February 17, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Xiomara Gill SR Lake Nona 1:40.75 10
2 Carolyn Brown SR Boone 1:41.25 8
3 Alyssa Mark SR Winter Park 1:41.70 6
4 Gabrielle Johnson JR Winter Park 1:44.58 5
5 Clarisa Groff SO Winter Park 1:44.87 4
6 Flynn Bailton JR Father Lopez 1:47.23 3
7 Gabriella Macedo JR Celebration 1:48.45 2
8 Isabela Zapata JR Lake Howell 1:48.85 1
9 Katherine Seavers SO Father Lopez 1:50.03 -
10 Victoria Woods SO Father Lopez 1:50.13 -
11 Melanie Podborsky SR Celebration 1:50.19 -
12 Lily Hendrix SR Geneva School 1:50.48 -
13 Yenilitza Roman SR Freedom (Orlando) 1:52.45 -
14 Chelsea Paglia FR Viera 1:53.63 -
15 Lilian Doghor JR University (Orlando) 1:53.83 -
16 Jessica Jeffrey JR Freedom (Orlando) 1:56.14 -
17 Camila Palomino JR Freedom (Orlando) 1:56.44 -
18 Caniya Olizia SO Jones 1:56.85 -
19 Daniella Paolicelli SR Boone 1:58.28 -
20 Jasmine Camacho SO Viera 1:58.62 -
21 Emily Thompson SR Lake Nona 1:59.66 -
22 Caroline Sholar FR University (OC) 2:00.64 -
23 Cymiah Bradley SR Lake Mary 2:02.10 -
24 Sara Jimenez Homes FR Lake Howell 2:02.42 -
25 Brooke Siviter JR Viera 2:02.51 -
26 Jazmine Vargas FR University (OC) 2:02.59 -
27 Angeliz Cruz SR Wekiva 2:06.93 -
28 Sara Pierre JR Wekiva 2:07.57 -
29 Shannon Snead JR Lake Mary 2:07.70 -
30 Reema Ismail SR Celebration 2:08.27 -
31 Cele Philips SO Boone 2:10.00 -
32 Adriana Henry SO Wekiva 2:13.73 -
  Alyia Green   Olympia DNS   
  Justyn Smith JR Lake Nona DNS   
  Destiny Tischer FR Lake Howell DNS   
  Joya Jackson JR Jones DNS   
  Alexa Bailey SR Lake Mary DNS   
  Madison Gordon JR Lyman DNS   
  Giulia Lombardo JR Colonial DNS   
  Shelby Witschey JR University (OC) DNS   
  Marina Brown Junior Edgewater DNS   
  Ovella Ariail FR Edgewater DNS   
  Bailey Stokes FR Edgewater DNS   
Girls' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Carolyn Brown SR Boone 1:41.25 8
3 Alyssa Mark SR Winter Park 1:41.70 6
4 Gabrielle Johnson JR Winter Park 1:44.58 5
5 Clarisa Groff SO Winter Park 1:44.87 4
7 Gabriella Macedo JR Celebration 1:48.45 2
9 Katherine Seavers SO Father Lopez 1:50.03 -
11 Melanie Podborsky SR Celebration 1:50.19 -
14 Chelsea Paglia FR Viera 1:53.63 -
15 Lilian Doghor JR University (Orlando) 1:53.83 -
20 Jasmine Camacho SO Viera 1:58.62 -
22 Caroline Sholar FR University (OC) 2:00.64 -
25 Brooke Siviter JR Viera 2:02.51 -
31 Cele Philips SO Boone 2:10.00 -
  Marina Brown Junior Edgewater DNS   
  Madison Gordon JR Lyman DNS   
  Alyia Green   Olympia DNS   
Girls' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Xiomara Gill SR Lake Nona 1:40.75 10
6 Flynn Bailton JR Father Lopez 1:47.23 3
12 Lily Hendrix SR Geneva School 1:50.48 -
16 Jessica Jeffrey JR Freedom (Orlando) 1:56.14 -
17 Camila Palomino JR Freedom (Orlando) 1:56.44 -
18 Caniya Olizia SO Jones 1:56.85 -
23 Cymiah Bradley SR Lake Mary 2:02.10 -
24 Sara Jimenez Homes FR Lake Howell 2:02.42 -
26 Jazmine Vargas FR University (OC) 2:02.59 -
27 Angeliz Cruz SR Wekiva 2:06.93 -
30 Reema Ismail SR Celebration 2:08.27 -
32 Adriana Henry SO Wekiva 2:13.73 -
  Ovella Ariail FR Edgewater DNS   
  Alexa Bailey SR Lake Mary DNS   
  Giulia Lombardo JR Colonial DNS   
  Joya Jackson JR Jones DNS   
Girls' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Isabela Zapata JR Lake Howell 1:48.85 1
10 Victoria Woods SO Father Lopez 1:50.13 -
13 Yenilitza Roman SR Freedom (Orlando) 1:52.45 -
19 Daniella Paolicelli SR Boone 1:58.28 -
21 Emily Thompson SR Lake Nona 1:59.66 -
28 Sara Pierre JR Wekiva 2:07.57 -
29 Shannon Snead JR Lake Mary 2:07.70 -
  Justyn Smith JR Lake Nona DNS   
  Destiny Tischer FR Lake Howell DNS   
  Bailey Stokes FR Edgewater DNS   
  Shelby Witschey JR University (OC) DNS