February 21, 2020
|
Bishop Verot - Ft. Myers, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kolton Pickard SO Estero 4:39.70 10
2 Zachary Dale SR Estero 4:51.72 8
3 Jonathan Edwards SR Fort Myers 4:53.31 6
4 Benjamin Sweiderk SR Venice 4:58.24 5
5 Jared Olitsky JR Estero 4:58.45 4
6 Cooper Banks FR Bishop Verot 4:59.96 3
7 Matthew Finck SO Lemon Bay 5:00.11 2
8 Edgar Laureano SR Estero 5:00.84 1
9 Thomas Blem JR Lemon Bay 5:03.72 -
10 Alberto Teijelo JR Venice 5:04.19 -
11 Benjamin Tucker SR Lemon Bay 5:07.95 -
12 Timmy Schultz FR Fort Myers 5:08.34 -
13 Mathew Weiler SO Fort Myers 5:10.53 -
14 Carlos Cordero SO Island Coast 5:12.09 -
15 Andrew McCallion SR Canterbury (FM) 5:14.43 -
16 Calvin Sweiderk JR Venice 5:15.90 -
17 Tim Leung SR Fort Myers 5:17.80 -
18 Joseph Flecha FR Island Coast 5:20.12 -
19 Teddy Becotte SR Community School (Naples) 5:20.57 -
20 Owen Garton Senior Bishop Verot 5:21.21 -
21 Hunter Beam SO First Baptist (Naples) 5:21.31 -
22 Trenton Gutridge SR Riverdale 5:25.03 -
23 Jacob Perry SO Lemon Bay 5:25.64 -
24 Calvin O'Dell FR First Baptist (Naples) 5:26.73 -
25 Michael Gaffney SO Venice 5:28.74 -
26 Grant Kaminer SO Cypress Lake 5:30.43 -
27 Spencer Sommerville SO First Baptist (Naples) 5:30.62 -
28 Jayson Martinez JR South Fort Myers 5:34.28 -
29 Mark Shapic SR Donahue Academy 5:35.08 -
30 Xavier Piazza SO Cape Coral 5:39.80 -
31 Nash Walker JR First Baptist (Naples) 5:43.55 -
32 Gaston Salvador SO Cape Coral 5:45.37 -
33 Wyatt Braddock JR Island Coast 5:46.51 -
34 Andrew Graham FR Donahue Academy 5:46.91 -
35 Alex Mars SR Oasis 5:47.46 -
36 Cooper Bisbe SO Cape Coral 5:47.87 -
37 Nathan Horvath SO Riverdale 5:47.90 -
38 Colin Johnson SO South Fort Myers 5:49.78 -
39 Noah Mack SO Island Coast 5:50.37 -
40 Maxwell Ahmedi SR Cape Coral 5:50.77 -
41 Nevan Walkuski 8 Community Christian (PC) 5:52.19 -
42 Hazael Troche SO North Fort Myers 5:58.36 -
43 Adam Castello FR Community Christian (PC) 5:59.58 -
44 Stavros Maillakakis FR Cypress Lake 6:07.15 -
45 Daniel Sanchez FR East Lee County 6:07.71 -
46 Adam Lenardson SO Donahue Academy 6:20.52 -
47 Jeremya Hodge JR East Lee County 7:09.65 -
  Mattias Flamholc SO North Fort Myers DNS   
  Bryce Dennis 8 Community Christian (PC) DNS   
  John Mertz Junior Bishop Verot DNS   
  Alexis Leon SO South Fort Myers DNS   
  Victor Lopez JR South Fort Myers DNS   
  Matthew Henfield SO Tabernacle Baptist Academy DNS   
  Lewis Stuart JR Tabernacle Baptist Academy DNS   
  Josh Fulham SO North Fort Myers DNS   
  Winston Fairchild   Donahue Academy DNS   
  William Fraser-Nash SO North Fort Myers DNS   
