February 21, 2020
|
Calvary Christian (Clr) - Clearwater, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Moriah Oliveira SR Evangelical Christian 12.63 10
2 Sophie Haag FR Calvary Christian (Clr) 12.78 8
3 Britain Musick SR Lakeland Christian 13.09 6
4 Dalani Miller FR Palmetto 13.59 5
5 Jayda Pinder FR Holy Names 13.63 4
6 Courtney Anderson SO Palmetto 13.69 3
7 Manisha Jackasal JR Seminole 13.73 2
8 Lauryn Tate SR Tampa Catholic 13.75 1
9 Mia Beaubrun SR Palmetto 13.86 -
10 Gonzalez Alex FR Countryside 13.92 -
11 Neveah Entzion FR Clearwater 13.93 -
12 Layla Fleming FR Berkeley Prep 13.94 -
13 Lillian Kudelko SR Indian Rocks Christian 13.95 -
14 Isabella Carrillo JR Circle Christian 13.96 -
15 Samantha Money SR Calvary Christian (Clr) 14.09 -
16 Armani Polland FR Calvary Christian (Clr) 14.10 -
17 Sammie Van Nortwick SO Calvary Christian (Clr) 14.12 -
18 Brooke Besnard SO Berkeley Prep 14.23 -
19 Daijsa Green FR Berkeley Prep 14.24 -
20 Selah Williams JR Circle Christian 14.26 -
21 Evangelina Villanuestre SO Clearwater Central Catholic 14.27 -
22 Ashlyn Spurr FR Calvary Christian (Clr) 14.36 -
23 Nicole Cardona SO Palmetto 14.37 -
24 Arianna Mosley FR Tampa Prep 14.43 -
25 Frida Avitia 8 Indian Rocks Christian 14.45 -
26 Gabrielle Capella 8 Tampa Prep 14.47 -
27 Chloe Williams FR Calvary Christian (Clr) 14.51 -
28 Stephanie Bainbridge JR Carrollwood 14.52 -
29 Angeleena Waaland FR Osceola (Seminole) 14.59 -
30 Tess Sawchuk JR Tampa Catholic 14.76 -
31 Andrea Rogas SO Holy Names 14.87 -
32 Roselyn Hardway FR Circle Christian 14.91 -
33 Jane Myers FR Osceola (Seminole) 15.05 -
34 Alysa Kennedy FR Indian Rocks Christian 15.06 -
35 Anna Boling SO Berkeley Prep 15.07 -
36 Rachel Armstead SO Osceola (Seminole) 15.09 -
37 Nadia Lewis JR Osceola (Seminole) 15.23 -
38 Mia Khan JR Circle Christian 15.25 -
39 Brooke Williams SO Cambridge Christian 15.29 -
40 Gianna Kistner FR Circle Christian 15.35 -
41 Kendle Valido JR Cambridge Christian 15.39 -
42 Grace Stiger SO Circle Christian 15.52 -
43 Sarah Tang SO Indian Rocks Christian 15.52 -
44 Katherine Everson SO Seminole 15.56 -
45 Isabella Palma FR Tampa Prep 15.59 -
46 Arielle Mastrapa SO Circle Christian 15.65 -
47 Christine Johnston FR Calvary Christian (Clr) 15.88 -
48 Roneisha Bolden SO Cambridge Christian 15.91 -
49 Olivia Cicler FR Academy Lakes 15.93 -
50 Lauren Waiters SO Palmetto 15.96 -
51 Lakeshia Johnson FR Victory Christian (LL) 16.12 -
52 Veronika McGinn JR Clearwater Central Catholic 16.16 -
53 Isabela Kline SO Seminole 16.22 -
54 Gaby Algood FR Berkeley Prep 16.28 -
55 Courtney Saathof FR Indian Rocks Christian 16.34 -
56 Kayla Martinell-Smith FR Academy Lakes 16.36 -
57 Jade Dungy SR Cambridge Christian 16.36 -
58 Delaney Crandall FR Clearwater 16.39 -
59 Thea VanMaggelen JR Circle Christian 16.41 -
60 Valeria Revilla FR Classical Prep 16.46 -
61 Nevaeh Morales FR Berkeley Prep 16.46 -
62 Nataley Riggs SR Academy Lakes 16.52 -
63 Valentina Giraldo FR Clearwater Central Catholic 16.82 -
64 Brenda Vega FR Pepin Academy 16.89 -
65 Reagan Collins FR Indian Rocks Christian 16.95 -
66 Grace Owen JR Tampa Catholic 16.99 -
67 Tiare Tozer FR Tampa Prep 17.03 -
68 Emma McKelvy JR Clearwater 17.15 -
