February 28, 2020
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Christian Roberts SR Boone 11.11 10 -1.2
2 Preston Foreman JR Viera 11.18 8 -1.2
3 Davis Mallinger JR Viera 11.19 6 -1.2
4 Maxfield Patrick JR Vero Beach 11.21 5 -1.2
5 Zack Sedaros JR Viera 11.32 4 0.1
6 Garret Palmer SR Harmony 11.37 3 0.1
7 Rontavious Farmer JR Heritage 11.38 2 0.1
8 Jaheim Mayes SR Rockledge 11.44 1 -0.9
9 Wendell Bethel JR Vero Beach 11.51 - -0.9
10 Jonathan Bailey SO Holy Trinity 11.51 - 0.1
11 Deavonte Pearson SR Palm Bay 11.53 - 0.2
12 Antonio Williams JR Cocoa 11.55 - -1.2
13 TJ Johnson SO Viera 11.58 - 0.1
13 Devin Alves SO Palm Bay 11.58 - -1.2
15 Michael Brown SO East River 11.59 - 0.2
16 John Butler JR Sebastian River 11.59 - 0.2
17 Hayden Taylor SO St. Cloud 11.60 - -0.9
18 Tyshawn Hamilton JR Heritage 11.62 - -0.9
19 Antwan Freeman SR Holy Trinity 11.65 - 0.1
20 Antonio Wright Jr JR Melbourne 11.66 - -1.2
21 Bridger Koby SO Merritt Island 11.68 - 0.1
22 Taurus Edwards SR Titusville 11.69 - -0.7
23 Jadis Williams SO Sebastian River 11.69 - 0.1
24 Joshua Adams SO Spanish River 11.73 - 0.1
25 Larry Lee FR Astronaut 11.74 - +0.0
26 Dee Marvine SR Holy Trinity 11.75 - 0.1
27 Trevellis Lincoln FR Astronaut 11.76 - -0.7
28 Diego Rivera JR Boone 11.79 - 0.1
29 Schwartz Guilleau JR Spanish River 11.80 - -0.9
30 Alvin Adderly JR Rockledge 11.80 - -0.7
31 Isaiah Fuller JR Belen Jesuit Prep 11.80 - 0.4
32 Jalen Collier SR Sebastian River 11.81 - 0.5
33 James Leonard SR West Shore 11.83 - 0.4
34 Chatavion Johnson-Perry JR Heritage 11.86 - +0.0
35 Semaje Brothers SO Cocoa 11.88 - 0.2
36 Leighton Johnson SR West Shore 11.89 - +0.0
37 Daniel Shelton SR West Shore 11.93 - 0.4
38 Aaron Roberson SO St. Joseph 11.95 - +0.0
39 Tyler Ford SR St. Cloud 11.98 - -0.7
40 Bryan Bjorkman SO Belen Jesuit Prep 12.02 - -1.2
41 Trayvion Austin JR Astronaut 12.03 - 0.1
42 James Black Strain JR Holy Trinity 12.04 - -0.7
43 Bobby McMillian JR Vero Beach 12.04 - 0.4
44 keith Woulard SR Vero Beach 12.06 - -0.9
45 Adrian Correa SR East River 12.07 - -0.7
46 Damian Payne JR Satellite 12.08 - 0.3
47 Jalen Housey JR Rockledge 12.08 - +0.0
48 Clinton Henry SO Palm Bay 12.08 - 0.1
49 Jackevis Lovett JR Boone 12.09 - 0.3
50 Kyonte Padmore JR Melbourne Central Catholic 12.10 - 0.2
51 Tyreek Daniels SO Titusville 12.10 - -0.9
52 Owen Jones SO West Shore 12.12 - 0.3
53 Austin Clay SR Edgewood 12.16 - 0.3
54 Calvin Pratt FR Cocoa 12.18 - 0.2
55 Vance Hartigan JR Merritt Island 12.18 - +0.0
56 Rochefort Derice FR Spanish River 12.19 - 0.4
57 Julio Garcia JR Merritt Island 12.22 - 0.4
58 Isaiah Oquendo SO Harmony 12.25 - 0.5
59 Peyton Kromash SO Edgewood 12.26 - -0.1
60 Samarae Hawkins JR Cocoa 12.28 - 0.1
61 Jayden Calhoun FR Astronaut 12.29 - 0.2
62 Isaac Nieves FR St. Cloud 12.30 - -0.1
63 Targon Ridley JR St. Joseph 12.30 - 0.1
64 Jack Karas JR Spanish River 12.30 - +0.0
65 Jah Belcher JR Sebastian River 12.31 - -0.1
66 Dominic Shields SO Merritt Island 12.31 - 0.3
67 Jonathan Walker FR Melbourne 12.34 - -0.1
68 Caden Martin FR Satellite 12.37 - +0.0
69 Samsudeen Wadda FR Florida Prep 12.40 - 0.4
70 Alfredo Huete SO Belen Jesuit Prep 12.44 - -0.7
71 Gilbert Figueroa SR Harmony 12.44 - -0.3
