February 17, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Roderick Horton SO Boone 41.20 10
2 Raymond Williams JR Jones 43.02 8
3 Jacario Williams SR Jones 43.20 6
4 Arthur Ezeobinwa SR Lake Nona 43.44 5
5 Justus Johnson SR St. Augustine 43.49 4
6 Sebastian Vargas JR Winter Park 43.54 3
7 TreVon Leverett JR Edgewater 44.24 2
8 Malik Collins JR Lake Howell 44.31 1
9 Joshua Siplin SR Winter Park 44.67 -
10 Chase Carter FR Edgewater 44.85 -
11 Jalen Baxter SR Lake Howell 46.22 -
12 Zakyle Bush JR Wekiva 46.33 -
13 Keion Augustin JR Lake Howell 46.58 -
14 Aaron Hernandez JR University (OC) 46.60 -
15 Yan-Michae Wel-Ngumbu JR Lyman 46.64 -
16 Dallas Johnson FR Lake Mary 47.29 -
17 Amadeus Aligwekwe SR Jones 47.51 -
18 Jose Cruz JR University (OC) 48.31 -
19 Christ Santiago JR Freedom (Orlando) 49.06 -
20 Steven Marrero SO Colonial 49.17 -
21 Jerome Alexander SO Poinciana 49.65 -
22 Jaylon Morris FR Poinciana 49.70 -
23 Jael Martinez JR University (Orlando) 50.49 -
24 Chris Bailey SO Lake Mary 51.50 -
25 Terrence Jones FR Olympia 51.52 -
26 Ethan Kassem JR Lake Nona 52.22 -
27 Ashton Matthews SO Lake Nona 53.66 -
28 Justin Warhurst FR Lyman 1:17.15 -
  Jordan Desue SR Jones 43.20   
  Aiden Hammock JR Lake Mary DNS   
  Daniel Velez SO Freedom (Orlando) DNS   
  James Turner SO Winter Park DNS   
  Arnong Kanya JR University (OC) DNS   
  Shaedon Salmon Senior Edgewater DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Roderick Horton SO Boone 41.20 10
2 Raymond Williams JR Jones 43.02 8
3 Jacario Williams SR Jones 43.20 6
4 Arthur Ezeobinwa SR Lake Nona 43.44 5
5 Justus Johnson SR St. Augustine 43.49 4
6 Sebastian Vargas JR Winter Park 43.54 3
  Jordan Desue SR Jones 43.20   
  James Turner SO Winter Park DNS   
  Aiden Hammock JR Lake Mary DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 TreVon Leverett JR Edgewater 44.24 2
8 Malik Collins JR Lake Howell 44.31 1
9 Joshua Siplin SR Winter Park 44.67 -
15 Yan-Michae Wel-Ngumbu JR Lyman 46.64 -
17 Amadeus Aligwekwe SR Jones 47.51 -
21 Jerome Alexander SO Poinciana 49.65 -
26 Ethan Kassem JR Lake Nona 52.22 -
  Arnong Kanya JR University (OC) DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Zakyle Bush JR Wekiva 46.33 -
14 Aaron Hernandez JR University (OC) 46.60 -
16 Dallas Johnson FR Lake Mary 47.29 -
18 Jose Cruz JR University (OC) 48.31 -
25 Terrence Jones FR Olympia 51.52 -
28 Justin Warhurst FR Lyman 1:17.15 -
  Daniel Velez SO Freedom (Orlando) DNS   
  Shaedon Salmon Senior Edgewater DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Chase Carter FR Edgewater 44.85 -
13 Keion Augustin JR Lake Howell 46.58 -
22 Jaylon Morris FR Poinciana 49.70 -
23 Jael Martinez JR University (Orlando) 50.49 -
24 Chris Bailey SO Lake Mary 51.50 -
27 Ashton Matthews SO Lake Nona 53.66 -
Boys' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Jalen Baxter SR Lake Howell 46.22 -
19 Christ Santiago JR Freedom (Orlando) 49.06 -
20 Steven Marrero SO Colonial 49.17 -