February 22, 2020
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jais Ward 8 IMG Academy 5:13.09 3:42.30 10
2 Emma Noel JR Winter Park 5:21.61 5:40.91 8
3 Jazlyn Dailey SO Winter Park 5:22.59 5:19.37 6
4 Brooke Mullins JR Harmony 5:24.14 5:46.83 5
5 Anna Sentner SR George Jenkins 5:31.95 4:05.65 4
6 Hannah Martin SR South Fork 5:33.77 6:57.22 3
7 Vivian Byrnes SO Timber Creek 5:35.60 4:28.48 2
8 Maya Lis FR Dr. Phillips 5:36.06 4:38.93 1
9 Julia Reitz FR Winter Park 5:46.12 4:09.21 -
10 Mia Andreae FR IMG Academy 5:47.34 4:23.98 -
11 Keelyn Barrier FR Timber Creek 5:50.96 6:01.49 -
12 Hannah Kacer FR Timber Creek 5:52.05 7:30.63 -
13 Hannah Claytor FR Dr. Phillips 5:54.01 6:18.79 -
14 Gabriela Lugo Pardo SR St. Cloud 5:54.68 7:12.71 -
15 Madeline Weiler SO South Fork 5:55.12 5:40.92 -
16 Roxanne Deisseroth Senior Dr. Phillips 5:59.30 5:16.19 -
17 Ariana Ramos Mercado JR Harmony 6:02.15 5:00.59 -
18 Brooke Hawkins JR South Fork 6:03.69 5:23.69 -
19 Payton Rusk FR George Jenkins 6:08.67 6:16.05 -
20 Sage Koury JR George Jenkins 6:08.95 5:39.44 -
21 Allison Stromberg SO Seminole (Sanford) 6:12.01 6:04.57 -
22 Melanie Estes SO Viera 6:15.69 7:57.13 -
23 Autumn Kloth SO Lake Wales 6:16.71 5:35.28 -
24 Brooke Siviter JR Viera 6:18.72 7:23.11 -
25 Karina Pagan Ortiz FR Ridge Community 6:21.37 6:02.31 -
26 Lauren Barnes SR Seminole (Sanford) 6:22.37 6:26.20 -
27 Tiana Rivera SR St. Cloud 6:24.28 4:40.53 -
28 Brianna Torres SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:28.82 4:47.73 -
29 Alanis Soler SO Colonial 6:28.90 7:15.57 -
30 Valeria Gonzalez 7 City of Life Christian 6:29.09 6:05.75 -
31 Luisa Ribeiro SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:29.37 5:54.33 -
32 Kaylah Robinson FR Rockledge 6:39.45 8:15.32 -
33 Kaitlyn Harkema FR City of Life Christian 6:39.49 5:27.59 -
34 Caroline Noack SO Cocoa Beach 6:40.60 8:16.75 -
35 Kira Schwandt FR Rockledge 6:44.95 5:32.06 -
36 Kayla Hall SO Seminole (Sanford) 6:49.47 7:42.71 -
37 Mya Iturralde FR East River 6:50.79 6:54.90 -
38 Lillian Nguyen JR Lake Nona 6:52.83 5:09.63 -
39 Kaitlyn Thurner SO Viera 6:53.85 5:35.22 -
40 Fidah Kabwita SO Cypress Creek 6:54.01 6:58.15 -
41 Devin Pelikan SO Melbourne 7:00.81 5:32.44 -
42 Ashley Simon SO St. Cloud 7:02.50 6:16.03 -
43 Gabby Luna 6 City of Life Christian 7:03.21 6:16.66 -
44 Lauren Armstrong SO Lake Nona 7:07.95 8:29.26 -
45 Noel Wiltz FR Lake Nona 7:09.97 8:01.57 -
46 Jadyn Grotjan JR Discovery 7:17.72 5:58.93 -
47 Victoria Bergstrom SO Melbourne 7:32.06 9:38.64 -
48 Alyssa Figueroa SO East River 9:10.41 6:30.80 -
  Rocio Gonzalez-Lopez SO Lake Wales DNS DNS   
  Olivia Lamontagne SR East River DNS DNS   
  Shernika Jean Simon JR Cypress Creek DNS DNS   
  Yarianna Cuevas SR Cypress Creek DNS DNS   
  JoseFina Jeffers FR Discovery DNS DNS   
  Grace Bennett   Cocoa Beach DNS DNS   
  Miya Burton FR Space Coast DNS DNS   
  Sarah Ogden SO Cocoa Beach DNS DNS   
  Gabriela Paes JR Bartow DNS DNS   
  Alisha Saint Charles JR Liberty DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jais Ward 8 IMG Academy 5:13.09 4:04.21 3:39.17 10
2 Emma Noel JR Winter Park 5:21.61 4:36.59 6:09.86 8
3 Jazlyn Dailey SO Winter Park 5:22.59 4:34.21 4:08.40 6
4 Brooke Mullins JR Harmony 5:24.14 5:30.63 4:25.80 5
5 Anna Sentner SR George Jenkins 5:31.95 4:28.88 6:28.39 4
6 Hannah Martin SR South Fork 5:33.77 6:40.53 7:00.55 3
7 Vivian Byrnes SO Timber Creek 5:35.60 6:19.23 7:06.22 2
8 Maya Lis FR Dr. Phillips 5:36.06 5:15.90 4:18.77 1
9 Julia Reitz FR Winter Park 5:46.12 7:16.12 5:01.13 -
