March 7, 2020
|
Hallandale - Hallandale, FL
|
Timing: Servant Spirit Timing Services

Boys' 200 Meters Finals

W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mekhi Gammons FR Miami Carol City 21.80 10
2 Derrick Cruickshank Senior Royal Palm Beach 21.81 8
3 Torrie Cox JR Chaminade-Madonna 22.27 6
4 Michael Stroup SO NSU University School 22.32 5
5 Winfred Porter JR Seminole Ridge 22.43 4
6 Demarcus Allen JR Dillard 22.57 3
7 Joshua Keller SR Cypress Bay 22.90 2
8 Jordan Alexander JR Miami Jackson 25.77 1

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Mekhi Gammons FR Miami Carol City 22.25 0.5
2 Torrie Cox JR Chaminade-Madonna 22.26 1.1
3 Derrick Cruickshank Senior Royal Palm Beach 22.46 3.1
4 Demarcus Allen JR Dillard 22.63 1.7
5 Winfred Porter JR Seminole Ridge 22.69 1.1
5 Michael Stroup SO NSU University School 22.69 0.4
7 Jordan Alexander JR Miami Jackson 22.77 5.6
8 Joshua Keller SR Cypress Bay 22.96 0.8
9 Chris Johnson FR Dillard 23.08 0.5
10 Trent Henry SO Miami Jackson 23.19 1.6
11 D'Angelo Ponds FR Chaminade-Madonna 23.24 0.8
11 Tiwan Mccloud SO Hallandale 23.24 1.7
13 Jebby Desronvil JR Dunbar 23.28 3.3
14 Justin Mosley SO Chaminade-Madonna 23.29 1.6
15 Joseph Eaford JR Miami Carol City 23.37 3.1
16 Dylan Frison JR Dunbar 23.41 0.5
17 Justin Glaze   Suncoast 23.46 0.4
18 John Cannon JR NSU University School 23.55 3.3
19 Jordon Myles SR Hallandale 23.56 3.3
20 Raphael Charistil SR Hallandale 23.65 1.1
21 Sterling St-Cyr   Suncoast 23.67 5.6
22 Julian Griffin JR Northeast (OP) 23.72 3.1
23 Gevonte Henry Senior South Plantation 24.03 5.6
24 Shedlet Noelsaint JR Northeast (OP) 24.06 3.3
24 David Joseph SO Miami Carol City 24.06 0.4
26 Demitrias Dorcely SR Hallandale 24.07 3.1
27 jiraye shirley SO Royal Palm Beach 24.14 0.8
28 Omair Stewart JR Miami Norland 24.19 0.4
29 Tashad Joseph   Miami Jackson 24.29 0.5
30 Marquay West JR Miami Carol City 24.36 1.6
31 Maurice Lapierre   South Plantation 24.51 0.5
32 James McMinnis JR Miami Norland 24.71 3.3
33 Derrick Thomas SO Hollywood Hills 24.89 3.1
34 Michael White JR Pompano Beach 24.91 0.8
35 Matthew Galardi FR Suncoast 25.04 3.1
35 Larry John-Baptiste FR Miami Norland 25.04 0.5
37 Joshua Johnson JR Cypress Bay 25.42 1.6
38 Samay Saxena JR Dwyer 25.77 1.7
39 Dwain Walters FR Pompano Beach 25.99 5.6
40 Vincent Saintilus Jr JR Pompano Beach 26.09 3.3
41 Amari Freeman JR Pompano Beach 26.18 1.6
42 Malik Gordon   South Plantation 26.45 3.3
43 Justin Kelly SO Suncoast 26.69 1.7
44 Brian King FR South Plantation 26.74 0.8
45 Brandon Marquette SO Cypress Bay 26.86 0.4
46 Jalon Howard SR Miami Norland 27.37 1.1
47 Daniel Scariti FR Dwyer 28.16 1.1
48 Lucas Bermudez FR SLAM (Miami) 29.43 0.8
  Jaden Harris FR Dillard DNS -
  Devaughn Mortimer SO Dillard DNS -
  Romello Brinson JR Miami Northwestern DNS -
  Antonio Parker JR Dwyer DNS -
  Willie Sweat SR Northeast (OP) DNS -
  Rohan Hamilton JR Northeast (OP) DNS -
  Brandon Chatman JR Chaminade-Madonna DNS -
  Tyler Garcia 7 SLAM (Miami) DNS -
  Tristan Bush 8 SLAM (Miami) DNS -
  Alvian Doughty JR SLAM (Miami) DNS -
  Mckay Olibrice SR Somerset Prep (NL) DNS -
  Mckeylan Albert 8 Somerset Prep (NL) DNS -
  Jamari Clarke JR Somerset Prep (NL) DNS -
  Demetric Ellison JR Somerset Prep (NL) DNS -
  Jarvis Jones SR Dunbar DNS -
