February 15, 2020
|
NTC Training Center - Clermont, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Colton Berquist JR West Orange 4:37.53 10
2 Ashton Deriso JR Forest 4:42.30 8
3 Carter Rowe SR Windermere 4:42.40 6
4 Adam Berriz Junior Dr. Phillips 4:46.30 5
5 Austin Wyatt SR Villages 4:46.76 4
6 Colton Sall Senior Cocoa Beach 4:48.48 3
7 Ethan Wattles JR International Community 4:48.68 2
8 Jackson Davis SR Apopka 4:48.96 1
9 Ashton Fields JR Oviedo 4:49.27 -
10 Jonathan Fitzgerald SR Apopka 4:49.34 -
11 Darnell Rooplal JR Atlantic (PO) 4:50.95 -
12 Caleb Roberts JR DeLand 4:51.29 -
13 McCoughan Peacock SR Forest 4:52.72 -
14 Tristan Pank SO Vanguard (Ocala) 4:53.52 -
15 Jonathan Dinkins SR Belleview 4:53.61 -
16 Ethan Myrick SO DeLand 4:53.98 -
17 Jake Baldauf JR West Orange 4:54.18 -
18 James Gannon FR DeLand 4:55.70 -
19 Henson Lis FR Dr. Phillips 4:56.41 -
20 Christian Koppe FR West Orange 4:56.64 -
21 Harrison Knight SR Vanguard (Ocala) 4:56.74 -
22 Cooper Krug Junior South Lake 4:58.72 -
23 Nicholas Rivera SR Villages 4:58.89 -
24 Kyle Stromberg SR Seminole (Sanford) 5:00.58 -
25 Julian Pomales SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:01.37 -
26 Adam Yche Senior Dr. Phillips 5:01.55 -
27 Nicolas Nesmith SO Montverde Academy 5:04.70 -
28 Noah Musselwhite FR Apopka 5:05.66 -
29 Nicholas Gatto FR Windermere 5:07.16 -
30 Langston Scott SO Spruce Creek 5:08.27 -
31 Luis Cruzado SO Belleview 5:11.70 -
32 Max Ciulla SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:12.22 -
33 Matthew Allen JR Holy Trinity 5:14.60 -
34 Skyler Jensen 7 Holy Trinity 5:14.83 -
35 Cristian McAdams SR Sebastian River 5:16.01 -
36 Johan Camacho FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:16.39 -
37 Kevante Caldwell SR Atlantic (PO) 5:20.56 -
38 Royce Eggert FR University (OC) 5:22.51 -
39 Antonio Caro FR Liberty 5:23.79 -
40 Adrian Castro SR Sebastian River 5:24.50 -
41 Zachery Russell FR Atlantic (PO) 5:29.34 -
42 Preston Smith   South Lake 5:30.14 -
43 Daniel Song JR Montverde Academy 5:30.42 -
44 Keegan McBride FR Windermere 5:30.91 -
45 Yadriel Torres Mercado FR Cypress Creek 5:31.30 -
46 Bradley Rutledge SO Belleview 5:31.33 -
47 Omega Carter SO Winter Haven 5:31.66 -
48 Erick Portillo SR Cypress Creek 5:32.29 -
49 Lucas Coen 7 Montverde Academy 5:33.17 -
50 Miguel Torres Plaza SO Cypress Creek 5:36.19 -
51 Garrett Gallentine SR University (OC) 5:36.77 -
52 Reece Johnston JR Sebastian River 5:38.04 -
53 Colin Duncan SO Oviedo 5:39.45 -
54 Aidan Kelly FR Cocoa Beach 5:46.75 -
55 Talon Richardson Junior South Lake 5:47.27 -
56 Cody Beavers   Winter Haven 5:48.61 -
57 Jon Brauman FR Palatka 5:49.25 -
58 Dean Cobb SO Spruce Creek 5:51.61 -
59 Owen Taylor JR Oviedo 5:51.84 -
60 Brock Stephens SO Mount Dora 6:00.48 -
61 Anthony Quarnoccio FR Mount Dora 6:08.27 -
62 Julian Gilbert 7 P. K. Yonge 6:13.05 -
63 Tarun Nemani FR Lake Mary Prep 6:59.13 -
64 Ethan Head FR Villages 6:59.63 -
65 Seth Owens JR Forest 7:10.23 -
66 Calvin Eugene FR Liberty 7:13.75 -
67 Parker Harrigan SO Mount Dora 7:18.11 -
  Braden Lott FR Lake Mary Prep DNS   
  Christian Vasquez-Juarez FR Winter Haven DNS   
  Trip McHenry 7 Holy Trinity DNS   
  Chandler Bare SR University (OC) DNS   
  Asher Ravede SO Spruce Creek DNS   
  Derek Ortiz SR Vanguard (Ocala) DNS   
  Justus Curry JR Palatka DNS   
  Exezavier Knight FR Raines DNS   
  Terrell Kinder JR Raines DNS   
  Davis Garett FR P. K. Yonge DNS   
  Ian Kalra SO Cocoa Beach DNS   
  Hayden Duncan SO Palatka DNS   
  Cadarrius Mosley FR Mandarin DNS   
  Tai Bailey FR Seminole (Sanford) DNS   
  Zedrick Williams SR Seminole (Sanford) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Colton Berquist JR West Orange 4:37.53 10
