March 5, 2020
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jack Brooks JR Geneva Classical Academy 1:58.24   
2 Nathan Yates SO Geneva Classical Academy 2:08.83 10
3 Erikson Wills Senior McKeel 2:10.88 8
4 Alden Williams JR Victory Christian (LL) 2:13.60 6
5 James Katzaras JR Lakeland Christian 2:14.05 5
6 Carlos Ulloa-Melendez SR Victory Christian (LL) 2:14.11 4
7 Sun Woo Lee JR Lakeland Christian 2:17.90 3
8 Colby Fernandez SR Lakeland 2:18.63 2
9 Luke Dalen JR Geneva Classical Academy 2:20.04 1
10 Ethan Caswell JR Lakeland Christian 2:20.57 -
11 Preston Lang SO Lake Gibson 2:21.30 -
12 Austin Coursey SR Tenoroc 2:21.40 -
13 Jackson Jonsson 8 McKeel 2:21.60 -
14 Donovan Feaster JR George Jenkins 2:22.90 -
15 Caleb Elliot JR George Jenkins 2:23.48 -
16 Dalyn Honors FR Lakeland 2:24.13 -
17 Nathan Bailey JR George Jenkins 2:24.99 -
18 Dan Yates SR Geneva Classical Academy 2:25.63 -
19 Brody Palmer Sophomore McKeel 2:25.72 -
20 Alex Vasquez FR Lakeland 2:25.74 -
21 Justin Murphy FR George Jenkins 2:25.76 -
22 James Ko SR George Jenkins 2:26.54 -
23 Anthony Brigandi Junior McKeel 2:26.75 -
24 Landon Johnson   McKeel 2:27.18 -
25 Essmal Reed JR Kathleen 2:27.41 -
26 Byron Hayes SO George Jenkins 2:27.85 -
27 Keyshawn Johnson JR Kathleen 2:28.18 -
28 Connor Cook FR McKeel 2:29.66 -
29 Cameron Williams SO Lakeland 2:29.79 -
30 Miles Kennedy SO Geneva Classical Academy 2:30.95 -
31 Alejandro Feliciano FR Kathleen 2:31.17 -
32 Milo Pemberton FR Tenoroc 2:32.13 -
33 Jeremiah Stabler FR Lakeland Christian 2:32.20 -
34 Dalton Tervin JR George Jenkins 2:32.61 -
35 Nicholas Roman FR Lakeland 2:32.99 -
36 Sami Djahankhah FR George Jenkins 2:33.44 -
37 Connor Moody SO Lakeland 2:33.46 -
38 Tristian Reyes SR Victory Christian (LL) 2:33.87 -
39 Carlos Viera JR Kathleen 2:33.97 -
40 Zack Kulp SR Lakeland 2:34.21 -
41 Ian Caram-Andruet 7 McKeel 2:34.73 -
42 Miles Sharrett JR Geneva Classical Academy 2:35.08 -
43 Kevin Rivera SO Lakeland Christian 2:39.41 -
44 Scott Lloyd SO George Jenkins 2:41.26 -
45 Eli Kurtz FR George Jenkins 2:45.81 -
46 Johan Johnson JR George Jenkins 2:46.49 -
47 Nathan Toole FR McKeel 2:46.63 -
48 Ashton Butler FR McKeel 3:01.85 -
  Lamont Tillery JR McKeel DNF   
  George Elliott SR Lakeland Christian DNF   
  Isaac Morrison   McKeel DNF   
  Scott Bowie JR George Jenkins DNS   
  Henry Zhinin JR George Jenkins DNS   
  Luke Harrison FR Santa Fe Catholic DNS   
  Alan Hengesbach FR Santa Fe Catholic DNS   
  Ethan Abramowitz 7 Vanguard (LW) DNS   
  Sebastian Zacek   McKeel DNS   
  Gio Burke SO McKeel DNS   
  Hector Yoc Baltazar FR George Jenkins DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jack Brooks JR Geneva Classical Academy 1:58.24   