  Max Balthazar JR NSU University School DNS -
  Chase Barrett JR NSU University School DNS -
  Joseph Flemming SO Cypress Bay DNS -
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Mekhi Gammons FR Miami Carol City 22.25
9 Chris Johnson FR Dillard 23.08
16 Dylan Frison JR Dunbar 23.41
29 Tashad Joseph   Miami Jackson 24.29
31 Maurice Lapierre   South Plantation 24.51
35 Larry John-Baptiste FR Miami Norland 25.04
  Mckeylan Albert 8 Somerset Prep (NL) DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Michael Stroup SO NSU University School 22.69
17 Justin Glaze   Suncoast 23.46
24 David Joseph SO Miami Carol City 24.06
28 Omair Stewart JR Miami Norland 24.19
45 Brandon Marquette SO Cypress Bay 26.86
  Jarvis Jones SR Dunbar DNS
  Tyler Garcia 7 SLAM (Miami) DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Derrick Cruickshank Senior Royal Palm Beach 22.46
15 Joseph Eaford JR Miami Carol City 23.37
22 Julian Griffin JR Northeast (OP) 23.72
26 Demitrias Dorcely SR Hallandale 24.07
33 Derrick Thomas SO Hollywood Hills 24.89
35 Matthew Galardi FR Suncoast 25.04
  Jamari Clarke JR Somerset Prep (NL) DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Torrie Cox JR Chaminade-Madonna 22.26
5 Winfred Porter JR Seminole Ridge 22.69
20 Raphael Charistil SR Hallandale 23.65
46 Jalon Howard SR Miami Norland 27.37
47 Daniel Scariti FR Dwyer 28.16
  Demetric Ellison JR Somerset Prep (NL) DNS
  Alvian Doughty JR SLAM (Miami) DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Demarcus Allen JR Dillard 22.63
11 Tiwan Mccloud SO Hallandale 23.24
38 Samay Saxena JR Dwyer 25.77
43 Justin Kelly SO Suncoast 26.69
  Joseph Flemming SO Cypress Bay DNS
  Chase Barrett JR NSU University School DNS
  Willie Sweat SR Northeast (OP) DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Trent Henry SO Miami Jackson 23.19
14 Justin Mosley SO Chaminade-Madonna 23.29
30 Marquay West JR Miami Carol City 24.36
37 Joshua Johnson JR Cypress Bay 25.42
41 Amari Freeman JR Pompano Beach 26.18
  Romello Brinson JR Miami Northwestern DNS
  Jaden Harris FR Dillard DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: 5.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Jordan Alexander JR Miami Jackson 22.77
21 Sterling St-Cyr   Suncoast 23.67
23 Gevonte Henry Senior South Plantation 24.03
39 Dwain Walters FR Pompano Beach 25.99
  Tristan Bush 8 SLAM (Miami) DNS
  Brandon Chatman JR Chaminade-Madonna DNS
  Antonio Parker JR Dwyer DNS
  Devaughn Mortimer SO Dillard DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Joshua Keller SR Cypress Bay 22.96
11 D'Angelo Ponds FR Chaminade-Madonna 23.24
27 jiraye shirley SO Royal Palm Beach 24.14
34 Michael White JR Pompano Beach 24.91
44 Brian King FR South Plantation 26.74
48 Lucas Bermudez FR SLAM (Miami) 29.43
  Max Balthazar JR NSU University School DNS
  Rohan Hamilton JR Northeast (OP) DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 9
W: 3.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Jebby Desronvil JR Dunbar 23.28
18 John Cannon JR NSU University School 23.55
19 Jordon Myles SR Hallandale 23.56
24 Shedlet Noelsaint JR Northeast (OP) 24.06
32 James McMinnis JR Miami Norland 24.71
40 Vincent Saintilus Jr JR Pompano Beach 26.09
42 Malik Gordon   South Plantation 26.45
  Mckay Olibrice SR Somerset Prep (NL) DNS