Anaje Austin SR Bishop Kenny 55.01 -
16 Valerie Hoyos SO Lake Nona 56.58 -
17 Mariah Koester FR Mount Dora 56.60 -
18 Lakeisha Conliffe SO Auburndale 56.69 -
19 Magy Kalomba FR Mount Dora 58.13 -
20 Annaliese Duncan FR Winter Haven 58.92 -
21 Anna Miliotes FR Trinity Prep 59.33 -
22 Kaylah Haywood SR Lake Nona 59.70 -
23 Sophia Sundin FR Cypress Creek 1:00.55 -
24 Shauny Nguyen FR Villages 1:00.65 -
25 Olivia Gubler FR Mount Dora 1:00.83 -
26 Adaiah Lane FR Villages 1:00.84 -
27 Jalexa Williams SO Lake Howell 1:01.13 -
28 Anna Spell SO Villages 1:01.53 -
29 Cali Yates SO Tavares 1:04.42 -
30 Ja Myra Freeman   Edgewater 1:04.56 -
31 Jacquelyn Martinez JR Master's Academy (Oviedo) 1:05.08 -
32 Brooklyn Chandler SO Tavares 1:07.18 -
33 Kendall Thermezi JR Lake Howell 1:08.14 -
  Skye Lofton SO Oviedo DQ   
  Ka’ela Smith JR University (Orlando) DNF   
  Lauren Perkins SO Windermere DNS   
  Kailey Whitaker SO Windermere DNS   
  Patience Burns SO Lake Howell DNS   
  Eve Welch SO Tavares DNS   
  Tyra Thomas JR Auburndale DNS   
  Dayna Harris FR East River DNS   
  Erika Kurek SO Freedom (Orlando) DNS   
  Destiny Hamilton SO Winter Haven DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alexis Devlin SR Winter Park 46.31 10
2 DeMaris Soto FR Apopka 48.33 8
3 Janiyah Hall SO East River 49.84 6
4 Isis Clarke JR Apopka 49.85 5
5 Victoria Morris JR Auburndale 50.43 4
7 Ashley Fyock SO Master's Academy (Oviedo) 51.61 2
11 Haley Andino JR Winter Park 53.74 -
  Tyra Thomas JR Auburndale DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Julianna Kern JR Apopka 51.46 3
8 Sage Scrimale FR Sarasota 51.68 1
9 Nydia Roman SO Oviedo 52.24 -
10 Amarianna Lofton SO Ocoee 53.53 -
12 Jessica Nolte JR Oviedo 54.71 -
  Ka’ela Smith JR University (Orlando) DNF   
  Dayna Harris FR East River DNS   
  Destiny Hamilton SO Winter Haven DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Olivia Platon FR Lake Nona 54.87 -
15 Anaje Austin SR Bishop Kenny 55.01 -
16 Valerie Hoyos SO Lake Nona 56.58 -
17 Mariah Koester FR Mount Dora 56.60 -
18 Lakeisha Conliffe SO Auburndale 56.69 -
27 Jalexa Williams SO Lake Howell 1:01.13 -
30 Ja Myra Freeman   Edgewater 1:04.56 -
  Lauren Perkins SO Windermere DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Anna Miliotes FR Trinity Prep 59.33 -
22 Kaylah Haywood SR Lake Nona 59.70 -
23 Sophia Sundin FR Cypress Creek 1:00.55 -
28 Anna Spell SO Villages 1:01.53 -
29 Cali Yates SO Tavares 1:04.42 -
  Skye Lofton SO Oviedo DQ   
  Kailey Whitaker SO Windermere DNS   
  Patience Burns SO Lake Howell DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Magy Kalomba FR Mount Dora 58.13 -
25 Olivia Gubler FR Mount Dora 1:00.83 -
26 Adaiah Lane FR Villages 1:00.84 -
31 Jacquelyn Martinez JR Master's Academy (Oviedo) 1:05.08 -
32 Brooklyn Chandler SO Tavares 1:07.18 -
33 Kendall Thermezi JR Lake Howell 1:08.14 -
  Erika Kurek SO Freedom (Orlando) DNS   
  Eve Welch SO Tavares DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Chloe Ratner FR Sarasota 54.88 -
20 Annaliese Duncan FR Winter Haven 58.92 -
24 Shauny Nguyen FR Villages 1:00.65 -