3 Erikson Wills Senior McKeel 2:10.88 8
4 Alden Williams JR Victory Christian (LL) 2:13.60 6
5 James Katzaras JR Lakeland Christian 2:14.05 5
6 Carlos Ulloa-Melendez SR Victory Christian (LL) 2:14.11 4
7 Sun Woo Lee JR Lakeland Christian 2:17.90 3
8 Colby Fernandez SR Lakeland 2:18.63 2
11 Preston Lang SO Lake Gibson 2:21.30 -
13 Jackson Jonsson 8 McKeel 2:21.60 -
19 Brody Palmer Sophomore McKeel 2:25.72 -
20 Alex Vasquez FR Lakeland 2:25.74 -
21 Justin Murphy FR George Jenkins 2:25.76 -
23 Anthony Brigandi Junior McKeel 2:26.75 -
24 Landon Johnson   McKeel 2:27.18 -
25 Essmal Reed JR Kathleen 2:27.41 -
27 Keyshawn Johnson JR Kathleen 2:28.18 -
31 Alejandro Feliciano FR Kathleen 2:31.17 -
34 Dalton Tervin JR George Jenkins 2:32.61 -
  George Elliott SR Lakeland Christian DNF   
  Isaac Morrison   McKeel DNF   
  Gio Burke SO McKeel DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Ethan Caswell JR Lakeland Christian 2:20.57 -
12 Austin Coursey SR Tenoroc 2:21.40 -
16 Dalyn Honors FR Lakeland 2:24.13 -
17 Nathan Bailey JR George Jenkins 2:24.99 -
26 Byron Hayes SO George Jenkins 2:27.85 -
28 Connor Cook FR McKeel 2:29.66 -
32 Milo Pemberton FR Tenoroc 2:32.13 -
33 Jeremiah Stabler FR Lakeland Christian 2:32.20 -
38 Tristian Reyes SR Victory Christian (LL) 2:33.87 -
39 Carlos Viera JR Kathleen 2:33.97 -
41 Ian Caram-Andruet 7 McKeel 2:34.73 -
43 Kevin Rivera SO Lakeland Christian 2:39.41 -
44 Scott Lloyd SO George Jenkins 2:41.26 -
47 Nathan Toole FR McKeel 2:46.63 -
48 Ashton Butler FR McKeel 3:01.85 -
  Lamont Tillery JR McKeel DNF   
  Scott Bowie JR George Jenkins DNS   
  Ethan Abramowitz 7 Vanguard (LW) DNS   
  Sebastian Zacek   McKeel DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Nathan Yates SO Geneva Classical Academy 2:08.83 10
9 Luke Dalen JR Geneva Classical Academy 2:20.04 1
14 Donovan Feaster JR George Jenkins 2:22.90 -
15 Caleb Elliot JR George Jenkins 2:23.48 -
18 Dan Yates SR Geneva Classical Academy 2:25.63 -
22 James Ko SR George Jenkins 2:26.54 -
29 Cameron Williams SO Lakeland 2:29.79 -
30 Miles Kennedy SO Geneva Classical Academy 2:30.95 -
35 Nicholas Roman FR Lakeland 2:32.99 -
36 Sami Djahankhah FR George Jenkins 2:33.44 -
37 Connor Moody SO Lakeland 2:33.46 -
40 Zack Kulp SR Lakeland 2:34.21 -
42 Miles Sharrett JR Geneva Classical Academy 2:35.08 -
45 Eli Kurtz FR George Jenkins 2:45.81 -
46 Johan Johnson JR George Jenkins 2:46.49 -
  Henry Zhinin JR George Jenkins DNS   
  Alan Hengesbach FR Santa Fe Catholic DNS   
  Luke Harrison FR Santa Fe Catholic DNS   
  Hector Yoc Baltazar FR George Jenkins DNS