February 22, 2020
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
|
Timing: Elite Timing

Men's 1,600m Run Open

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Michael Terovolas SR Sunlake 4:55.31 10
2 Cason Meyer SO Sunlake 4:55.96 8
3 Felix Nieves SR Sunlake 4:55.97 6
4 Kevin Beck-Perez JR Jesuit (Tampa) 4:57.03 5
5 Michael Gonzalez SO Plant 5:00.70 4
6 Andres Alfonso-Herrera SO Sunlake 5:01.44 3
7 Cody Smith SO Sunlake 5:01.83   
8 David Koscielniak JR Sunlake 5:06.48   
9 Charles Brazzeal JR Jesuit (Tampa) 5:06.66 2
10 Cole Patrick JR Jesuit (Tampa) 5:09.16 1
11 Jacob Barnes SR Sunlake 5:10.06   
12 Ben Tondre JR Plant 5:15.51 -
13 Maximillian Goserud SO Sunlake 5:17.18   
14 Derek Maxfield JR Alonso 5:18.52 -
15 Johnny Weir FR Jesuit (Tampa) 5:19.06 -
16 Gabriel Frisancho JR Robinson 5:23.17 -
17 Joey Coyle FR Plant 5:24.30 -
18 Nathan Lee FR Sunlake 5:24.99   
19 Raymundo Berrum-Juarez Jr. SO Dunbar 5:26.45 -
20 William Hernandez JR Plant 5:27.59 -
21 Barret Poe FR Tampa Bay HEAT 5:29.02 -
22 Seth Brickman FR Plant 5:30.36 -
23 Grant Shurley   Wiregrass Ranch 5:31.03 -
24 Jayden Georgiev SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:31.98 -
25 Laurenz Baker JR Middleton 5:32.13 -
26 Sandro Lopez-Valmana SO Alonso 5:32.86 -
27 Timothy King   Middleton 5:33.24 -
28 Donovan Feaster JR George Jenkins 5:33.45 -
29 Deegan Fearnow FR Plant City 5:33.54 -
30 Daniel Urbonas SO Land O'Lakes 5:33.73 -
31 Austin Rhoades SR Riverview (Sarasota) 5:34.36 -
32 Clayton Slowick FR Plant 5:34.42 -
33 Kameron Edmundson JR Sunlake 5:34.68   
34 Andy Sebek SR Jesuit (Tampa) 5:34.75 -
35 Evan Tindall JR Plant City 5:35.96 -
36 Martin Ramirez SO Plant 5:36.87 -
37 Mark Rumsey SR Jesuit (Tampa) 5:38.52 -
38 Noble Bynum FR Tampa Bay HEAT 5:38.67 -
39 Dominic Fonseca JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:39.51 -
40 Cameron Howe SO Alonso 5:40.29 -
41 Sebastian Victores SO Alonso 5:40.61 -
42 Vincent Constable Junior Wiregrass Ranch 5:40.83 -
43 Sergio Betancourt SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:41.20 -
44 Eric Mullins SO Riverview (Sarasota) 5:42.65 -
45 Tanner Wolfe FR Braden River 5:42.84 -
46 Benjamin Barton FR Sunlake 5:42.89   
47 Mark Winn 8 Seffner Christian 5:42.98 -
48 Caleb Elliot JR George Jenkins 5:44.24 -
49 Sean Mayfair FR Braden River 5:44.28 -
50 Austin Fleming FR Braden River 5:44.73 -
51 Jacob Potantus FR Plant 5:45.21 -
52 Ben Covert SR Riverview (Sarasota) 5:45.92 -
53 Carlos Barrantes SR Riverview (Sarasota) 5:48.73 -
54 Jason Rennie JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:50.58 -
55 Julian Garcia FR Wiregrass Ranch 5:50.82 -
56 Zachary Schwanzl SO Wiregrass Ranch 5:53.18 -
57 Landon Grover FR Braden River 5:54.07 -
58 Grayson Haupt FR Braden River 5:56.67 -
59 Colin Duong FR Alonso 5:57.24 -
60 Austin Tomlin SO Mitchell 5:57.71 -
61 Bryce Busi FR Braden River 5:57.85 -
62 Andrew Donnelly FR Riverview (Sarasota) 5:59.64 -
63 William Anderson 8 Seffner Christian 6:01.21 -
64 Jacob Leclair JR Robinson 6:02.39 -
65 Scott Bowie JR George Jenkins 6:06.28 -
66 Connor Sleeper Senior Middleton 6:07.67 -
67 Logan Culver SO Alonso 6:08.06 -
68 Evan Herbert SO Plant City 6:10.02 -
69 Adreil Santos FR Alonso 6:11.53 -
