March 7, 2020
|
Hallandale - Hallandale, FL
|
Timing: Servant Spirit Timing Services

Boys' 100 Meters Finals

W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Winfred Porter JR Seminole Ridge 10.81 10
2 Jarvis Jones SR Dunbar 10.83 8
3 Devaughn Mortimer SO Dillard 10.95 6
4 Robert McMinn JR Miami Norland 11.01 5
5 Chris Johnson FR Dillard 11.15 4
6 Joshua Keller SR Cypress Bay 11.20 3
7 Demarcus Allen JR Dillard 11.38 2
  Derrick Cruickshank Senior Royal Palm Beach FS   

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Winfred Porter JR Seminole Ridge 10.95 2.5
2 Derrick Cruickshank Senior Royal Palm Beach 10.96 2.4
3 Demarcus Allen JR Dillard 11.01 0.7
4 Jarvis Jones SR Dunbar 11.05 0.2
5 Robert McMinn JR Miami Norland 11.08 0.7
5 Devaughn Mortimer SO Dillard 11.08 2.4
7 Joshua Keller SR Cypress Bay 11.21 0.7
8 Chris Johnson FR Dillard 11.27 0.7
9 John Cannon JR NSU University School 11.29 0.7
10 Edwin Pierre SR Miami Norland 11.30 0.7
11 Jordan Alexander JR Miami Jackson 11.32 0.7
11 D'Angelo Ponds FR Chaminade-Madonna 11.32 1.9
13 Michael Stroup SO NSU University School 11.35 0.4
14 Richard Lawson SR Miami Carol City 11.36 0.7
15 Justin Mosley SO Chaminade-Madonna 11.39 0.2
16 Kenneth Roberts SR Miami Norland 11.40 2.5
17 Trent Henry SO Miami Jackson 11.48 0.7
18 Jordon Myles SR Hallandale 11.58 0.2
18 Tiwan Mccloud SO Hallandale 11.58 1.9
20 Demitrias Dorcely SR Hallandale 11.64 -1.2
21 Damayne Richards Senior South Plantation 11.70 -1.2
22 Tashad Joseph   Miami Jackson 11.71 0.4
23 Joseph Eaford JR Miami Carol City 11.72 0.2
24 Isaiah Scott SR Dwyer 11.73 2.4
24 Mike Riobe SR Northeast (OP) 11.73 2.5
24 Deion Small JR NSU University School 11.73 1.9
24 Joshua Jenkins JR Chaminade-Madonna 11.73 0.4
28 Jaden Harris FR Dillard 11.94 0.7
29 Kenneth Kyles FR Miami Carol City 12.00 -1.2
30 Nicholas Smith Junior South Plantation 12.05 1.9
31 Rayquan Atkin FR Miami Carol City 12.08 1.9
32 Edison Welch JR SLAM (Miami) 12.10 1.9
33 Jeffrey Harrison   South Plantation 12.13 2.5
34 Dwain Walters FR Pompano Beach 12.15 0.7
35 Eugene Louis-Jacques SR Cypress Bay 12.24 2.5
36 Michael White JR Pompano Beach 12.25 0.2
37 Jaden Gayle JR Northeast (OP) 12.28 0.2
38 Amari Freeman JR Pompano Beach 12.34 2.4
39 Peter Gabriel SR Dwyer 12.39 0.7
40 Vincent Saintilus Jr JR Pompano Beach 12.69 0.4
41 Yaco Abbas SR SLAM (Miami) 13.00 0.7
42 Ornans Pierre SR Dwyer 13.03 0.4
43 Char'Quez Lee 8 SLAM (Miami) 13.07 0.2
44 Anthony Ferreira SO South Plantation 13.32 2.4
  Jebby Desronvil JR Dunbar FS -
  Jordan Taylor SR Miami Norland DNF -
  Jonathan Harris FR Chaminade-Madonna DNS -
  Nathaniel Noel SR Miami Northwestern DNS -
  Willie Sweat SR Northeast (OP) DNS -
  Tristan Bush 8 SLAM (Miami) DNS -
  Nathan Jean-Louis FR Somerset Prep (NL) DNS -
  Chrisshawn Parson 8 Somerset Prep (NL) DNS -
  Franklyn Jean-Simon FR Somerset Prep (NL) DNS -
