February 15, 2020
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gabriele Matthews Senior Dr. Phillips 16.32 10
2 Lauryn Gayles SR Holy Trinity 16.68 8
3 Paige Cooksey SR Spruce Creek 16.71 6
4 Keyara Hillery SO Seminole (Sanford) 17.01 5
5 Jordan Singletary JR DeLand 17.24 4
6 Brianna Bell SR Vanguard (Ocala) 17.38 3
7 Chelsea Craft SR Oviedo 17.42 2
8 Irmiris Mendez Junior Dr. Phillips 17.96 1
9 Sydney Richason-Bugg SR Villages 18.18 -
10 Brookette Bryant SO Villages 18.38 -
11 Sania Jones SR Belleview 18.43 -
12 Karlee Piccola SO Spruce Creek 19.21 -
13 DeMaris Soto FR Apopka 19.86 -
14 Nydia Roman SO Oviedo 20.22 -
15 Isabella Mattadeen SR Seminole (Sanford) 20.49 -
16 Asia Nettles FR Vanguard (Ocala) 20.49 -
17 Lauren Rocco JR Spruce Creek 20.50 -
18 Kailey Whitaker SO Windermere 20.86 -
19 Elissa Olvera SR Forest 21.21 -
20 Briahna Martin JR University (OC) 21.36 -
21 Abbie Evans JR Belleview 21.58 -
22 Mariah Koester FR Mount Dora 21.60 -
23 Isis Clarke JR Apopka 21.64 -
24 Sara Conway JR DeLand 21.70 -
25 Carissa Ekhaguere SR Cocoa Beach 21.83 -
26 Magy Kalomba FR Mount Dora 21.95 -
27 Skye Lofton SO Oviedo 22.70 -
28 Anna Spell SO Villages 23.00 -
29 Florence Onyiuke SO Seminole (Sanford) 23.33 -
30 Thya Tran FR Vanguard (Ocala) 23.81 -
31 Joby Alaya FR Mount Dora 23.91 -
32 Ayrianna Wilson JR Forest 28.86 -
33 Olivia Roberson JR Forest 29.40 -
  Serenity Hines FR Mandarin NT   
  Alysa Whetro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) NT   
  Veronica Ulysse Senior Mandarin DNS   
  Alicia Graham Senior Mandarin DNS   
  De'Ondria Henry JR Winter Haven DNS   
  Imani Wiley Senior Dr. Phillips DNS   
  Kimberly Cook SO University (OC) DNS   
  Brie Hall SR DeLand DNS   
  Robyn Guest JR Belleview DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Lauryn Gayles SR Holy Trinity 16.68 8
3 Paige Cooksey SR Spruce Creek 16.71 6
4 Keyara Hillery SO Seminole (Sanford) 17.01 5
5 Jordan Singletary JR DeLand 17.24 4
6 Brianna Bell SR Vanguard (Ocala) 17.38 3
8 Irmiris Mendez Junior Dr. Phillips 17.96 1
  Veronica Ulysse Senior Mandarin DNS   
  Imani Wiley Senior Dr. Phillips DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Gabriele Matthews Senior Dr. Phillips 16.32 10
7 Chelsea Craft SR Oviedo 17.42 2
9 Sydney Richason-Bugg SR Villages 18.18 -
10 Brookette Bryant SO Villages 18.38 -
11 Sania Jones SR Belleview 18.43 -
18 Kailey Whitaker SO Windermere 20.86 -
  Alysa Whetro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) NT   
  Serenity Hines FR Mandarin NT   
Girls' 100 Hurdles Section 3
W: -4.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Karlee Piccola SO Spruce Creek 19.21 -
15 Isabella Mattadeen SR Seminole (Sanford) 20.49 -
21 Abbie Evans JR Belleview 21.58 -
23 Isis Clarke JR Apopka 21.64 -
25 Carissa Ekhaguere SR Cocoa Beach 21.83 -
29 Florence Onyiuke SO Seminole (Sanford) 23.33 -
  Kimberly Cook SO University (OC) DNS   
  Robyn Guest JR Belleview DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 4
W: -2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Asia Nettles FR Vanguard (Ocala) 20.49 -
17 Lauren Rocco JR Spruce Creek 20.50 -
19 Elissa Olvera SR Forest 21.21 -
20 Briahna Martin JR University (OC) 21.36 -
26 Magy Kalomba FR Mount Dora 21.95 -
28 Anna Spell SO Villages 23.00 -
  Alicia Graham Senior Mandarin DNS   
  De'Ondria Henry JR Winter Haven DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 5
W: -3.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 DeMaris Soto FR Apopka 19.86 -
27 Skye Lofton SO Oviedo 22.70 -
30 Thya Tran FR Vanguard (Ocala) 23.81 -
31 Joby Alaya FR Mount Dora 23.91 -
32 Ayrianna Wilson JR Forest 28.86 -
33 Olivia Roberson JR Forest 29.40 -
  Brie Hall SR DeLand DNS   
Girls' 100 Hurdles Section 6
W: -5.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Nydia Roman SO Oviedo 20.22 -
22 Mariah Koester FR Mount Dora 21.60 -
24 Sara Conway JR DeLand 21.70 -