70 William Bozeman FR Land O'Lakes 6:11.60 -
71 Michael Williams JR Middleton 6:14.84 -
72 Anthonie Ames SR Alonso 6:16.52 -
73 Fedrick Harris FR Dunbar 6:17.71 -
74 Jimmy Carson FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 6:19.28 -
75 Brandon Schwanzl FR Wiregrass Ranch 6:20.90 -
76 Ashtin Walker JR Braden River 6:21.75 -
77 Sage Marshall SO Middleton 6:22.73 -
78 Nicholas Bohlman FR Riverview (Sarasota) 6:22.87 -
79 Brian Vasquez SO Mulberry 6:22.96 -
80 Isaiah Torres FR Alonso 6:25.59 -
81 Caedan Ortega-Foster SO Robinson 6:26.03 -
82 James Brewster JR Tampa Bay HEAT 6:31.87 -
83 Zane Sheehan FR Land O'Lakes 6:34.36 -
84 Ethan Zerby FR Riverview 6:38.38 -
85 Johan Johnson JR George Jenkins 6:39.59 -
86 Stephen Foshey FR Land O'Lakes 6:39.91 -
87 Edward Murray SR Riverview 6:39.96 -
88 Angel Mayol SO Alonso 6:43.78 -
89 Aldair Rayo Nolasco JR Plant City 6:45.90 -
90 Jeremy Martinez JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 6:47.26 -
91 Julian Wilds SO Alonso 6:47.33 -
92 Arion Medlock FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 6:51.84 -
93 Eli Kurtz FR George Jenkins 6:52.21 -
94 Gary Erneus FR Riverview 6:52.88 -
95 Jermaine Everett JR Middleton 7:09.18 -
96 Zardon Roger SR Tampa Bay HEAT 7:10.22 -
97 Michael Garcia SO Mitchell 7:11.91 -
98 Ricardo Rosado JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 7:21.63 -
99 Patrick Miller FR Alonso 7:25.54 -
100 Merlin Pacheco SR Alonso 7:26.52 -
101 Henry Chadwell FR Tampa Bay HEAT 7:31.37 -
102 Deon Ferrer SO Middleton 7:38.30 -
103 Jeff Lubinski SO Middleton 8:41.65 -
  Derek Lamvermeyer JR Riverview DNF   
  Jonathan Gallimore JR Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Tyler Warren SO Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Jehlani Warren SR Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Dernere Jones SO Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Andrew Aquino FR Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Ameen Saed JR Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Andrew Burgess SO Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Jude Goletz SO Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Jalen Warren SR Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Andrew Jiminez JR Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Jovanni Ocampo JR Dunbar DNS   
  Kevin Castrejon SR Dunbar DNS   
  Shaun Salters SO Dunbar DNS   
  Rony Benito JR Dunbar DNS   
  Juan Amieva SO Dunbar DNS   
  Omar El Mahdi FR Lakewood Ranch DNS   
  Peter Fisichella JR Lakewood Ranch DNS   
  Peyton Eveloff SO Lakewood Ranch DNS   
  John Kaaa FR Riverview DNS   
  Marcus Cleophat SO Riverview DNS   
  Andrew Larson JR Riverview DNS   
  Frantz Arens SO Riverview DNS   
  Lozier Mackey SO Riverview DNS   
  Christopher Wilson SR Riverview DNS   
  Jai Allen SO Riverview DNS   
  Caiden Heald FR Riverview DNS   
  Nicholas Arens SO Riverview DNS   
  Henry Moore FR Wiregrass Ranch DNS   
  Ethan Cedre   Wiregrass Ranch DNS   
  James Little Senior Wiregrass Ranch DNS   
  Kyle Smith SO Wiregrass Ranch DNS   
  Jude Mullen 8 Seffner Christian DNS   
  Evan Carpenter SO Mitchell DNS   
  Logan Izzo JR Mitchell DNS   
