March 5, 2020
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keyshawn Johnson JR Kathleen 51.80 10
2 Dion Villiers SO Lake Gibson 54.53 8
3 Essmal Reed JR Kathleen 55.48 6
4 Jaelin Sistrunk SO George Jenkins 55.77 5
5 Terrance Myrick FR Lake Gibson 56.15 4
6 Gregory Antoine SR George Jenkins 56.72 3
7 Cameron Rupe SO George Jenkins 56.94 2
8 Tykee Wallace SR George Jenkins 57.03 1
9 Kurt Williams JR McKeel 57.58 -
10 Brody Palmer Sophomore McKeel 58.65 -
11 Kyandre Anderson-Cobbett SO Kathleen 58.73 -
12 Russell Patterson FR Lakeland 59.15 -
13 Alejandro Diodonet JR Lake Gibson 59.84 -
14 Cameron Williams SO Lakeland 1:00.68 -
15 Alex Drost SO Lakeland Christian 1:00.77 -
16 Adian Parrow SO Victory Christian (LL) 1:01.03 -
17 Will Nunez JR Victory Christian (LL) 1:01.16 -
18 Drevies Mckinley SO Lakeland 1:01.67 -
19 Kevin Rivera SO Lakeland Christian 1:01.70 -
20 Preston Lang SO Lake Gibson 1:01.86 -
21 Roderick Kelly FR Kathleen 1:01.94 -
22 Conner Bass   McKeel 1:03.13 -
23 Alan Hengesbach FR Santa Fe Catholic 1:04.35 -
24 Kenneth Bowers SO Lakeland 1:05.23 -
  Andrew Stephens JR Lakeland Christian DNS   
  Kijani Henry Senior McKeel DNS   
  Antonio Maria SO Vanguard (LW) DNS   
  Kalen Burgess JR Vanguard (LW) DNS   
  Antonio Prtenjaca SO Vanguard (LW) DNS   
  Austin Poonia SR Four Corners DNS   
  Kaleik Lewis SO Four Corners DNS   
  Aidan Camacho SO Four Corners DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keyshawn Johnson JR Kathleen 51.80 10
2 Dion Villiers SO Lake Gibson 54.53 8
3 Essmal Reed JR Kathleen 55.48 6
4 Jaelin Sistrunk SO George Jenkins 55.77 5
5 Terrance Myrick FR Lake Gibson 56.15 4
6 Gregory Antoine SR George Jenkins 56.72 3
7 Cameron Rupe SO George Jenkins 56.94 2
8 Tykee Wallace SR George Jenkins 57.03 1
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Kurt Williams JR McKeel 57.58 -
10 Brody Palmer Sophomore McKeel 58.65 -
11 Kyandre Anderson-Cobbett SO Kathleen 58.73 -
16 Adian Parrow SO Victory Christian (LL) 1:01.03 -
17 Will Nunez JR Victory Christian (LL) 1:01.16 -
19 Kevin Rivera SO Lakeland Christian 1:01.70 -
22 Conner Bass   McKeel 1:03.13 -
24 Kenneth Bowers SO Lakeland 1:05.23 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Russell Patterson FR Lakeland 59.15 -
13 Alejandro Diodonet JR Lake Gibson 59.84 -
14 Cameron Williams SO Lakeland 1:00.68 -
20 Preston Lang SO Lake Gibson 1:01.86 -
23 Alan Hengesbach FR Santa Fe Catholic 1:04.35 -
  Kaleik Lewis SO Four Corners DNS   
  Austin Poonia SR Four Corners DNS   
  Kijani Henry Senior McKeel DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Alex Drost SO Lakeland Christian 1:00.77 -
18 Drevies Mckinley SO Lakeland 1:01.67 -
21 Roderick Kelly FR Kathleen 1:01.94 -
  Aidan Camacho SO Four Corners DNS   
  Antonio Prtenjaca SO Vanguard (LW) DNS   
  Kalen Burgess JR Vanguard (LW) DNS   
  Antonio Maria SO Vanguard (LW) DNS   
  Andrew Stephens JR Lakeland Christian DNS