February 15, 2020
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ladarius Tellis JR Lake Wales 1:58.91 10
2 Dominic Acosta SR Newsome 1:59.51 8
3 Jack Brooks JR Geneva Classical Academy 2:00.26 6
4 Thomas Townley SR George Jenkins 2:00.89 5
5 Kobe Latimer SR IMG Academy 2:04.44 4
6 Dalin Mitchell, Jr JR Seffner Christian 2:04.93 3
7 Harrison Graham JR IMG Academy 2:07.19 2
8 Jason Chum SR Flagler Palm Coast 2:07.71 1
9 William Mosley SR George Jenkins 2:08.68 -
10 Gavin Bendross SO George Jenkins 2:09.96 -
11 Alexander Barneski JR Flagler Palm Coast 2:10.00 -
12 Solomon Lefleur   Auburndale 2:10.18 -
13 Benjie Toussaint JR Lake Region 2:10.86 -
14 Erikson Wills Senior McKeel 2:12.64 -
15 Joey Torres Colon SR Lake Wales 2:12.93 -
16 Omario Wright   Auburndale 2:13.10 -
17 Eric Lopez SO Riverview 2:13.26 -
18 Cameron Rupe SO George Jenkins 2:13.66 -
19 William Carol JR Sebring 2:13.98 -
20 Masen Keltner JR Flagler Palm Coast 2:14.45 -
21 Sun Woo Lee JR Lakeland Christian 2:14.96 -
22 Gavin Laielli JR Lakewood Ranch 2:15.05 -
23 Alexander Seijo SR Riverview 2:15.07 -
24 Brendan Moore SR George Jenkins 2:15.81 -
25 Jonathan Paul SR Haines City 2:16.01 -
26 Keyshawn Johnson JR Kathleen 2:16.25 -
27 Jamill Vasques Senior Auburndale 2:16.55 -
28 Wesley Gould SR Plant City 2:17.25 -
29 Carter Stuhlmacher FR Newsome 2:17.26 -
30 Matthew Andrews SR Sebring 2:17.35 -
31 Luke Dalen JR Geneva Classical Academy 2:18.03 -
32 Avery Coons SO Plant City 2:18.19 -
33 Kristopher Glazewski SO Newsome 2:18.37 -
34 Khristian Runcie SO George Jenkins 2:18.69 -
35 Jakin Wilson JR Lakewood Ranch 2:18.85 -
36 Jordan Christensen SO Victory Christian (LL) 2:20.38 -
37 Gregory Antoine SR George Jenkins 2:20.46 -
38 Anthony Killick SR Plant City 2:21.38 -
39 Kalid Jones JR Lake Region 2:21.75 -
40 Juanito Moreno SR Ridge Community 2:21.77 -
41 Jaelin Sistrunk SO George Jenkins 2:22.05 -
42 Dawit Tafesse SR Sarasota 2:22.33 -
43 Alexandro Jean JR George Jenkins 2:22.73 -
44 Luis Delgado-Rodriguez JR Lakeland Christian 2:22.80 -
45 Conner Cook FR McKeel 2:23.83 -
46 Jackson Johnson 8 McKeel 2:24.16 -
47 Raymond Arce SO Auburndale 2:24.20 -
48 Brucelee Tao SO Auburndale 2:24.68 -
49 Keegan White SR Sebring 2:25.04 -
50 Nicholas Glen   Auburndale 2:26.16 -
51 Mahki Crowe SR George Jenkins 2:27.96 -
52 Lucas Hall JR Lakewood Ranch 2:28.52 -
53 Derek Lamvermeyer JR Riverview 2:28.66 -
54 Kerwin Jaropillo SR George Jenkins 2:28.70 -
55 Miguel Arceo SO Sebring 2:29.10 -
56 Justin Murphy FR George Jenkins 2:29.46 -
57 Joel Mcgathey SO Sebring 2:29.53 -
58 Xavier Cruz FR Ridge Community 2:30.04 -
59 Colten Meier FR Sebring 2:30.21 -
60 Ethan Gonzalez JR Haines City 2:30.25 -
61 Yael Betancourt SO Frostproof 2:30.35 -
62 Carlos Viera JR Kathleen 2:30.97 -
63 Jorde Jones JR George Jenkins 2:31.01 -
64 Logan Craig JR Seffner Christian 2:31.40 -
65 Jeremiah Stabler FR Lakeland Christian 2:32.15 -
66 Cipriano Alvarado Freshman Frostproof 2:32.18 -
67 Declan Wick SO Newsome 2:32.32 -
68 Alejandro Feliciano FR Kathleen 2:32.33 -
69 Byron Hayes SO George Jenkins 2:32.59 -
70 Garrett Pelletier FR Newsome 2:32.78 -
71 Gerardo Larios Castano FR Haines City 2:33.58 -
72 Richard Dodge SO Newsome 2:33.70 -
73 Kaleb Girard SR George Jenkins 2:33.95 -
74 Kevin Rivera SO Lakeland Christian 2:34.44 -
75 Tanner Toler JR Lakewood Ranch 2:34.91 -
76 Zain Moreno SR Ridge Community 2:36.21 -
