February 21, 2020
|
Jupiter - Jupiter, FL
|
Timing: Mogo Timing

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Avery Fronrath 8 King's Academy 6:47.29 4:42.75 5:36.60 10
2 Emily Horgen SR Benjamin School 6:23.25 5:25.07 5:42.18 8
3 Gina Fuca SO Martin County 6:00.36 5:22.61 5:43.20 6
4 Sofia Colon SO Jensen Beach 6:46.02 4:00.86 5:44.08 5
5 Olivia Knier JR Jensen Beach 6:36.49 5:10.30 5:44.77 4
6 Caroline Small SR Benjamin School 4:41.08 7:27.65 5:47.01 3
7 Mia Taylor FR Jupiter 6:21.77 4:50.70 5:50.24 2
8 Morgan Velazquez SR Park Vista 6:49.79 4:21.42 5:53.26 1
9 Riley Phillips SR Park Vista 7:18.54 6:07.23 5:56.53 -
10 Alyssa Benson FR King's Academy 6:39.94 6:54.23 5:57.09 -
11 Jessica Reason FR Park Vista 6:59.87 7:03.46 5:58.86 -
12 Alexa Hanssen FR Jupiter 7:05.29 5:21.74 6:09.81 -
13 Lilly Chavez FR Dwyer 7:37.80 4:46.59 6:12.19 -
14 Lynn Deng SR Suncoast 4:37.65 5:43.21 6:25.62 -
15 Sophia Poirier FR Martin County 7:20.86 8:23.28 6:30.14 -
16 Lauran Simms SO Miami Southridge 5:52.07 6:11.85 6:35.58 -
17 Nicole Ignatowicz SR Jupiter 5:57.67 6:01.69 6:41.87 -
18 Olivia Zayas SR Jensen Beach 4:43.19 8:41.87 6:44.55 -
19 Karsyn Baughman SO Suncoast 8:03.43 7:22.81 6:46.24 -
20 Ali Brown SO Benjamin School 6:18.47 8:04.27 6:46.95 -
21 Laurali Firestone FR Martin County 6:35.06 9:00.61 6:55.85 -
22 melanie donis FR Goleman 7:54.70 4:55.65 6:56.40 -
23 Holly Coughlan SO St. Andrew's 8:50.50 7:13.66 7:01.03 -
24 Camila Fred SR Dreyfoos 7:39.29 5:00.47 7:09.24 -
25 Jessica Lickstein SO Dwyer 5:38.02 5:12.02 7:13.36 -
26 sharon ramirez FR Goleman 9:16.61 5:41.85 7:18.27 -
27 Sydney Schiff 7 Pine School 8:19.69 6:29.14 7:22.20 -
28 melanie fernander FR Goleman 8:13.53 8:08.74 7:59.15 -
  Annabel Roach SO Dwyer DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Alyssa Benson FR King's Academy 5:57.09 6:57.80 5:35.67 -
12 Alexa Hanssen FR Jupiter 6:09.81 6:54.19 5:25.44 -
14 Lynn Deng SR Suncoast 6:25.62 7:04.19 6:52.62 -
17 Nicole Ignatowicz SR Jupiter 6:41.87 7:22.06 6:21.78 -
19 Karsyn Baughman SO Suncoast 6:46.24 6:38.12 4:48.43 -
20 Ali Brown SO Benjamin School 6:46.95 8:28.69 8:16.48 -
21 Laurali Firestone FR Martin County 6:55.85 7:33.28 4:55.26 -
22 melanie donis FR Goleman 6:56.40 6:10.60 8:44.67 -
23 Holly Coughlan SO St. Andrew's 7:01.03 5:24.20 6:10.51 -
24 Camila Fred SR Dreyfoos 7:09.24 7:13.54 9:13.72 -
26 sharon ramirez FR Goleman 7:18.27 6:30.06 5:24.32 -
28 melanie fernander FR Goleman 7:59.15 5:54.57 8:37.49 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Avery Fronrath 8 King's Academy 4:29.28 5:36.60 6:23.73 6:27.09 5:29.87 10
2 Emily Horgen SR Benjamin School 7:17.99 5:42.18 4:30.33 4:44.01 4:50.86 8
3 Gina Fuca SO Martin County 6:38.12 5:43.20 4:51.72 6:44.98 6:41.55 6
4 Sofia Colon SO Jensen Beach 4:24.95 5:44.08 4:42.15 5:06.24 4:04.30 5
5 Olivia Knier JR Jensen Beach 6:12.36 5:44.77 7:00.62 7:04.07 6:22.70 4
6 Caroline Small SR Benjamin School 6:46.01 5:47.01 4:41.08 4:58.43 7:03.36 3
7 Mia Taylor FR Jupiter 6:11.26 5:50.24 5:15.22 6:04.25 4:36.69 2
8 Morgan Velazquez SR Park Vista 7:21.58 5:53.26 4:32.01 4:35.55 7:07.45 1
9 Riley Phillips SR Park Vista 4:45.23 5:56.53 5:42.27 5:52.97 7:36.36 -
11 Jessica Reason FR Park Vista 7:07.05 5:58.86 6:02.45 6:38.34 7:24.99 -
13 Lilly Chavez FR Dwyer 5:12.64 6:12.19 5:57.31 6:12.19 5:23.81 -
15 Sophia Poirier FR Martin County 7:52.07 6:30.14 6:10.64 7:20.86 5:35.52 -
16 Lauran Simms SO Miami Southridge 8:02.61 6:35.58 4:52.73 5:48.11 6:35.58 -
18 Olivia Zayas SR Jensen Beach 5:03.42 6:44.55 4:55.33 5:51.96 5:39.83 -
25 Jessica Lickstein SO Dwyer 5:46.69 7:13.36 5:20.69 6:25.69 5:12.02 -
27 Sydney Schiff 7 Pine School 8:24.11 7:22.20 8:50.64 7:17.78 8:10.85 -
  Annabel Roach SO Dwyer DNS DNS DNS DNS DNS