February 28, 2020
|
Montverde Academy - Montverde, FL

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Thomas Grabow JR St. Francis 11:52.91 10:09.32 11:04.16 10:03.23 12:05.09 9:20.58 9:44.95 10
2 Julian Bautista SO St. Francis 11:36.38 10:16.26 10:10.10 11:05.56 10:28.59 10:22.43 10:34.75 8
3 Colton Cardwell FR Montverde Academy 12:35.61 10:24.47 9:47.01 13:31.82 9:40.76 9:28.27 11:33.17 6
4 Ethan Wattles JR International Community 13:02.53 10:31.07 9:09.03 8:31.17 9:21.66 7:28.06 9:27.97 5
5 Luis Cruzado SO Belleview 10:56.86 10:50.35 13:13.43 11:03.36 8:14.27 12:40.91 8:40.28 4
6 Nikolas Gibson Junior Mount Dora Christian 8:22.27 10:52.30 11:05.35 9:14.46 12:17.10 11:31.44 12:43.19 3
7 Bradley Rutledge SO Belleview 13:29.79 10:53.05 11:38.77 12:37.54 12:50.60 8:55.51 14:02.44 2
8 Thomas Tyler SO Citrus 7:50.83 10:53.92 9:22.38 11:00.46 9:48.53 11:20.08 10:47.38 1
9 Jack Muir SO St. Francis 10:22.88 10:55.66 8:51.09 11:41.56 13:26.47 8:57.65 11:28.45 -
10 Andrew Aziz SR Montverde Academy 14:10.10 10:58.99 8:07.66 9:06.97 9:00.38 12:51.02 8:01.07 -
11 Jeffrey Hill JR Trinity Prep 11:34.69 11:14.45 10:27.24 14:36.79 13:36.09 9:19.80 8:05.61 -
12 Cooper Shaban 8 Montverde Academy 10:00.58 11:14.81 7:52.37 13:09.53 12:56.04 11:55.30 12:15.55 -
13 Ashton Lopez SO Ridge Community 8:55.63 11:26.70 8:21.30 11:12.97 12:01.04 10:59.24 10:11.17 -
14 Tristan Fratello JR St. John Lutheran 10:01.75 11:39.71 10:29.74 14:20.65 8:16.80 11:32.72 9:05.78 -
15 Yadriel Torres Mercado FR Cypress Creek 10:12.48 11:43.99 9:58.40 11:22.87 9:02.08 8:55.04 11:36.95 -
16 Lucas Coen 7 Montverde Academy 10:57.84 11:55.04 13:42.30 9:24.89 9:53.49 12:59.40 12:23.65 -
17 Wyatt Mello FR Trinity Prep 12:02.19 11:55.04 9:53.49 12:37.95 15:08.10 13:35.15 8:41.98 -
18 Spencer Faden FR Mount Dora Christian 13:04.27 12:06.17 14:24.15 10:31.77 14:24.15 13:11.53 14:45.93 -
19 Matthew Nicoletti FR Foundation Academy 15:15.26 12:18.11 11:41.21 14:23.59 12:47.64 10:42.16 9:43.11 -
20 Caden Luyett FR Citrus 13:33.13 12:32.89 11:02.55 9:39.73 11:02.55 15:41.12 13:55.71 -
21 Michael Daher SO Master's Academy (Oviedo) 16:01.38 12:49.10 11:01.43 12:49.10 11:01.43 10:53.74 13:19.87 -
22 Zach Merly SO Master's Academy (Oviedo) 13:35.28 12:49.13 13:12.21 16:39.87 12:56.83 9:44.54 9:29.16 -
23 Kenneth Rosa-Cruzado SO Belleview 12:51.59 12:51.59 14:16.47 11:03.57 13:14.74 13:14.74 12:20.73 -
24 Perrin Smith SR Belleview 11:43.78 12:53.38 9:16.84 14:41.66 15:59.00 10:03.24 16:22.20 -
25 Joey Mera FR First Academy (Leesburg) 9:24.60 13:26.56 15:59.81 16:32.07 16:56.27 13:18.50 17:04.34 -
26 Gadiel Medina Pena JR Ridge Community 12:54.37 13:26.63 10:21.11 11:09.51 15:27.63 16:07.96 14:55.36 -
27 Sam March SO St. Francis 13:54.81 13:30.49 14:11.02 10:48.40 16:28.80 17:25.54 16:12.59 -
28 Michael Fernandez 8 Master's Academy (Oviedo) 15:06.51 13:51.66 12:53.45 17:02.95 12:11.86 16:54.63 15:39.78 -
  Logan Shaw FR Citrus NT NT NT NT NT NT NT   
  Cody Bishir SO Citrus NT NT NT NT NT NT NT   
  Jomar Yournet FR Mount Dora Christian NT NT NT NT NT NT NT   
  Adams Hernandez SR Cypress Creek NT NT NT NT NT NT NT   
  Akram Khan JR Lake Minneola NT NT NT NT NT NT NT   
  David Serfass 8 First Academy (Leesburg) NT NT NT NT NT NT NT   