10 Mia Andreae FR IMG Academy 5:47.34 5:40.40 4:13.56 -
11 Keelyn Barrier FR Timber Creek 5:50.96 5:50.96 6:22.55 -
12 Hannah Kacer FR Timber Creek 5:52.05 5:41.49 4:59.25 -
13 Hannah Claytor FR Dr. Phillips 5:54.01 4:46.75 4:32.59 -
14 Gabriela Lugo Pardo SR St. Cloud 5:54.68 5:58.23 6:05.32 -
15 Madeline Weiler SO South Fork 5:55.12 6:09.33 4:37.00 -
16 Roxanne Deisseroth Senior Dr. Phillips 5:59.30 4:47.44 5:05.41 -
19 Payton Rusk FR George Jenkins 6:08.67 5:57.61 7:55.59 -
22 Melanie Estes SO Viera 6:15.69 4:22.99 5:30.61 -
24 Brooke Siviter JR Viera 6:18.72 7:38.26 7:38.26 -
  Olivia Lamontagne SR East River DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Ariana Ramos Mercado JR Harmony 5:58.53 5:25.94 5:51.29 6:02.15 4:42.48 -
18 Brooke Hawkins JR South Fork 5:27.33 6:14.60 5:41.87 6:03.69 5:27.33 -
20 Sage Koury JR George Jenkins 5:32.06 4:55.16 7:44.88 6:08.95 4:33.03 -
21 Allison Stromberg SO Seminole (Sanford) 4:35.29 7:45.02 7:59.90 6:12.01 6:38.05 -
23 Autumn Kloth SO Lake Wales 7:50.89 6:12.95 6:24.25 6:16.71 5:20.21 -
25 Karina Pagan Ortiz FR Ridge Community 5:39.42 6:21.37 5:27.98 6:21.37 8:08.16 -
26 Lauren Barnes SR Seminole (Sanford) 4:54.43 4:58.25 7:57.97 6:22.37 7:38.85 -
27 Tiana Rivera SR St. Cloud 6:08.91 6:24.28 7:37.30 6:24.28 6:24.28 -
28 Brianna Torres SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 8:17.69 8:13.81 8:17.69 6:28.82 5:34.39 -
29 Alanis Soler SO Colonial 6:13.35 6:44.46 7:58.35 6:28.90 7:50.57 -
30 Valeria Gonzalez 7 City of Life Christian 6:44.66 7:27.46 6:52.44 6:29.09 8:21.93 -
31 Luisa Ribeiro SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 8:10.61 5:23.18 5:54.33 6:29.37 5:58.22 -
33 Kaitlyn Harkema FR City of Life Christian 6:43.49 5:11.61 6:11.53 6:39.49 8:27.36 -
34 Caroline Noack SO Cocoa Beach 8:28.77 5:36.51 8:32.77 6:40.60 7:36.69 -
37 Mya Iturralde FR East River 7:19.55 7:31.87 6:54.90 6:50.79 6:22.04 -
39 Kaitlyn Thurner SO Viera 7:06.27 5:18.67 7:18.69 6:53.85 4:57.98 -
44 Lauren Armstrong SO Lake Nona 6:46.56 5:38.08 7:16.51 7:07.95 5:50.92 -
  Shernika Jean Simon JR Cypress Creek DNS DNS DNS DNS DNS   
  Yarianna Cuevas SR Cypress Creek DNS DNS DNS DNS DNS   
  Grace Bennett   Cocoa Beach DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
32 Kaylah Robinson FR Rockledge 6:39.45 4:39.62 6:03.50 8:07.33 5:31.55 -
35 Kira Schwandt FR Rockledge 6:44.95 5:32.06 6:53.05 7:33.55 5:44.21 -
36 Kayla Hall SO Seminole (Sanford) 6:49.47 4:46.63 4:46.63 6:53.57 5:56.24 -
38 Lillian Nguyen JR Lake Nona 6:52.83 7:50.63 7:58.89 8:03.02 7:21.73 -
40 Fidah Kabwita SO Cypress Creek 6:54.01 7:14.71 5:31.21 7:31.27 5:06.37 -
41 Devin Pelikan SO Melbourne 7:00.81 6:52.40 7:38.69 5:32.44 7:05.02 -
42 Ashley Simon SO St. Cloud 7:02.50 8:27.00 8:10.10 8:01.65 8:10.10 -
43 Gabby Luna 6 City of Life Christian 7:03.21 5:51.27 7:28.61 6:37.82 5:47.04 -
45 Noel Wiltz FR Lake Nona 7:09.97 8:53.17 7:22.87 7:57.27 5:43.98 -
46 Jadyn Grotjan JR Discovery 7:17.72 6:25.20 6:33.95 6:33.95 5:50.18 -
47 Victoria Bergstrom SO Melbourne 7:32.06 9:43.16 5:43.57 8:12.75 9:38.64 -
48 Alyssa Figueroa SO East River 9:10.41 7:53.36 8:15.37 11:55.54 9:37.93 -
  Gabriela Paes JR Bartow DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sarah Ogden SO Cocoa Beach DNS DNS DNS DNS DNS   
  Rocio Gonzalez-Lopez SO Lake Wales DNS DNS DNS DNS DNS   
  Miya Burton FR Space Coast DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alisha Saint Charles JR Liberty DNS DNS DNS DNS DNS   
  JoseFina Jeffers FR Discovery DNS DNS DNS DNS DNS