February 15, 2020
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alicia Ruiz JR George Jenkins 58.90 10
2 Tyla Jenkins FR Lake Wales 1:00.09 8
3 Riniya Johnson SR Auburndale 1:01.15 6
4 Sydney Spaulding SO George Jenkins 1:02.52 5
5 I'Asia Wilson JR Kathleen 1:02.64 4
6 Lauren Guthrie SR Jones 1:04.59 3
7 Amber Huffman JR Lake Wales 1:04.90 2
8 Camilla Sablan SO Lakewood Ranch 1:06.15 1
9 Arien West FR Lake Wales 1:06.36 -
10 Sage Scrimale FR Sarasota 1:06.61 -
11 Jo'Kierrea Kelly JR Kathleen 1:07.78 -
12 Lizzie Seus FR Jones 1:07.88 -
13 Shyleigh LeBlanc FR Flagler Palm Coast 1:07.99 -
14 Payton Carter SR Newsome 1:08.03 -
15 Dalyah Vilsaint JR George Jenkins 1:08.31 -
16 Dee Dee Tuckerman SO Lakewood Ranch 1:08.88 -
17 Leeya Harrison 8 McKeel 1:09.24 -
18 Hannah Roche JR Riverview 1:09.50 -
19 Alana Bush SR Lake Gibson 1:09.53 -
20 Lola Cook 7 McKeel 1:09.65 -
21 Daria Joshway FR Auburndale 1:10.12 -
22 Savanna Newland Freshman McKeel 1:10.48 -
23 AMANDA HARRIS   Goleman 1:10.75 -
24 Marlie BienAime JR Flagler Palm Coast 1:11.86 -
25 Roccio Cordon JR Riverview 1:12.11 -
26 Elizabeth Sack SO Seffner Christian 1:12.22 -
27 Nicole Rodriguez   Goleman 1:12.62 -
28 Janai Hayes FR Kathleen 1:12.83 -
29 Ava Gable 7 Seffner Christian 1:13.06 -
30 Brittany Rosado FR Discovery 1:13.30 -
31 Belinda Augustin SO Haines City 1:13.61 -
32 Kinsley White FR Sebring 1:14.02 -
33 Breann Richwine FR Discovery 1:14.90 -
34 Shyann Barrett JR Frostproof 1:17.26 -
35 Paula Florestal JR Tenoroc 1:19.32 -
36 Samantha Powell SO Ridge Community 1:19.57 -
37 Jade Butts FR Frostproof 1:20.44 -
38 Tasia Glasgow SO Ridge Community 1:21.53 -
39 Griselda Valdez SO Frostproof 1:22.04 -
40 Grace Davenport SR Tampa Bay HEAT 1:23.06 -
41 Layla Morse SO Lakeland 1:24.79 -
42 Krystyna Santana SO Tenoroc 1:25.60 -
43 Reana Appolon FR Haines City 1:28.79 -
  Taneria Bass JR Flagler Palm Coast DNS   
  Megan Rothley SO Newsome DNS   
  Megan Scully SO Lakewood Ranch DNS   
  Delia Griffin FR Tenoroc DNS   
  Ebone Drummond SR Ridge Community DNS   
  Kiavian Dewsey FR Lakeland DNS   
  Aneek Colbert FR Lakeland DNS   
  Alexsandra Arambula FR Haines City DNS   
  River Mitchell SO Seffner Christian DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alicia Ruiz JR George Jenkins 58.90 10
2 Tyla Jenkins FR Lake Wales 1:00.09 8
3 Riniya Johnson SR Auburndale 1:01.15 6
4 Sydney Spaulding SO George Jenkins 1:02.52 5
6 Lauren Guthrie SR Jones 1:04.59 3
11 Jo'Kierrea Kelly JR Kathleen 1:07.78 -
12 Lizzie Seus FR Jones 1:07.88 -
19 Alana Bush SR Lake Gibson 1:09.53 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Amber Huffman JR Lake Wales 1:04.90 2
8 Camilla Sablan SO Lakewood Ranch 1:06.15 1
13 Shyleigh LeBlanc FR Flagler Palm Coast 1:07.99 -
15 Dalyah Vilsaint JR George Jenkins 1:08.31 -
21 Daria Joshway FR Auburndale 1:10.12 -
22 Savanna Newland Freshman McKeel 1:10.48 -
27 Nicole Rodriguez   Goleman 1:12.62 -
  Taneria Bass JR Flagler Palm Coast DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Arien West FR Lake Wales 1:06.36 -
10 Sage Scrimale FR Sarasota 1:06.61 -
14 Payton Carter SR Newsome 1:08.03 -
18 Hannah Roche JR Riverview 1:09.50 -
20 Lola Cook 7 McKeel 1:09.65 -
23 AMANDA HARRIS   Goleman 1:10.75 -
  Megan Scully SO Lakewood Ranch DNS   
  Megan Rothley SO Newsome DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Marlie BienAime JR Flagler Palm Coast 1:11.86 -
29 Ava Gable 7 Seffner Christian 1:13.06 -
32 Kinsley White FR Sebring 1:14.02 -
34 Shyann Barrett JR Frostproof 1:17.26 -
36 Samantha Powell SO Ridge Community 1:19.57 -
38 Tasia Glasgow SO Ridge Community 1:21.53 -
40 Grace Davenport SR Tampa Bay HEAT 1:23.06 -
  Ebone Drummond SR Ridge Community DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Dee Dee Tuckerman SO Lakewood Ranch 1:08.88 -
25 Roccio Cordon JR Riverview 1:12.11 -
26 Elizabeth Sack SO Seffner Christian 1:12.22 -
28 Janai Hayes FR Kathleen 1:12.83 -
30 Brittany Rosado FR Discovery 1:13.30 -
37 Jade Butts FR Frostproof 1:20.44 -
43 Reana Appolon FR Haines City 1:28.79 -
  Kiavian Dewsey FR Lakeland DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 I'Asia Wilson JR Kathleen 1:02.64 4
17 Leeya Harrison 8 McKeel 1:09.24 -
33 Breann Richwine FR Discovery 1:14.90 -
35 Paula Florestal JR Tenoroc 1:19.32 -
39 Griselda Valdez SO Frostproof 1:22.04 -
41 Layla Morse SO Lakeland 1:24.79 -
  Delia Griffin FR Tenoroc DNS   
  Aneek Colbert FR Lakeland DNS   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Belinda Augustin SO Haines City 1:13.61 -
42 Krystyna Santana SO Tenoroc 1:25.60 -
  River Mitchell SO Seffner Christian DNS   
  Alexsandra Arambula FR Haines City DNS