69 Julia Reding JR Clearwater 17.21 -
70 Kaleigh Williams SR Pepin Academy 17.41 -
71 Cora Thibodeau SO Seminole 17.57 -
72 Maleah Smith 7 Evangelical Christian 17.58 -
73 Jade Aguilar   Classical Prep 17.61 -
74 Olivia Aguilar SO Tampa Prep 17.66 -
75 Olga Reyes FR Indian Rocks Christian 18.20 -
76 Alicianna Puryear SO Pepin Academy 19.58 -
77 Ellie Mann SR Pepin Academy 19.87 -
78 Megan Saltzgaver SO Pepin Academy 20.02 -
79 Isanni Moody-Adkins JR Pepin Academy 21.15 -
  Katia Hernandez Bautista SR Clearwater Central Catholic 13.93   
  Micaela Vellucci 8 Evangelical Christian NT   
  Jessica Yates 7 Evangelical Christian NT   
  Manon Masso SR Evangelical Christian NT   
  Marlee Appell 7 Evangelical Christian NT   
  Stephanie Underhill 8 Evangelical Christian NT   
  Lillian Crawford 7 Evangelical Christian NT   
  Brynn Schmittendorf SO Seminole NT   
  Serena Baumgart SR Clearwater Central Catholic NT   
  Adriyonna Howard SO Pepin Academy DNS   
  Tionna Waters SR Carrollwood DNS   
  Deondrea Arrington FR Victory Christian (LL) DNS   
  Casselle Schramm FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Janae Pope FR Seminole DNS   
  Peyton Mondello JR Seminole DNS   
  Maddie Lopez FR Lakeland Christian DNS   
  Ugne Koveraite 8 Indian Rocks Christian DNS   
  Alayna Chambers FR Countryside DNS   
  Olivia Bleechington SO Countryside DNS   
  J'adore Jones SO Countryside DNS   
  Keeley Karnes SO Clearwater Central Catholic DNS   
  Nayshala Salas SR Clearwater Central Catholic DNS   
  Sonia Beljic FR Berkeley Prep DNS   
  Emma Watson SO Berkeley Prep DNS   
  Alayyah Washington SR Cambridge Christian DNS   
Girls' 100 Meters Section 1
W: -2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Moriah Oliveira SR Evangelical Christian 12.63 10
2 Sophie Haag FR Calvary Christian (Clr) 12.78 8
3 Britain Musick SR Lakeland Christian 13.09 6
4 Dalani Miller FR Palmetto 13.59 5
6 Courtney Anderson SO Palmetto 13.69 3
8 Lauryn Tate SR Tampa Catholic 13.75 1
29 Angeleena Waaland FR Osceola (Seminole) 14.59 -
Girls' 100 Meters Section 2
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Manisha Jackasal JR Seminole 13.73 2
12 Layla Fleming FR Berkeley Prep 13.94 -
16 Armani Polland FR Calvary Christian (Clr) 14.10 -
17 Sammie Van Nortwick SO Calvary Christian (Clr) 14.12 -
18 Brooke Besnard SO Berkeley Prep 14.23 -
33 Jane Myers FR Osceola (Seminole) 15.05 -
50 Lauren Waiters SO Palmetto 15.96 -
  Janae Pope FR Seminole DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Jayda Pinder FR Holy Names 13.63 4
13 Lillian Kudelko SR Indian Rocks Christian 13.95 -
15 Samantha Money SR Calvary Christian (Clr) 14.09 -
23 Nicole Cardona SO Palmetto 14.37 -
25 Frida Avitia 8 Indian Rocks Christian 14.45 -
  Keeley Karnes SO Clearwater Central Catholic DNS   
  Sonia Beljic FR Berkeley Prep DNS   
  Emma Watson SO Berkeley Prep DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Mia Beaubrun SR Palmetto 13.86 -
14 Isabella Carrillo JR Circle Christian 13.96 -
19 Daijsa Green FR Berkeley Prep 14.24 -
22 Ashlyn Spurr FR Calvary Christian (Clr) 14.36 -
27 Chloe Williams FR Calvary Christian (Clr) 14.51 -
28 Stephanie Bainbridge JR Carrollwood 14.52 -