  Kyle Stromberg SR Seminole (Sanford) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Zain Moreno SR Ridge Community DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tavin Bradshaw SO Lake Minneola DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Cody Coyle JR Trinity Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jeffrey Gotham JR Lake Minneola DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lash Bradshaw SO Lake Minneola DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Thomas Grabow JR St. Francis 10:51.98 8:25.74 12:29.47 8:31.83 7:06.53 10:09.32 10
2 Julian Bautista SO St. Francis 10:28.59 7:42.20 13:08.82 9:08.48 7:23.71 10:16.26 8
3 Colton Cardwell FR Montverde Academy 13:31.82 7:54.60 8:19.58 13:31.82 12:35.61 10:24.47 6
4 Ethan Wattles JR International Community 12:05.73 7:47.00 10:43.70 13:34.08 13:40.40 10:31.07 5
5 Luis Cruzado SO Belleview 12:08.40 13:39.45 11:09.86 9:38.82 12:14.90 10:50.35 4
6 Nikolas Gibson Junior Mount Dora Christian 10:58.83 11:05.35 8:28.80 7:43.14 12:10.58 10:52.30 3
7 Bradley Rutledge SO Belleview 13:29.79 8:42.44 9:15.10 7:37.14 9:08.57 10:53.05 2
8 Thomas Tyler SO Citrus 9:41.99 12:45.09 12:32.01 9:35.45 9:41.99 10:53.92 1
9 Jack Muir SO St. Francis 11:02.22 8:57.65 9:23.87 8:37.98 9:10.76 10:55.66 -
10 Andrew Aziz SR Montverde Academy 14:10.10 9:26.74 7:41.30 7:41.30 13:37.15 10:58.99 -
11 Jeffrey Hill JR Trinity Prep 14:03.07 11:00.97 10:54.22 8:52.82 7:58.86 11:14.45 -
12 Cooper Shaban 8 Montverde Academy 11:35.06 12:15.55 12:08.80 13:16.28 14:10.26 11:14.81 -
13 Ashton Lopez SO Ridge Community 10:45.50 13:30.31 8:48.76 14:45.85 10:38.64 11:26.70 -
16 Lucas Coen 7 Montverde Academy 9:39.19 9:39.19 11:33.59 9:24.89 10:36.39 11:55.04 -
  Kyle Stromberg SR Seminole (Sanford) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Cody Coyle JR Trinity Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Zain Moreno SR Ridge Community DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tavin Bradshaw SO Lake Minneola DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jeffrey Gotham JR Lake Minneola DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lash Bradshaw SO Lake Minneola DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
14 Tristan Fratello JR St. John Lutheran 11:39.71 11:53.71 9:12.77 13:52.66 -
15 Yadriel Torres Mercado FR Cypress Creek 11:43.99 13:08.47 11:36.95 8:19.84 -
17 Wyatt Mello FR Trinity Prep 11:55.04 9:46.34 8:34.83 15:29.56 -
18 Spencer Faden FR Mount Dora Christian 12:06.17 13:47.84 15:00.45 11:22.60 -
19 Matthew Nicoletti FR Foundation Academy 12:18.11 11:33.83 10:12.64 15:37.40 -
20 Caden Luyett FR Citrus 12:32.89 15:03.47 13:48.18 16:11.23 -
21 Michael Daher SO Master's Academy (Oviedo) 12:49.10 13:27.56 11:32.19 11:24.50 -
22 Zach Merly SO Master's Academy (Oviedo) 12:49.13 13:19.90 9:44.54 10:38.38 -
23 Kenneth Rosa-Cruzado SO Belleview 12:51.59 9:15.55 12:05.30 14:55.05 -
24 Perrin Smith SR Belleview 12:53.38 15:04.86 16:06.73 15:20.33 -
25 Joey Mera FR First Academy (Leesburg) 13:26.56 16:15.94 10:37.19 12:38.17 -
26 Gadiel Medina Pena JR Ridge Community 13:26.63 11:01.44 13:42.77 9:32.71 -
27 Sam March SO St. Francis 13:30.49 15:07.75 16:53.12 14:43.44 -
28 Michael Fernandez 8 Master's Academy (Oviedo) 13:51.66 10:07.12 14:16.61 14:08.30 -
  David Serfass 8 First Academy (Leesburg) NT NT NT NT   
  Jomar Yournet FR Mount Dora Christian NT NT NT NT   
  Adams Hernandez SR Cypress Creek NT NT NT NT   
  Logan Shaw FR Citrus NT NT NT NT   
  Cody Bishir SO Citrus NT NT NT NT   
  Akram Khan JR Lake Minneola NT NT NT NT