  Addison Cooper SO Mitchell DNS   
  Anthony Simmons SR Freedom (Tampa) DNS   
  Owen Smith JR Freedom (Tampa) DNS   
  Matthew Jeffries SR Freedom (Tampa) DNS   
  Justin Amezquita SO Freedom (Tampa) DNS   
  Ethan Fuhrmeister SR Freedom (Tampa) DNS   
  Loc Nguyen SO Freedom (Tampa) DNS   
  William Douglass SO Freedom (Tampa) DNS   
  Jalen Redding SR Freedom (Tampa) DNS   
  Gael Sacaza SO Freedom (Tampa) DNS   
  Zachary Slocum FR Freedom (Tampa) DNS   
  Frederick Gruner FR Freedom (Tampa) DNS   
  Andrew Cory JR Freedom (Tampa) DNS   
  Jeremy Molina SR Robinson DNS   
  Tomas Montero JR Robinson DNS   
  Alex Boris SO Riverview (Sarasota) DNS   
  Domenic Maglio JR Riverview (Sarasota) DNS   
  Jonathan Vinson FR Riverview (Sarasota) DNS   
  John Gross SO Land O'Lakes DNS   
  Riley Palmer FR Land O'Lakes DNS   
  Braden Mitchell JR Land O'Lakes DNS   
  Jackson Richardson FR Land O'Lakes DNS   
  Sean Doherty SR Jesuit (Tampa) DNS   
  Nick Teller SR Jesuit (Tampa) DNS   
  Danny O'Leary SO Jesuit (Tampa) DNS   
  Isaac Addison SO Jesuit (Tampa) DNS   
  Jeff Buyak JR Jesuit (Tampa) DNS   
  Cameron James SO Jesuit (Tampa) DNS   
  Andrew Fredericks FR Jesuit (Tampa) DNS   
  Alexandro Jean JR George Jenkins DNS   
  Henry Zhinin JR George Jenkins DNS   
  Hector Yoc Baltazar FR George Jenkins DNS   
  Jakson Bozied FR Alonso DNS   
  Ian Ludlam FR Alonso DNS   
  Connor Caravella SO Alonso DNS   
  Tevin Mukudi JR Alonso DNS   
  Zack Kremkau FR Alonso DNS   
Men's 1,600m Run Open Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Derek Maxfield JR Alonso 5:18.52 -
44 Eric Mullins SO Riverview (Sarasota) 5:42.65 -
45 Tanner Wolfe FR Braden River 5:42.84 -
47 Mark Winn 8 Seffner Christian 5:42.98 -
49 Sean Mayfair FR Braden River 5:44.28 -
54 Jason Rennie JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:50.58 -
60 Austin Tomlin SO Mitchell 5:57.71 -
69 Adreil Santos FR Alonso 6:11.53 -
71 Michael Williams JR Middleton 6:14.84 -
76 Ashtin Walker JR Braden River 6:21.75 -
80 Isaiah Torres FR Alonso 6:25.59 -
88 Angel Mayol SO Alonso 6:43.78 -
90 Jeremy Martinez JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 6:47.26 -
91 Julian Wilds SO Alonso 6:47.33 -
92 Arion Medlock FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 6:51.84 -
96 Zardon Roger SR Tampa Bay HEAT 7:10.22 -
98 Ricardo Rosado JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 7:21.63 -
99 Patrick Miller FR Alonso 7:25.54 -
100 Merlin Pacheco SR Alonso 7:26.52 -
  Loc Nguyen SO Freedom (Tampa) DNS   
  Tevin Mukudi JR Alonso DNS   
  Tyler Warren SO Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Jehlani Warren SR Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Ameen Saed JR Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Owen Smith JR Freedom (Tampa) DNS   
  Braden Mitchell JR Land O'Lakes DNS   
  Jonathan Vinson FR Riverview (Sarasota) DNS   
  Jalen Warren SR Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Gael Sacaza SO Freedom (Tampa) DNS   
  Jalen Redding SR Freedom (Tampa) DNS   
  Anthony Simmons SR Freedom (Tampa) DNS   
Men's 1,600m Run Open Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Andres Alfonso-Herrera SO Sunlake 5:01.44 3
13 Maximillian Goserud SO Sunlake 5:17.18   