48 Roneisha Bolden SO Cambridge Christian 15.91 -
  Tionna Waters SR Carrollwood DNS   
Girls' 100 Meters Section 5
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Selah Williams JR Circle Christian 14.26 -
26 Gabrielle Capella 8 Tampa Prep 14.47 -
32 Roselyn Hardway FR Circle Christian 14.91 -
35 Anna Boling SO Berkeley Prep 15.07 -
37 Nadia Lewis JR Osceola (Seminole) 15.23 -
39 Brooke Williams SO Cambridge Christian 15.29 -
  Casselle Schramm FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Alayyah Washington SR Cambridge Christian DNS   
Girls' 100 Meters Section 6
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Rachel Armstead SO Osceola (Seminole) 15.09 -
43 Sarah Tang SO Indian Rocks Christian 15.52 -
44 Katherine Everson SO Seminole 15.56 -
47 Christine Johnston FR Calvary Christian (Clr) 15.88 -
54 Gaby Algood FR Berkeley Prep 16.28 -
58 Delaney Crandall FR Clearwater 16.39 -
61 Nevaeh Morales FR Berkeley Prep 16.46 -
69 Julia Reding JR Clearwater 17.21 -
Girls' 100 Meters Section 9
W: -3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Gonzalez Alex FR Countryside 13.92 -
45 Isabella Palma FR Tampa Prep 15.59 -
46 Arielle Mastrapa SO Circle Christian 15.65 -
55 Courtney Saathof FR Indian Rocks Christian 16.34 -
71 Cora Thibodeau SO Seminole 17.57 -
75 Olga Reyes FR Indian Rocks Christian 18.20 -
79 Isanni Moody-Adkins JR Pepin Academy 21.15 -
  Ugne Koveraite 8 Indian Rocks Christian DNS   
Girls' 100 Meters Section 10
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Arianna Mosley FR Tampa Prep 14.43 -
49 Olivia Cicler FR Academy Lakes 15.93 -
64 Brenda Vega FR Pepin Academy 16.89 -
74 Olivia Aguilar SO Tampa Prep 17.66 -
76 Alicianna Puryear SO Pepin Academy 19.58 -
78 Megan Saltzgaver SO Pepin Academy 20.02 -
  Adriyonna Howard SO Pepin Academy DNS   
  Peyton Mondello JR Seminole DNS   
Girls' 100 Meters Section 11
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Andrea Rogas SO Holy Names 14.87 -
41 Kendle Valido JR Cambridge Christian 15.39 -
53 Isabela Kline SO Seminole 16.22 -
65 Reagan Collins FR Indian Rocks Christian 16.95 -
77 Ellie Mann SR Pepin Academy 19.87 -
  Deondrea Arrington FR Victory Christian (LL) DNS   
  Olivia Bleechington SO Countryside DNS   
  J'adore Jones SO Countryside DNS   
Girls' 100 Meters Section 12
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Tess Sawchuk JR Tampa Catholic 14.76 -
38 Mia Khan JR Circle Christian 15.25 -
56 Kayla Martinell-Smith FR Academy Lakes 16.36 -
57 Jade Dungy SR Cambridge Christian 16.36 -
60 Valeria Revilla FR Classical Prep 16.46 -
62 Nataley Riggs SR Academy Lakes 16.52 -
66 Grace Owen JR Tampa Catholic 16.99 -
  Maddie Lopez FR Lakeland Christian DNS   
Girls' 100 Meters Section 13
W: -2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Evangelina Villanuestre SO Clearwater Central Catholic 14.27 -
34 Alysa Kennedy FR Indian Rocks Christian 15.06 -
40 Gianna Kistner FR Circle Christian 15.35 -
42 Grace Stiger SO Circle Christian 15.52 -
51 Lakeshia Johnson FR Victory Christian (LL) 16.12 -
63 Valentina Giraldo FR Clearwater Central Catholic 16.82 -
67 Tiare Tozer FR Tampa Prep 17.03 -
  Alayna Chambers FR Countryside DNS