2 Ashton Deriso JR Forest 4:42.30 8
3 Carter Rowe SR Windermere 4:42.40 6
4 Adam Berriz Junior Dr. Phillips 4:46.30 5
5 Austin Wyatt SR Villages 4:46.76 4
6 Colton Sall Senior Cocoa Beach 4:48.48 3
7 Ethan Wattles JR International Community 4:48.68 2
8 Jackson Davis SR Apopka 4:48.96 1
9 Ashton Fields JR Oviedo 4:49.27 -
10 Jonathan Fitzgerald SR Apopka 4:49.34 -
11 Darnell Rooplal JR Atlantic (PO) 4:50.95 -
12 Caleb Roberts JR DeLand 4:51.29 -
14 Tristan Pank SO Vanguard (Ocala) 4:53.52 -
16 Ethan Myrick SO DeLand 4:53.98 -
17 Jake Baldauf JR West Orange 4:54.18 -
18 James Gannon FR DeLand 4:55.70 -
19 Henson Lis FR Dr. Phillips 4:56.41 -
20 Christian Koppe FR West Orange 4:56.64 -
21 Harrison Knight SR Vanguard (Ocala) 4:56.74 -
24 Kyle Stromberg SR Seminole (Sanford) 5:00.58 -
26 Adam Yche Senior Dr. Phillips 5:01.55 -
28 Noah Musselwhite FR Apopka 5:05.66 -
  Terrell Kinder JR Raines DNS   
  Derek Ortiz SR Vanguard (Ocala) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 McCoughan Peacock SR Forest 4:52.72 -
15 Jonathan Dinkins SR Belleview 4:53.61 -
22 Cooper Krug Junior South Lake 4:58.72 -
23 Nicholas Rivera SR Villages 4:58.89 -
25 Julian Pomales SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:01.37 -
27 Nicolas Nesmith SO Montverde Academy 5:04.70 -
30 Langston Scott SO Spruce Creek 5:08.27 -
31 Luis Cruzado SO Belleview 5:11.70 -
33 Matthew Allen JR Holy Trinity 5:14.60 -
34 Skyler Jensen 7 Holy Trinity 5:14.83 -
36 Johan Camacho FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:16.39 -
37 Kevante Caldwell SR Atlantic (PO) 5:20.56 -
40 Adrian Castro SR Sebastian River 5:24.50 -
46 Bradley Rutledge SO Belleview 5:31.33 -
55 Talon Richardson Junior South Lake 5:47.27 -
  Ian Kalra SO Cocoa Beach DNS   
  Chandler Bare SR University (OC) DNS   
  Zedrick Williams SR Seminole (Sanford) DNS   
  Braden Lott FR Lake Mary Prep DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Nicholas Gatto FR Windermere 5:07.16 -
32 Max Ciulla SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:12.22 -
35 Cristian McAdams SR Sebastian River 5:16.01 -
41 Zachery Russell FR Atlantic (PO) 5:29.34 -
42 Preston Smith   South Lake 5:30.14 -
43 Daniel Song JR Montverde Academy 5:30.42 -
44 Keegan McBride FR Windermere 5:30.91 -
48 Erick Portillo SR Cypress Creek 5:32.29 -
49 Lucas Coen 7 Montverde Academy 5:33.17 -
50 Miguel Torres Plaza SO Cypress Creek 5:36.19 -
51 Garrett Gallentine SR University (OC) 5:36.77 -
52 Reece Johnston JR Sebastian River 5:38.04 -
53 Colin Duncan SO Oviedo 5:39.45 -
58 Dean Cobb SO Spruce Creek 5:51.61 -
59 Owen Taylor JR Oviedo 5:51.84 -
63 Tarun Nemani FR Lake Mary Prep 6:59.13 -
65 Seth Owens JR Forest 7:10.23 -
  Asher Ravede SO Spruce Creek DNS   
  Tai Bailey FR Seminole (Sanford) DNS   
  Davis Garett FR P. K. Yonge DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
38 Royce Eggert FR University (OC) 5:22.51 -
39 Antonio Caro FR Liberty 5:23.79 -
45 Yadriel Torres Mercado FR Cypress Creek 5:31.30 -
47 Omega Carter SO Winter Haven 5:31.66 -
54 Aidan Kelly FR Cocoa Beach 5:46.75 -
56 Cody Beavers   Winter Haven 5:48.61 -
57 Jon Brauman FR Palatka 5:49.25 -
60 Brock Stephens SO Mount Dora 6:00.48 -
61 Anthony Quarnoccio FR Mount Dora 6:08.27 -
62 Julian Gilbert 7 P. K. Yonge 6:13.05 -
64 Ethan Head FR Villages 6:59.63 -
66 Calvin Eugene FR Liberty 7:13.75 -
67 Parker Harrigan SO Mount Dora 7:18.11 -
  Trip McHenry 7 Holy Trinity DNS   
  Exezavier Knight FR Raines DNS   
  Hayden Duncan SO Palatka DNS   
  Justus Curry JR Palatka DNS   
  Cadarrius Mosley FR Mandarin DNS   
  Christian Vasquez-Juarez FR Winter Haven DNS