72 Ariel Lorente FR Melbourne 12.47 - -0.1
73 Jordaine Shaw SR Melbourne 12.53 - -0.3
74 Haven Marascio SO Cocoa Beach 12.61 - -0.3
75 Jorge Mesa SO Belen Jesuit Prep 12.63 - 0.3
76 Alex Tuyo FR Harmony 12.73 - -0.7
77 Khailil Cole SR Space Coast 12.81 - -0.1
78 Pedro Martinez SR Cocoa Beach 12.81 - -0.3
79 Aidan Rutledge FR Space Coast 12.90 - -0.3
80 Ricky Davis JR Titusville 12.94 - -0.1
81 Miles Henkel FR Satellite 12.94 - -0.3
82 Luke Pruiett FR Satellite 12.96 - -0.7
83 Paul Henry SO Titusville 12.97 - 0.4
84 David Jennings FR Florida Prep 13.10 - -0.7
85 Michael Sosa SR Cocoa Beach 13.17 - -0.3
86 Ethan Decesare SR Edgewood 13.28 - -0.7
87 Christian White JR St. Joseph 13.60 - 0.5
88 Tristin Wiler FR Space Coast 13.70 - 0.5
89 Chris Santos SO Edgewood 13.78 - -0.7
90 Duran Wiker SO Melbourne Central Catholic 13.99 - 0.5
91 Mason Bryant FR Satellite 14.31 - -0.7
  Angel Dumas FR East River DNS    -
  Alexander Steinmeyer FR East River DNS    -
  Kyelon Hamilton FR Heritage DNS    -
  Jonathan Jennings SR Florida Prep DNS    -
  Ryan Kirschner SR Florida Prep DNS    -
  Keyshawn Spencer JR Palm Bay DNS    -
  Jolaney Quinones FR St. Cloud DNS    -
  Samuel Jones SR Satellite DNS    -
  Eddie Combs FR Satellite DNS    -
  Kendall Moore SR Rockledge DNS    -
  Jaden Mackey 8 Lincoln Park DNS    -
Boys' 100 Meters Section 1
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Christian Roberts SR Boone 11.11 10
2 Preston Foreman JR Viera 11.18 8
3 Davis Mallinger JR Viera 11.19 6
4 Maxfield Patrick JR Vero Beach 11.21 5
12 Antonio Williams JR Cocoa 11.55 -
13 Devin Alves SO Palm Bay 11.58 -
20 Antonio Wright Jr JR Melbourne 11.66 -
40 Bryan Bjorkman SO Belen Jesuit Prep 12.02 -
Boys' 100 Meters Section 2
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Zack Sedaros JR Viera 11.32 4
6 Garret Palmer SR Harmony 11.37 3
7 Rontavious Farmer JR Heritage 11.38 2
10 Jonathan Bailey SO Holy Trinity 11.51 -
24 Joshua Adams SO Spanish River 11.73 -
26 Dee Marvine SR Holy Trinity 11.75 -
41 Trayvion Austin JR Astronaut 12.03 -
48 Clinton Henry SO Palm Bay 12.08 -
Boys' 100 Meters Section 3
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jaheim Mayes SR Rockledge 11.44 1
9 Wendell Bethel JR Vero Beach 11.51 -
17 Hayden Taylor SO St. Cloud 11.60 -
18 Tyshawn Hamilton JR Heritage 11.62 -
29 Schwartz Guilleau JR Spanish River 11.80 -
44 keith Woulard SR Vero Beach 12.06 -
51 Tyreek Daniels SO Titusville 12.10 -
  Jaden Mackey 8 Lincoln Park DNS   
Boys' 100 Meters Section 4
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Deavonte Pearson SR Palm Bay 11.53 -
15 Michael Brown SO East River 11.59 -
16 John Butler JR Sebastian River 11.59 -
35 Semaje Brothers SO Cocoa 11.88 -
50 Kyonte Padmore JR Melbourne Central Catholic 12.10 -
54 Calvin Pratt FR Cocoa 12.18 -
61 Jayden Calhoun FR Astronaut 12.29 -
  Kendall Moore SR Rockledge DNS   
Boys' 100 Meters Section 5
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 TJ Johnson SO Viera 11.58 -
19 Antwan Freeman SR Holy Trinity 11.65 -
21 Bridger Koby SO Merritt Island 11.68 -
23 Jadis Williams SO Sebastian River 11.69 -
28 Diego Rivera JR Boone 11.79 -