  Jamari Clarke JR Somerset Prep (NL) DNS -
  Tyler Leighton SO NSU University School DNS -
  Joseph Flemming SO Cypress Bay DNS -
  Micah Allen SR Cypress Bay DNS -
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 D'Angelo Ponds FR Chaminade-Madonna 11.32
18 Tiwan Mccloud SO Hallandale 11.58
24 Deion Small JR NSU University School 11.73
30 Nicholas Smith Junior South Plantation 12.05
31 Rayquan Atkin FR Miami Carol City 12.08
32 Edison Welch JR SLAM (Miami) 12.10
  Micah Allen SR Cypress Bay DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Demitrias Dorcely SR Hallandale 11.64
21 Damayne Richards Senior South Plantation 11.70
29 Kenneth Kyles FR Miami Carol City 12.00
  Jordan Taylor SR Miami Norland DNF
  Jonathan Harris FR Chaminade-Madonna DNS
  Willie Sweat SR Northeast (OP) DNS
  Nathaniel Noel SR Miami Northwestern DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Jarvis Jones SR Dunbar 11.05
15 Justin Mosley SO Chaminade-Madonna 11.39
18 Jordon Myles SR Hallandale 11.58
23 Joseph Eaford JR Miami Carol City 11.72
36 Michael White JR Pompano Beach 12.25
37 Jaden Gayle JR Northeast (OP) 12.28
43 Char'Quez Lee 8 SLAM (Miami) 13.07
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Winfred Porter JR Seminole Ridge 10.95
16 Kenneth Roberts SR Miami Norland 11.40
24 Mike Riobe SR Northeast (OP) 11.73
33 Jeffrey Harrison   South Plantation 12.13
35 Eugene Louis-Jacques SR Cypress Bay 12.24
  Chrisshawn Parson 8 Somerset Prep (NL) DNS
  Tristan Bush 8 SLAM (Miami) DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Derrick Cruickshank Senior Royal Palm Beach 10.96
5 Devaughn Mortimer SO Dillard 11.08
24 Isaiah Scott SR Dwyer 11.73
38 Amari Freeman JR Pompano Beach 12.34
44 Anthony Ferreira SO South Plantation 13.32
  Joseph Flemming SO Cypress Bay DNS
  Franklyn Jean-Simon FR Somerset Prep (NL) DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Demarcus Allen JR Dillard 11.01
5 Robert McMinn JR Miami Norland 11.08
9 John Cannon JR NSU University School 11.29
14 Richard Lawson SR Miami Carol City 11.36
17 Trent Henry SO Miami Jackson 11.48
34 Dwain Walters FR Pompano Beach 12.15
  Nathan Jean-Louis FR Somerset Prep (NL) DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Michael Stroup SO NSU University School 11.35
22 Tashad Joseph   Miami Jackson 11.71
24 Joshua Jenkins JR Chaminade-Madonna 11.73
40 Vincent Saintilus Jr JR Pompano Beach 12.69
42 Ornans Pierre SR Dwyer 13.03
  Jebby Desronvil JR Dunbar FS
  Jamari Clarke JR Somerset Prep (NL) DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 8
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Joshua Keller SR Cypress Bay 11.21
8 Chris Johnson FR Dillard 11.27
10 Edwin Pierre SR Miami Norland 11.30
11 Jordan Alexander JR Miami Jackson 11.32
28 Jaden Harris FR Dillard 11.94
39 Peter Gabriel SR Dwyer 12.39
41 Yaco Abbas SR SLAM (Miami) 13.00
  Tyler Leighton SO NSU University School DNS