18 Nathan Lee FR Sunlake 5:24.99   
24 Jayden Georgiev SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:31.98 -
25 Laurenz Baker JR Middleton 5:32.13 -
33 Kameron Edmundson JR Sunlake 5:34.68   
46 Benjamin Barton FR Sunlake 5:42.89   
50 Austin Fleming FR Braden River 5:44.73 -
53 Carlos Barrantes SR Riverview (Sarasota) 5:48.73 -
57 Landon Grover FR Braden River 5:54.07 -
58 Grayson Haupt FR Braden River 5:56.67 -
61 Bryce Busi FR Braden River 5:57.85 -
62 Andrew Donnelly FR Riverview (Sarasota) 5:59.64 -
67 Logan Culver SO Alonso 6:08.06 -
72 Anthonie Ames SR Alonso 6:16.52 -
74 Jimmy Carson FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 6:19.28 -
77 Sage Marshall SO Middleton 6:22.73 -
78 Nicholas Bohlman FR Riverview (Sarasota) 6:22.87 -
82 James Brewster JR Tampa Bay HEAT 6:31.87 -
85 Johan Johnson JR George Jenkins 6:39.59 -
95 Jermaine Everett JR Middleton 7:09.18 -
102 Deon Ferrer SO Middleton 7:38.30 -
103 Jeff Lubinski SO Middleton 8:41.65 -
  Jakson Bozied FR Alonso DNS   
  Domenic Maglio JR Riverview (Sarasota) DNS   
  Alex Boris SO Riverview (Sarasota) DNS   
  Frederick Gruner FR Freedom (Tampa) DNS   
  Andrew Jiminez JR Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Dernere Jones SO Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Andrew Aquino FR Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Andrew Burgess SO Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
Men's 1,600m Run Open Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
66 Connor Sleeper Senior Middleton 6:07.67 -
75 Brandon Schwanzl FR Wiregrass Ranch 6:20.90 -
79 Brian Vasquez SO Mulberry 6:22.96 -
81 Caedan Ortega-Foster SO Robinson 6:26.03 -
83 Zane Sheehan FR Land O'Lakes 6:34.36 -
84 Ethan Zerby FR Riverview 6:38.38 -
86 Stephen Foshey FR Land O'Lakes 6:39.91 -
87 Edward Murray SR Riverview 6:39.96 -
89 Aldair Rayo Nolasco JR Plant City 6:45.90 -
93 Eli Kurtz FR George Jenkins 6:52.21 -
94 Gary Erneus FR Riverview 6:52.88 -
97 Michael Garcia SO Mitchell 7:11.91 -
101 Henry Chadwell FR Tampa Bay HEAT 7:31.37 -
  John Gross SO Land O'Lakes DNS   
  Justin Amezquita SO Freedom (Tampa) DNS   
  Riley Palmer FR Land O'Lakes DNS   
  Logan Izzo JR Mitchell DNS   
  Kyle Smith SO Wiregrass Ranch DNS   
  James Little Senior Wiregrass Ranch DNS   
  Peter Fisichella JR Lakewood Ranch DNS   
  John Kaaa FR Riverview DNS   
  Marcus Cleophat SO Riverview DNS   
  Frantz Arens SO Riverview DNS   
  Lozier Mackey SO Riverview DNS   
  Christopher Wilson SR Riverview DNS   
  Jai Allen SO Riverview DNS   
  Caiden Heald FR Riverview DNS   
  Nicholas Arens SO Riverview DNS   
  Jonathan Gallimore JR Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
Men's 1,600m Run Open Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 William Hernandez JR Plant 5:27.59 -
26 Sandro Lopez-Valmana SO Alonso 5:32.86 -
29 Deegan Fearnow FR Plant City 5:33.54 -
30 Daniel Urbonas SO Land O'Lakes 5:33.73 -
31 Austin Rhoades SR Riverview (Sarasota) 5:34.36 -
38 Noble Bynum FR Tampa Bay HEAT 5:38.67 -
39 Dominic Fonseca JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:39.51 -
43 Sergio Betancourt SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:41.20 -