60 Samarae Hawkins JR Cocoa 12.28 -
63 Targon Ridley JR St. Joseph 12.30 -
  Keyshawn Spencer JR Palm Bay DNS   
Boys' 100 Meters Section 6
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Taurus Edwards SR Titusville 11.69 -
27 Trevellis Lincoln FR Astronaut 11.76 -
30 Alvin Adderly JR Rockledge 11.80 -
39 Tyler Ford SR St. Cloud 11.98 -
42 James Black Strain JR Holy Trinity 12.04 -
70 Alfredo Huete SO Belen Jesuit Prep 12.44 -
  Ryan Kirschner SR Florida Prep DNS   
  Jolaney Quinones FR St. Cloud DNS   
Boys' 100 Meters Section 7
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Larry Lee FR Astronaut 11.74 -
34 Chatavion Johnson-Perry JR Heritage 11.86 -
36 Leighton Johnson SR West Shore 11.89 -
38 Aaron Roberson SO St. Joseph 11.95 -
47 Jalen Housey JR Rockledge 12.08 -
55 Vance Hartigan JR Merritt Island 12.18 -
64 Jack Karas JR Spanish River 12.30 -
68 Caden Martin FR Satellite 12.37 -
Boys' 100 Meters Section 8
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Isaiah Fuller JR Belen Jesuit Prep 11.80 -
33 James Leonard SR West Shore 11.83 -
37 Daniel Shelton SR West Shore 11.93 -
43 Bobby McMillian JR Vero Beach 12.04 -
56 Rochefort Derice FR Spanish River 12.19 -
57 Julio Garcia JR Merritt Island 12.22 -
69 Samsudeen Wadda FR Florida Prep 12.40 -
83 Paul Henry SO Titusville 12.97 -
Boys' 100 Meters Section 9
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
46 Damian Payne JR Satellite 12.08 -
49 Jackevis Lovett JR Boone 12.09 -
52 Owen Jones SO West Shore 12.12 -
53 Austin Clay SR Edgewood 12.16 -
66 Dominic Shields SO Merritt Island 12.31 -
75 Jorge Mesa SO Belen Jesuit Prep 12.63 -
  Kyelon Hamilton FR Heritage DNS   
  Eddie Combs FR Satellite DNS   
Boys' 100 Meters Section 10
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
59 Peyton Kromash SO Edgewood 12.26 -
62 Isaac Nieves FR St. Cloud 12.30 -
65 Jah Belcher JR Sebastian River 12.31 -
67 Jonathan Walker FR Melbourne 12.34 -
72 Ariel Lorente FR Melbourne 12.47 -
77 Khailil Cole SR Space Coast 12.81 -
80 Ricky Davis JR Titusville 12.94 -
  Samuel Jones SR Satellite DNS   
Boys' 100 Meters Section 11
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
71 Gilbert Figueroa SR Harmony 12.44 -
73 Jordaine Shaw SR Melbourne 12.53 -
74 Haven Marascio SO Cocoa Beach 12.61 -
78 Pedro Martinez SR Cocoa Beach 12.81 -
79 Aidan Rutledge FR Space Coast 12.90 -
81 Miles Henkel FR Satellite 12.94 -
85 Michael Sosa SR Cocoa Beach 13.17 -
  Jonathan Jennings SR Florida Prep DNS   
Boys' 100 Meters Section 12
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 Adrian Correa SR East River 12.07 -
76 Alex Tuyo FR Harmony 12.73 -
82 Luke Pruiett FR Satellite 12.96 -
84 David Jennings FR Florida Prep 13.10 -
86 Ethan Decesare SR Edgewood 13.28 -
89 Chris Santos SO Edgewood 13.78 -
91 Mason Bryant FR Satellite 14.31 -
  Alexander Steinmeyer FR East River DNS   
Boys' 100 Meters Section 13
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Jalen Collier SR Sebastian River 11.81 -
58 Isaiah Oquendo SO Harmony 12.25 -
87 Christian White JR St. Joseph 13.60 -
88 Tristin Wiler FR Space Coast 13.70 -
90 Duran Wiker SO Melbourne Central Catholic 13.99 -
  Angel Dumas FR East River DNS