February 28, 2020
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kamari Dawn JR Rockledge 58.93 10
2 Juliet Russell FR Vero Beach 1:00.78 8
3 Aniyah Hall SO East River 1:01.79 6
4 Alinah Sarratt 8 Holy Trinity 1:03.40 5
5 Tamara Buckmaster JR Rockledge 1:04.41 4
6 Karina Vega JR East River 1:05.16 3
7 Jeneva Dorsonne JR Spanish River 1:05.19 2
8 Yolanda Aybar JR Melbourne Central Catholic 1:05.71 1
9 Aurimar Soto SR St. Cloud 1:06.00 -
10 Stephani Esparza SR Titusville 1:06.23 -
11 Reagan Henry SO Melbourne Central Catholic 1:06.57 -
12 Kayla Porter SR Heritage 1:06.76 -
13 Stephany Alayo Padron JR Vero Beach 1:06.84 -
14 Isabella Ebaugh-Santos JR Titusville 1:07.18 -
15 Maggie Harp SO Cocoa 1:07.45 -
16 Shovonne Harp 7 Cocoa 1:07.60 -
17 Jessica Pitt SO Heritage 1:07.72 -
18 Ava Dessauer SO Edgewood 1:07.78 -
19 Brooke Hunsaker JR Satellite 1:07.79 -
20 Alyssia Vecchione FR Sebastian River 1:07.86 -
21 Leilani We SO St. Cloud 1:08.00 -
22 Alexis Sison SO Rockledge 1:08.05 -
23 Sapphire Williams SO Cocoa 1:08.28 -
24 Aubrey Fortmayer SO Satellite 1:08.66 -
25 Allyson Watson-Bell FR Rockledge 1:09.23 -
26 Kentra Francois SO Heritage 1:09.77 -
27 Brianna Allen SO Harmony 1:09.82 -
28 Jermiah Leak SO Astronaut 1:09.92 -
29 Danaika Cherichel JR Heritage 1:10.00 -
30 Alyssa Heasley FR Titusville 1:10.50 -
31 Jessie Shaffer FR Cocoa Beach 1:10.87 -
32 Kelly Ann Logan SO West Shore 1:11.17 -
33 Regina Younassoghlou SO Harmony 1:11.23 -
34 Krishanti Slaughter FR Titusville 1:11.66 -
35 Marissa Altman 7 Holy Trinity 1:11.81 -
36 Brianna Barrial SO Edgewood 1:12.00 -
37 Ariah Beckford 8 Cocoa 1:12.15 -
38 Hagen Ziade JR Melbourne 1:12.21 -
39 Sophia Balda 7 Holy Trinity 1:12.21 -
40 Jenny Rubiano SO Vero Beach 1:12.26 -
41 Emilie Lestrange JR Melbourne Central Catholic 1:12.37 -
42 Sofia Bagwell FR Merritt Island 1:13.01 -
43 Erin Gaydar SO Edgewood 1:13.12 -
44 Myracle Evans-Johnson JR Merritt Island 1:13.68 -
45 Skyler Torres FR Harmony 1:13.90 -
46 Breanne Wolfenbarger SR Merritt Island 1:14.02 -
47 Marianna snair JR St. Joseph 1:14.54 -
48 Maya Collyer JR Astronaut 1:15.45 -
49 Shakira Fernandez SO Merritt Island 1:15.50 -
50 Rudi Mercer FR Space Coast 1:15.70 -
51 Marwa Itani JR Harmony 1:16.20 -
52 Madison Day JR Cocoa Beach 1:16.53 -
53 Caroline Noack FR Cocoa Beach 1:17.34 -
54 Jordan Jones FR Melbourne 1:17.64 -
55 Yesenia Gamez JR Sebastian River 1:18.44 -
56 Madeline Aragonez SO Space Coast 1:19.52 -
57 Jocelyn Simmons FR Melbourne 1:20.94 -
58 Lucia Snair FR St. Joseph 1:21.38 -
59 Jocelyn Harmening SO Space Coast 1:24.62 -
60 Renajeshia Mercer SO Space Coast 1:25.28 -
  Allison Conrad SR East River DNS   
  Natalie Elder SO Astronaut DNS   
  Maggie Mcmullan SO St. Joseph DNS   
  Tyaina Butler SO Astronaut DNS   
  Olivia Lamontagne SR East River DNS   
  Chloe Wright FR Lincoln Park DNS   
  Jasmine Green 6 Covenant Christian DNS   
  Shaniya Wright SO Vero Beach DNS   
  Andrea Mueller SO Edgewood DNS   
  Smryna Troncoso SO Florida Prep DNS   
  Jessie Rebeix JR Florida Prep DNS   
  Amanda Kirschner SO Florida Prep DNS   
  Anna Grace Cornell SO Melbourne Central Catholic DNS   
  Keelin Johnson FR Sebastian River DNS   
  Tiana Negron FR Satellite DNS   
  Michelle Gunn JR Boone DNS   
  Carolyn Brown SR Boone DNS   
  Delaina Nichols 8 Lincoln Park DNS   
  Melissa Gale 8 Lincoln Park DNS   
  Madison Lee FR Palm Bay DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kamari Dawn JR Rockledge 58.93 10
2 Juliet Russell FR Vero Beach 1:00.78 8
3 Aniyah Hall SO East River 1:01.79 6
10 Stephani Esparza SR Titusville 1:06.23 -