77 Logan Franks SR Tampa Bay HEAT 2:36.25 -
78 Alexander Claypool SO George Jenkins 2:36.83 -
79 Dalyn Honors FR Lakeland 2:37.98 -
80 Jordan Desue SR Jones 2:38.04 -
81 Marcus Hll SO Lakeland 2:38.22 -
82 Peter Fisichella JR Lakewood Ranch 2:39.26 -
83 Christoffer Garcia SO Frostproof 2:39.41 -
84 Omar El Mahdi FR Lakewood Ranch 2:39.54 -
85 Clifford Bassett SO Newsome 2:39.73 -
86 James Brewster JR Tampa Bay HEAT 2:43.71 -
87 Gadiel Medina Pena JR Ridge Community 2:44.73 -
88 Scott Lloyd SO George Jenkins 2:45.04 -
89 Joel Pinero SO George Jenkins 2:45.08 -
90 Michael Phillips SO Ridge Community 2:48.59 -
91 Alex Fraga SO Newsome 2:48.95 -
92 Francisco Ortiz JR Ridge Community 2:56.31 -
93 Ian Rosado FR Frostproof 2:56.61 -
94 Ryan Phillips JR George Jenkins 2:59.53 -
95 Benjamin Ally SR George Jenkins 3:02.30 -
96 Aiden Bailey FR Tampa Bay HEAT 3:03.71 -
97 Henry Chadwell FR Tampa Bay HEAT 3:06.43 -
  Preston Lang SO Lake Gibson NT   
  Nicolas Vivolo SO Newsome NT   
  Cameron Williams SO Lakeland NT   
  Alex Vasquez FR Lakeland NT   
  Zach Hall SO Lakeland NT   
  Jacob Memmoli JR George Jenkins NT   
  Cole Piotrowski JR IMG Academy DNF   
  Miles Sharrett JR Geneva Classical Academy DNS   
  Joseph Allen SR Tenoroc DNS   
  Kevin Irwin SR Lakewood Ranch DNS   
  Sean Urquia JR Ridge Community DNS   
  William Howard   Jones DNS   
  Matheus Giovannetti JR Haines City DNS   
  Josias Mirtyl SR Haines City DNS   
  Alexander Acevedo Ravelo JR George Jenkins DNS   
  Alexander Adams SR George Jenkins DNS   
  Caleb Elliot JR George Jenkins DNS   
  Nathan Farrell SR Flagler Palm Coast DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Dalin Mitchell, Jr JR Seffner Christian 2:04.93 3
26 Keyshawn Johnson JR Kathleen 2:16.25 -
29 Carter Stuhlmacher FR Newsome 2:17.26 -
35 Jakin Wilson JR Lakewood Ranch 2:18.85 -
39 Kalid Jones JR Lake Region 2:21.75 -
42 Dawit Tafesse SR Sarasota 2:22.33 -
43 Alexandro Jean JR George Jenkins 2:22.73 -
46 Jackson Johnson 8 McKeel 2:24.16 -
48 Brucelee Tao SO Auburndale 2:24.68 -
53 Derek Lamvermeyer JR Riverview 2:28.66 -
54 Kerwin Jaropillo SR George Jenkins 2:28.70 -
67 Declan Wick SO Newsome 2:32.32 -
70 Garrett Pelletier FR Newsome 2:32.78 -
74 Kevin Rivera SO Lakeland Christian 2:34.44 -
79 Dalyn Honors FR Lakeland 2:37.98 -
81 Marcus Hll SO Lakeland 2:38.22 -
88 Scott Lloyd SO George Jenkins 2:45.04 -
89 Joel Pinero SO George Jenkins 2:45.08 -
93 Ian Rosado FR Frostproof 2:56.61 -
94 Ryan Phillips JR George Jenkins 2:59.53 -
  Zach Hall SO Lakeland NT   
  Cameron Williams SO Lakeland NT   
  Nicolas Vivolo SO Newsome NT   
  Jacob Memmoli JR George Jenkins NT   
  Preston Lang SO Lake Gibson NT   
  Alex Vasquez FR Lakeland NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Kristopher Glazewski SO Newsome 2:18.37 -
44 Luis Delgado-Rodriguez JR Lakeland Christian 2:22.80 -
45 Conner Cook FR McKeel 2:23.83 -
47 Raymond Arce SO Auburndale 2:24.20 -
61 Yael Betancourt SO Frostproof 2:30.35 -
64 Logan Craig JR Seffner Christian 2:31.40 -
68 Alejandro Feliciano FR Kathleen 2:32.33 -
72 Richard Dodge SO Newsome 2:33.70 -
73 Kaleb Girard SR George Jenkins 2:33.95 -
78 Alexander Claypool SO George Jenkins 2:36.83 -
80 Jordan Desue SR Jones 2:38.04 -
82 Peter Fisichella JR Lakewood Ranch 2:39.26 -
83 Christoffer Garcia SO Frostproof 2:39.41 -
85 Clifford Bassett SO Newsome 2:39.73 -