48 Caleb Elliot JR George Jenkins 5:44.24 -
51 Jacob Potantus FR Plant 5:45.21 -
63 William Anderson 8 Seffner Christian 6:01.21 -
64 Jacob Leclair JR Robinson 6:02.39 -
65 Scott Bowie JR George Jenkins 6:06.28 -
68 Evan Herbert SO Plant City 6:10.02 -
70 William Bozeman FR Land O'Lakes 6:11.60 -
73 Fedrick Harris FR Dunbar 6:17.71 -
  Alexandro Jean JR George Jenkins DNS   
  Henry Zhinin JR George Jenkins DNS   
  Connor Caravella SO Alonso DNS   
  Hector Yoc Baltazar FR George Jenkins DNS   
  Shaun Salters SO Dunbar DNS   
  Henry Moore FR Wiregrass Ranch DNS   
  Jackson Richardson FR Land O'Lakes DNS   
  Omar El Mahdi FR Lakewood Ranch DNS   
  Tomas Montero JR Robinson DNS   
  Jeremy Molina SR Robinson DNS   
  Matthew Jeffries SR Freedom (Tampa) DNS   
  Zack Kremkau FR Alonso DNS   
Men's 1,600m Run Open Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Gabriel Frisancho JR Robinson 5:23.17 -
17 Joey Coyle FR Plant 5:24.30 -
21 Barret Poe FR Tampa Bay HEAT 5:29.02 -
22 Seth Brickman FR Plant 5:30.36 -
27 Timothy King   Middleton 5:33.24 -
28 Donovan Feaster JR George Jenkins 5:33.45 -
32 Clayton Slowick FR Plant 5:34.42 -
35 Evan Tindall JR Plant City 5:35.96 -
36 Martin Ramirez SO Plant 5:36.87 -
40 Cameron Howe SO Alonso 5:40.29 -
41 Sebastian Victores SO Alonso 5:40.61 -
42 Vincent Constable Junior Wiregrass Ranch 5:40.83 -
52 Ben Covert SR Riverview (Sarasota) 5:45.92 -
55 Julian Garcia FR Wiregrass Ranch 5:50.82 -
56 Zachary Schwanzl SO Wiregrass Ranch 5:53.18 -
59 Colin Duong FR Alonso 5:57.24 -
  Derek Lamvermeyer JR Riverview DNF   
  Ian Ludlam FR Alonso DNS   
  Zachary Slocum FR Freedom (Tampa) DNS   
  Jovanni Ocampo JR Dunbar DNS   
  Kevin Castrejon SR Dunbar DNS   
  Juan Amieva SO Dunbar DNS   
  Peyton Eveloff SO Lakewood Ranch DNS   
  Andrew Larson JR Riverview DNS   
  Ethan Cedre   Wiregrass Ranch DNS   
  Jude Mullen 8 Seffner Christian DNS   
  Ethan Fuhrmeister SR Freedom (Tampa) DNS   
  William Douglass SO Freedom (Tampa) DNS   
  Jude Goletz SO Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
Men's 1,600m Run Open Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Michael Terovolas SR Sunlake 4:55.31 10
2 Cason Meyer SO Sunlake 4:55.96 8
3 Felix Nieves SR Sunlake 4:55.97 6
4 Kevin Beck-Perez JR Jesuit (Tampa) 4:57.03 5
5 Michael Gonzalez SO Plant 5:00.70 4
7 Cody Smith SO Sunlake 5:01.83   
8 David Koscielniak JR Sunlake 5:06.48   
9 Charles Brazzeal JR Jesuit (Tampa) 5:06.66 2
10 Cole Patrick JR Jesuit (Tampa) 5:09.16 1
11 Jacob Barnes SR Sunlake 5:10.06   
12 Ben Tondre JR Plant 5:15.51 -
15 Johnny Weir FR Jesuit (Tampa) 5:19.06 -
19 Raymundo Berrum-Juarez Jr. SO Dunbar 5:26.45 -
23 Grant Shurley   Wiregrass Ranch 5:31.03 -
34 Andy Sebek SR Jesuit (Tampa) 5:34.75 -
37 Mark Rumsey SR Jesuit (Tampa) 5:38.52 -
  Sean Doherty SR Jesuit (Tampa) DNS   
  Rony Benito JR Dunbar DNS   
  Andrew Fredericks FR Jesuit (Tampa) DNS   
  Cameron James SO Jesuit (Tampa) DNS   
  Jeff Buyak JR Jesuit (Tampa) DNS   
  Evan Carpenter SO Mitchell DNS   
  Isaac Addison SO Jesuit (Tampa) DNS   
  Addison Cooper SO Mitchell DNS   
  Andrew Cory JR Freedom (Tampa) DNS   
  Danny O'Leary SO Jesuit (Tampa) DNS   
  Nick Teller SR Jesuit (Tampa) DNS