February 21, 2020
|
Calvary Christian (Clr) - Clearwater, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Solomon Weller SR Indian Rocks Christian 51.89 10
2 Jeremiah Jackson SR Palmetto 54.13 8
3 Jaquez Clemons SR Palmetto 54.50 6
4 David Stanley FR Countryside 54.71 5
5 Adam Sardouk SR Tampa Prep 55.69 4
6 Brett Bush SO Indian Rocks Christian 56.43 3
7 Mason Doyle SO Berkeley Prep 56.48 2
8 Leo Garcia SR Countryside 56.59 1
9 Alden Williams JR Victory Christian (LL) 56.71 -
10 Trent Seidl JR Clearwater Central Catholic 56.79 -
11 Eli Hill JR Lakeland Christian 56.80 -
12 Malik Newsome SR Seminole 57.27 -
13 Noah Pearlman SR Tampa Prep 57.43 -
14 Damon Byrnes-Mitchell SR Countryside 58.05 -
15 Wesley Newsome JR Palmetto 58.68 -
16 Gregory Correa SO Calvary Christian (Clr) 58.71 -
17 William Shell JR Cambridge Christian 58.79 -
18 Jett Smith SR Calvary Christian (Clr) 58.90 -
19 Ben Pike JR Lakeland Christian 59.32 -
20 Max Camuzzi SR Berkeley Prep 59.58 -
21 Alzavien Houston SO Palmetto 59.59 -
22 Torrean Britt JR Seminole 59.81 -
23 Deven Davis SR Calvary Christian (Clr) 59.83 -
24 Cameron Kistner JR Circle Christian 59.84 -
25 Akash Parvataneni JR Carrollwood 1:00.20 -
26 Jack Scarlett FR Tampa Prep 1:00.47 -
27 Jacob Canup SO Evangelical Christian 1:00.57 -
28 Justin Hilber SO Tampa Catholic 1:01.46 -
29 Adian Osborne JR Carrollwood 1:02.15 -
30 Adian Parrow SO Victory Christian (LL) 1:02.57 -
31 Jayden Medlin FR Osceola (Seminole) 1:03.06 -
32 Marcelino Pozo SR Osceola (Seminole) 1:03.12 -
33 Coen Malone SO Tampa Catholic 1:03.42 -
34 Kevin Rivera SO Lakeland Christian 1:03.97 -
35 Alexander Findlay FR Tampa Prep 1:04.07 -
36 Jayden Schueler   Clearwater 1:04.86 -
37 Cole Martucci SO Tampa Catholic 1:04.88 -
38 Issa Jalloh FR Carrollwood 1:05.14 -
39 Jayden Woodson SO Circle Christian 1:05.92 -
40 George Smith SR Berkeley Prep 1:06.39 -
41 Jonah Mitchell SO Circle Christian 1:06.97 -
42 Nicholas Richmond 8 Evangelical Christian 1:07.11 -
43 Kelby Piper SO Evangelical Christian 1:07.26 -
44 Parker Wood SO Osceola (Seminole) 1:08.57 -
45 Terrell Woods SO Academy Lakes 1:09.14 -
46 Tyler Jennings SO Osceola (Seminole) 1:09.24 -
47 Latrell McCrory JR Calvary Christian (Clr) 1:10.55 -
48 Eduardo Perez FR Pepin Academy 1:11.14 -
49 Benjamin Blaylock SO Classical Prep 1:11.80 -
50 Dylan Blalock FR Tampa Catholic 1:16.12 -
51 Myles Marcus JR Pepin Academy 1:19.61 -
52 Josiah Harris JR Pepin Academy 1:29.12 -
  Bailey Purcell SR Seminole DNS   
  Nick Hallenbeck SR Cambridge Christian DNS   
  Gavin Martinez JR Cambridge Christian DNS   
  Jacob Griffith JR Classical Prep DNS   
  Carson Skinner SR Countryside DNS   
  John Oleksak JR Indian Rocks Christian DNS   
  Oluwadamilare Ogunleye Senior Clearwater DNS   
  Javon Krampert JR Indian Rocks Christian DNS   
  Kah'ni Watts 7 Evangelical Christian DNS   
  Deniel Espada   Clearwater DNS   
  Samual Levin FR Academy Lakes DNS   
  Jeff Odongo SR Berkeley Prep DNS   
  Will Nunez JR Victory Christian (LL) DNS   
  Reidel Anthony SR Carrollwood DNS   
  Jacob Snow SR Clearwater DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Solomon Weller SR Indian Rocks Christian 51.89 10
2 Jeremiah Jackson SR Palmetto 54.13 8