  Henry Craft SO Community Christian (PC) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kolton Pickard SO Estero 4:39.70 10
2 Zachary Dale SR Estero 4:51.72 8
3 Jonathan Edwards SR Fort Myers 4:53.31 6
4 Benjamin Sweiderk SR Venice 4:58.24 5
5 Jared Olitsky JR Estero 4:58.45 4
6 Cooper Banks FR Bishop Verot 4:59.96 3
7 Matthew Finck SO Lemon Bay 5:00.11 2
8 Edgar Laureano SR Estero 5:00.84 1
9 Thomas Blem JR Lemon Bay 5:03.72 -
10 Alberto Teijelo JR Venice 5:04.19 -
11 Benjamin Tucker SR Lemon Bay 5:07.95 -
12 Timmy Schultz FR Fort Myers 5:08.34 -
13 Mathew Weiler SO Fort Myers 5:10.53 -
14 Carlos Cordero SO Island Coast 5:12.09 -
15 Andrew McCallion SR Canterbury (FM) 5:14.43 -
16 Calvin Sweiderk JR Venice 5:15.90 -
17 Tim Leung SR Fort Myers 5:17.80 -
19 Teddy Becotte SR Community School (Naples) 5:20.57 -
20 Owen Garton Senior Bishop Verot 5:21.21 -
21 Hunter Beam SO First Baptist (Naples) 5:21.31 -
24 Calvin O'Dell FR First Baptist (Naples) 5:26.73 -
27 Spencer Sommerville SO First Baptist (Naples) 5:30.62 -
31 Nash Walker JR First Baptist (Naples) 5:43.55 -
37 Nathan Horvath SO Riverdale 5:47.90 -
42 Hazael Troche SO North Fort Myers 5:58.36 -
  William Fraser-Nash SO North Fort Myers DNS   
  Mattias Flamholc SO North Fort Myers DNS   
  Matthew Henfield SO Tabernacle Baptist Academy DNS   
  John Mertz Junior Bishop Verot DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Joseph Flecha FR Island Coast 5:20.12 -
22 Trenton Gutridge SR Riverdale 5:25.03 -
23 Jacob Perry SO Lemon Bay 5:25.64 -
25 Michael Gaffney SO Venice 5:28.74 -
26 Grant Kaminer SO Cypress Lake 5:30.43 -
28 Jayson Martinez JR South Fort Myers 5:34.28 -
29 Mark Shapic SR Donahue Academy 5:35.08 -
30 Xavier Piazza SO Cape Coral 5:39.80 -
32 Gaston Salvador SO Cape Coral 5:45.37 -
33 Wyatt Braddock JR Island Coast 5:46.51 -
34 Andrew Graham FR Donahue Academy 5:46.91 -
35 Alex Mars SR Oasis 5:47.46 -
36 Cooper Bisbe SO Cape Coral 5:47.87 -
38 Colin Johnson SO South Fort Myers 5:49.78 -
39 Noah Mack SO Island Coast 5:50.37 -
40 Maxwell Ahmedi SR Cape Coral 5:50.77 -
41 Nevan Walkuski 8 Community Christian (PC) 5:52.19 -
43 Adam Castello FR Community Christian (PC) 5:59.58 -
44 Stavros Maillakakis FR Cypress Lake 6:07.15 -
45 Daniel Sanchez FR East Lee County 6:07.71 -
46 Adam Lenardson SO Donahue Academy 6:20.52 -
47 Jeremya Hodge JR East Lee County 7:09.65 -
  Lewis Stuart JR Tabernacle Baptist Academy DNS   
  Winston Fairchild   Donahue Academy DNS   
  Josh Fulham SO North Fort Myers DNS   
  Henry Craft SO Community Christian (PC) DNS   
  Alexis Leon SO South Fort Myers DNS   
  Victor Lopez JR South Fort Myers DNS   
  Bryce Dennis 8 Community Christian (PC) DNS