13 Stephany Alayo Padron JR Vero Beach 1:06.84 -
23 Sapphire Williams SO Cocoa 1:08.28 -
  Carolyn Brown SR Boone DNS   
  Michelle Gunn JR Boone DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Alinah Sarratt 8 Holy Trinity 1:03.40 5
5 Tamara Buckmaster JR Rockledge 1:04.41 4
6 Karina Vega JR East River 1:05.16 3
7 Jeneva Dorsonne JR Spanish River 1:05.19 2
8 Yolanda Aybar JR Melbourne Central Catholic 1:05.71 1
9 Aurimar Soto SR St. Cloud 1:06.00 -
15 Maggie Harp SO Cocoa 1:07.45 -
21 Leilani We SO St. Cloud 1:08.00 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Isabella Ebaugh-Santos JR Titusville 1:07.18 -
16 Shovonne Harp 7 Cocoa 1:07.60 -
22 Alexis Sison SO Rockledge 1:08.05 -
25 Allyson Watson-Bell FR Rockledge 1:09.23 -
26 Kentra Francois SO Heritage 1:09.77 -
33 Regina Younassoghlou SO Harmony 1:11.23 -
  Allison Conrad SR East River DNS   
  Chloe Wright FR Lincoln Park DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Reagan Henry SO Melbourne Central Catholic 1:06.57 -
17 Jessica Pitt SO Heritage 1:07.72 -
19 Brooke Hunsaker JR Satellite 1:07.79 -
28 Jermiah Leak SO Astronaut 1:09.92 -
30 Alyssa Heasley FR Titusville 1:10.50 -
35 Marissa Altman 7 Holy Trinity 1:11.81 -
  Anna Grace Cornell SO Melbourne Central Catholic DNS   
  Melissa Gale 8 Lincoln Park DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Kayla Porter SR Heritage 1:06.76 -
18 Ava Dessauer SO Edgewood 1:07.78 -
20 Alyssia Vecchione FR Sebastian River 1:07.86 -
27 Brianna Allen SO Harmony 1:09.82 -
34 Krishanti Slaughter FR Titusville 1:11.66 -
39 Sophia Balda 7 Holy Trinity 1:12.21 -
  Shaniya Wright SO Vero Beach DNS   
  Tyaina Butler SO Astronaut DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Aubrey Fortmayer SO Satellite 1:08.66 -
31 Jessie Shaffer FR Cocoa Beach 1:10.87 -
32 Kelly Ann Logan SO West Shore 1:11.17 -
37 Ariah Beckford 8 Cocoa 1:12.15 -
38 Hagen Ziade JR Melbourne 1:12.21 -
42 Sofia Bagwell FR Merritt Island 1:13.01 -
49 Shakira Fernandez SO Merritt Island 1:15.50 -
  Andrea Mueller SO Edgewood DNS   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Brianna Barrial SO Edgewood 1:12.00 -
44 Myracle Evans-Johnson JR Merritt Island 1:13.68 -
45 Skyler Torres FR Harmony 1:13.90 -
46 Breanne Wolfenbarger SR Merritt Island 1:14.02 -
47 Marianna snair JR St. Joseph 1:14.54 -
51 Marwa Itani JR Harmony 1:16.20 -
  Jessie Rebeix JR Florida Prep DNS   
  Keelin Johnson FR Sebastian River DNS   
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
40 Jenny Rubiano SO Vero Beach 1:12.26 -
43 Erin Gaydar SO Edgewood 1:13.12 -
50 Rudi Mercer FR Space Coast 1:15.70 -
53 Caroline Noack FR Cocoa Beach 1:17.34 -
  Smryna Troncoso SO Florida Prep DNS   
  Jasmine Green 6 Covenant Christian DNS   
  Madison Lee FR Palm Bay DNS   
  Delaina Nichols 8 Lincoln Park DNS   
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
54 Jordan Jones FR Melbourne 1:17.64 -
56 Madeline Aragonez SO Space Coast 1:19.52 -
57 Jocelyn Simmons FR Melbourne 1:20.94 -
59 Jocelyn Harmening SO Space Coast 1:24.62 -
60 Renajeshia Mercer SO Space Coast 1:25.28 -
  Maggie Mcmullan SO St. Joseph DNS   
  Amanda Kirschner SO Florida Prep DNS   
  Tiana Negron FR Satellite DNS   
Girls' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Danaika Cherichel JR Heritage 1:10.00 -
41 Emilie Lestrange JR Melbourne Central Catholic 1:12.37 -
48 Maya Collyer JR Astronaut 1:15.45 -
52 Madison Day JR Cocoa Beach 1:16.53 -
55 Yesenia Gamez JR Sebastian River 1:18.44 -
58 Lucia Snair FR St. Joseph 1:21.38 -
  Olivia Lamontagne SR East River DNS   
  Natalie Elder SO Astronaut DNS