86 James Brewster JR Tampa Bay HEAT 2:43.71 -
91 Alex Fraga SO Newsome 2:48.95 -
95 Benjamin Ally SR George Jenkins 3:02.30 -
96 Aiden Bailey FR Tampa Bay HEAT 3:03.71 -
97 Henry Chadwell FR Tampa Bay HEAT 3:06.43 -
  Joseph Allen SR Tenoroc DNS   
  Caleb Elliot JR George Jenkins DNS   
  Matheus Giovannetti JR Haines City DNS   
  Sean Urquia JR Ridge Community DNS   
  Alexander Acevedo Ravelo JR George Jenkins DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Omario Wright   Auburndale 2:13.10 -
36 Jordan Christensen SO Victory Christian (LL) 2:20.38 -
50 Nicholas Glen   Auburndale 2:26.16 -
52 Lucas Hall JR Lakewood Ranch 2:28.52 -
55 Miguel Arceo SO Sebring 2:29.10 -
56 Justin Murphy FR George Jenkins 2:29.46 -
57 Joel Mcgathey SO Sebring 2:29.53 -
58 Xavier Cruz FR Ridge Community 2:30.04 -
59 Colten Meier FR Sebring 2:30.21 -
60 Ethan Gonzalez JR Haines City 2:30.25 -
62 Carlos Viera JR Kathleen 2:30.97 -
63 Jorde Jones JR George Jenkins 2:31.01 -
65 Jeremiah Stabler FR Lakeland Christian 2:32.15 -
66 Cipriano Alvarado Freshman Frostproof 2:32.18 -
69 Byron Hayes SO George Jenkins 2:32.59 -
71 Gerardo Larios Castano FR Haines City 2:33.58 -
76 Zain Moreno SR Ridge Community 2:36.21 -
77 Logan Franks SR Tampa Bay HEAT 2:36.25 -
84 Omar El Mahdi FR Lakewood Ranch 2:39.54 -
87 Gadiel Medina Pena JR Ridge Community 2:44.73 -
90 Michael Phillips SO Ridge Community 2:48.59 -
92 Francisco Ortiz JR Ridge Community 2:56.31 -
  Alexander Adams SR George Jenkins DNS   
  Miles Sharrett JR Geneva Classical Academy DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 William Mosley SR George Jenkins 2:08.68 -
11 Alexander Barneski JR Flagler Palm Coast 2:10.00 -
12 Solomon Lefleur   Auburndale 2:10.18 -
13 Benjie Toussaint JR Lake Region 2:10.86 -
14 Erikson Wills Senior McKeel 2:12.64 -
17 Eric Lopez SO Riverview 2:13.26 -
18 Cameron Rupe SO George Jenkins 2:13.66 -
20 Masen Keltner JR Flagler Palm Coast 2:14.45 -
22 Gavin Laielli JR Lakewood Ranch 2:15.05 -
23 Alexander Seijo SR Riverview 2:15.07 -
25 Jonathan Paul SR Haines City 2:16.01 -
27 Jamill Vasques Senior Auburndale 2:16.55 -
30 Matthew Andrews SR Sebring 2:17.35 -
31 Luke Dalen JR Geneva Classical Academy 2:18.03 -
32 Avery Coons SO Plant City 2:18.19 -
34 Khristian Runcie SO George Jenkins 2:18.69 -
37 Gregory Antoine SR George Jenkins 2:20.46 -
40 Juanito Moreno SR Ridge Community 2:21.77 -
41 Jaelin Sistrunk SO George Jenkins 2:22.05 -
49 Keegan White SR Sebring 2:25.04 -
51 Mahki Crowe SR George Jenkins 2:27.96 -
75 Tanner Toler JR Lakewood Ranch 2:34.91 -
  Kevin Irwin SR Lakewood Ranch DNS   
  Josias Mirtyl SR Haines City DNS   
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ladarius Tellis JR Lake Wales 1:58.91 10
2 Dominic Acosta SR Newsome 1:59.51 8
3 Jack Brooks JR Geneva Classical Academy 2:00.26 6
4 Thomas Townley SR George Jenkins 2:00.89 5
5 Kobe Latimer SR IMG Academy 2:04.44 4
7 Harrison Graham JR IMG Academy 2:07.19 2
8 Jason Chum SR Flagler Palm Coast 2:07.71 1
10 Gavin Bendross SO George Jenkins 2:09.96 -
15 Joey Torres Colon SR Lake Wales 2:12.93 -
19 William Carol JR Sebring 2:13.98 -
21 Sun Woo Lee JR Lakeland Christian 2:14.96 -
24 Brendan Moore SR George Jenkins 2:15.81 -
28 Wesley Gould SR Plant City 2:17.25 -
38 Anthony Killick SR Plant City 2:21.38 -
  Cole Piotrowski JR IMG Academy DNF   
  William Howard   Jones DNS   
  Nathan Farrell SR Flagler Palm Coast DNS