3 Jaquez Clemons SR Palmetto 54.50 6
8 Leo Garcia SR Countryside 56.59 1
12 Malik Newsome SR Seminole 57.27 -
14 Damon Byrnes-Mitchell SR Countryside 58.05 -
  Javon Krampert JR Indian Rocks Christian DNS   
  Jeff Odongo SR Berkeley Prep DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 David Stanley FR Countryside 54.71 5
10 Trent Seidl JR Clearwater Central Catholic 56.79 -
15 Wesley Newsome JR Palmetto 58.68 -
17 William Shell JR Cambridge Christian 58.79 -
21 Alzavien Houston SO Palmetto 59.59 -
  Reidel Anthony SR Carrollwood DNS   
  John Oleksak JR Indian Rocks Christian DNS   
  Carson Skinner SR Countryside DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Adam Sardouk SR Tampa Prep 55.69 4
7 Mason Doyle SO Berkeley Prep 56.48 2
9 Alden Williams JR Victory Christian (LL) 56.71 -
18 Jett Smith SR Calvary Christian (Clr) 58.90 -
20 Max Camuzzi SR Berkeley Prep 59.58 -
  Jacob Snow SR Clearwater DNS   
  Deniel Espada   Clearwater DNS   
  Gavin Martinez JR Cambridge Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Gregory Correa SO Calvary Christian (Clr) 58.71 -
22 Torrean Britt JR Seminole 59.81 -
23 Deven Davis SR Calvary Christian (Clr) 59.83 -
27 Jacob Canup SO Evangelical Christian 1:00.57 -
33 Coen Malone SO Tampa Catholic 1:03.42 -
43 Kelby Piper SO Evangelical Christian 1:07.26 -
47 Latrell McCrory JR Calvary Christian (Clr) 1:10.55 -
  Oluwadamilare Ogunleye Senior Clearwater DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Adian Parrow SO Victory Christian (LL) 1:02.57 -
34 Kevin Rivera SO Lakeland Christian 1:03.97 -
36 Jayden Schueler   Clearwater 1:04.86 -
40 George Smith SR Berkeley Prep 1:06.39 -
45 Terrell Woods SO Academy Lakes 1:09.14 -
  Jacob Griffith JR Classical Prep DNS   
  Will Nunez JR Victory Christian (LL) DNS   
  Kah'ni Watts 7 Evangelical Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Cameron Kistner JR Circle Christian 59.84 -
32 Marcelino Pozo SR Osceola (Seminole) 1:03.12 -
35 Alexander Findlay FR Tampa Prep 1:04.07 -
37 Cole Martucci SO Tampa Catholic 1:04.88 -
42 Nicholas Richmond 8 Evangelical Christian 1:07.11 -
44 Parker Wood SO Osceola (Seminole) 1:08.57 -
49 Benjamin Blaylock SO Classical Prep 1:11.80 -
52 Josiah Harris JR Pepin Academy 1:29.12 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Eli Hill JR Lakeland Christian 56.80 -
19 Ben Pike JR Lakeland Christian 59.32 -
26 Jack Scarlett FR Tampa Prep 1:00.47 -
31 Jayden Medlin FR Osceola (Seminole) 1:03.06 -
38 Issa Jalloh FR Carrollwood 1:05.14 -
46 Tyler Jennings SO Osceola (Seminole) 1:09.24 -
50 Dylan Blalock FR Tampa Catholic 1:16.12 -
51 Myles Marcus JR Pepin Academy 1:19.61 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Brett Bush SO Indian Rocks Christian 56.43 3
13 Noah Pearlman SR Tampa Prep 57.43 -
25 Akash Parvataneni JR Carrollwood 1:00.20 -
28 Justin Hilber SO Tampa Catholic 1:01.46 -
29 Adian Osborne JR Carrollwood 1:02.15 -
39 Jayden Woodson SO Circle Christian 1:05.92 -
41 Jonah Mitchell SO Circle Christian 1:06.97 -
48 Eduardo Perez FR Pepin Academy 1:11.14 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Samual Levin FR Academy Lakes DNS   
  Bailey Purcell SR Seminole DNS   
  Nick Hallenbeck SR Cambridge Christian DNS